159 Memur Yemin Ederek Vazifeye Başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

159 memur yemin ederek vazifeye basladi 0 uTMfwCei
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde 159 yeni memur Büyükşehir Belediye Lideri Dr.Osman Gürün’ün katıldığı merasimle yemin etti. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İtfaiye, Zabıta, Tahsildar olarak misyon yapacak 159 memur adayları Türkan Saylan Çağdaş Hayat Merkezi’nde düzenlenen merasimle yemin etti. Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr.Osman Gürün yemin merasiminde itimat ve liyakat hissine vurgu yaparak Büyükşehir ailesine katılan memur adaylarına yeni misyonlarında muvaffakiyetler diledi. 

İtfaiye Eri Semra Kanat; “Biz bayanlar itfaiyecilikte de kendimize güveniyoruz zira bizler Dünya’da her şey bayanın yapıtıdır diyen Atatürk’ün evlatlarıyız.”

Yeni memurlar için düzenlenen yemin merasiminde konuşan İtfaiye memuru Semra Kanat; “Dünya’nın ve ülkemizin en hoş vilayetlerinden biri olan Muğla’da vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için itfaiye eri olarak çalışacak olmanın memnunluğunu yaşıyorum. İtfaiyecilik bir erkek mesleği üzere gözükse de biz bayanlar bu meslekte de iddialıyız ve her bahiste olduğu üzere itfaiyecilikte de kendimize güveniyoruz. Zira bizler Dünya’da her şey bayanın yapıtıdır diyen Atatürk’ün evlatlarıyız. Bizlere bu misyona layık gören başta Büyükşehir Belediye liderimiz Dr. Osman Gürün olmak üzere tüm Büyükşehir ailesine teşekkür ediyorum.”

Zabıta Memuru Mustafa Yolpak; “Zabıta vatandaşlarla birebir ilgilenen, onları dinleyen, kanunların kendisine verdiği yetki ile kuralları uygulayan görevlidir”

Yemin eden Zabıta memuru Mustafa Yolpak’da şunları söyledi; “Zabıta Memuru olarak Muğlamıza hizmet edecek olmanın memnunluğunu yaşıyorum. Zabıta vatandaşlarla birebir ilgilenen, onları dinleyen, kanunların kendisine verdiği yetki ile kuralları uygulayan, kentine hizmet eden vazifelidir. Bende Zabıta Memuru olarak bundan sonra elimden geleni yapacağım ve vatandaşlarımızın memnunluğu ve güvenliği için 7/24 çalışacağım. Bizlere bu misyona layık Gören başta Liderimiz Osman Gürün’e ve tüm amirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Gürün; “Büyükşehir ailesine katılan evlatlarımız vazife aldıkları kurumun prestijini en yükseğe çıkarmak için çalışacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr.Osman Gürün memur yemin merasiminde liyakat ve adalet vurgusu yaparak Büyükşehir kurumsal yapısına katılan memurlara ve ailelerini tebrik etti. Lider Gürün; “Bugün bilhassa ailelerimiz için memnun bir gün. Evlatlarınız bundan sonra Büyükşehir çatısı altında memur olarak vazife yapacak. 2014 yılında kurulan Büyükşehir Belediyesi kurumsal yapı olarak kısa vakitte vatandaşlarımızın itimadını ve hürmetini kazandı. Bu saygınlığı getiren hizmetlerimizle birlikte aile yapısı içerisinde çalışanlarımızdır. Bundan sonra da sizin evlatlarınız Büyükşehir ailemiz içerisinde Muğlamız için çalışacak ve gururla misyonlarını yerine getirecek. 

Bugün itfaiye, zabıta ve öteki ünitelerdeki memurlarımız yemin ediyor. Muğla üzere geniş bir coğrafyada 40 farklı bölgede itfaiye erlerimiz vazife yapıyorlar. 2014 yılından itibaren işçi ve araç-gereç olarak itfaiyemizi güçlendirdik. Yangınlara müdahale mühleti olarak da en düzgün itfaiye teşkilatları ortasındayız. Çok disiplin ve eğitim gerektiren bir meslek. Tıpkı acilde müdahale bekleyen tabip üzere her an teyakkuzda olmalıyız. Zabıta da halkımızın huzuru ve güvenliği ilgili misyon icra eden, gerektiğinde vatandaşları ikaz eden, kanunların kendisine verdiği yetkiyi kullanan lakin daima adil ve eşit davranması gereken bir ünitemiz. 

Görev süremin sonuna geldiğim bugünlerde sizlerle olmaktan çok memnunum, keyifliyim. Memur olarak atanan, yemin eden yeni işçimizin çalıştıkları kurumun prestijini ebediyen en yükseğe çıkaracağına eminim ve sizlere güveniyorum. Umutlu, hoş günler sizlerin olsun.” Dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
159 Memur Yemin Ederek Vazifeye Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir