Etiket: Büyükşehir Belediye

Gündem

Bayan çiftçiler traktörleriyle tarım da biz de varız dedi

Büyükşehir’in Dünya Çiftçiler Günü etkinliğinde bayan çiftçiler traktörleriyle konvoy yaptı, meyve ve zerzevat fidesiyle pişmaniye dağıtıldı

Gündem

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Ahmet Aras ; “Öğrenciler için 1 TL’ye düşürdüğümüz sefer ağını genişletiyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Ahmet Aras başkanlığında toplandı. Lider Aras, öğrenciler için başlayan 1 TL uygulamasının genişletileceğini ve birinci UKOME’de merkezden Kötekli’ye giden çizgilerinde bu kapsama dahil edileceğinin muştusunu verdi.

Gündem

Antalya Büyükşehir’den Korkuteli Dereköy’e çok maksatlı salon

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli ilçesi Dereköy Mahallesi’ne vatandaşların uzun müddettir muhtaçlık duyduğu düğün, mevlit ve çeşitli toplantılarını gerçekleştirebileceği çok maksatlı salon kazandırıyor.

Spor

Konya Büyükşehir Belediyespor Türkiye Basketbol Ligi’ne Yükseldi

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde Konya’yı temsil eden Büyükşehir Belediyespor, play-off yarı finalinde karşılaştığı Nazilli Belediyespor’a 3 maçlık seride 2-1 üstünlük kurarak Türkiye Basketbol Ligi’ne yükseldi.

Kültür Sanat

Kına Gecesi geleneği yaşatıldı

Büyükşehir THM Korosu’nun Anadolu’nun en hoş türkülerini seslendirdiği “Bugün Kına Gecesi Var” konseri büyük ilgi gördü. Kınaya uygun kıyafetler, sahne dekorları ve ritüeller ise konsere renk kattı

Gündem

Yuvalılar istedi Lider Böcek talimat verdi

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in Yuva Mahallesi ziyaretinde vatandaşlara verdiği yol kelamı yerine geliyor. Büyükşehir Belediyesi, Yuva Mahallesi Seki Yayla Yolu’nu yeniliyor.

Gündem

Lider Altay: “Mevcut Ağaçlara Nazaran Şekillendirerek Türkiye’nin En İkonik Kütüphanesini Gençler İçin Yapıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, eski Büyükşehir Belediyesi binasının yerinde üretimi devam eden Kent Kütüphanesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Eğitim

Eczane Teknisyenleri KOMEK’te Aldıkları Eğitim Sayesinde İşitme Engellilerle Daha Rahat İrtibat Kuruyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda işaret lisanı eğitimi alan eczane teknisyenleri, işitme engelli müşterileriyle artık daha âlâ bağlantı kuruyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, verilen eğitimlerin hem eczane teknisyenleri hem de işitme engelli vatandaşlar için çok değerli olduğunu belirterek, “Bu bahiste hassasiyet göstererek, kursa katılan tüm eczane teknisyenlerimizi de ayrıyeten tebrik ediyorum.

Gündem

Lider Altay Doğaseverleri “Konya’da Yürüyoruz” Aktifliklerine Davet Etti

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Spor Konya Projesi kapsamında başlattığı ve sağlıklı yaşama katkıda bulunmak emeliyle gerçekleştirdiği “Konya’da Yürüyoruz” temalı tabiat yürüyüşü aktifliği bahar devrinde birinci olarak Bozkır Çağlayan güzergahında başladı.

Kültür Sanat

Dünya çocukları Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk ve Uçurtma Şenliği kapsamında Antalya’ya gelen konuk ülke çocukları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer’i ziyaret etti.

Gündem

Antalya Büyükşehir kovan ve makine teçhizat takviyesini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığı sürdürülebilir kılmak emeliyle Gazipaşa, Akseki, Manavgat, Elmalı, Korkuteli, Finike ve Kaş ilçelerinde bal üreticilerine 1398 adet arı kovanı hibe etti. Ayrıyeten bayanlara da 29 hamur karma makinesi, ceviz makinesi ve salça makinesi dayanağı sağlandı.

Gündem

Lider Altay: “Yeni Bir Muvaffakiyet Öyküsünü Daima Birlikte Yazacağız”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası birinci mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü daire liderleri ve müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Gündem

Lider Soyer son mesai gününde Portakal Vadisi’ni ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 5 yıllık ağır mesaisinin son gününde Buca’da hayata geçirilen Portakal Vadisi’ni ziyaret etti. Yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla kente kazandırılan Portakal Vadisi’nde konuşan Lider Soyer, “Portakal Vadisi Bucalıların kent içerisinde nefes alabilecekleri bir alan oldu. En geç bir ay içerisinde kullanıma açılacak. Bir projenin daha sonuna geldik, emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gündem

Lider Altay: “Yeni Aldığımız Makinelerle Fenni Fırın Üretim Kapasitemiz Günlük 150 Bine Çıkacak”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Fenni Fırın” markasıyla kente kazandırılan ekmek fabrikasının üretim kapasitesi yeni alınan makinelerle birlikte artırılıyor.

Gündem

Alanyalı çocuklar sağlıklı mama ile buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gereksinim sahibi ve çocuk besinlerine erişmekte zorluk çeken ailelere takviye olmak hedefiyle başlattığı ‘Halk Mama’ projesi kapsamında Alanyalı çocukları da sağlıklı mama ile buluşturmaya devam ediyor.

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin karşılaştığı sıkıntıların tahliline yönelik teknolojik yeniliklerde sürat kesmiyor

Tarım bölümüne sağladığı dayanaklarla öne çıkan Büyükşehir Belediyesi, ziraat ile uğraşan vatandaşların vakit kaybı ve bilhassa de maliyetlerini azaltacak, verimliliği artıracak drone teknolojisini kullanarak fiyatsız gübre atım süreçlerine aralıksız devam ediyor.

Gündem

Anttalks’ın konuğu Bedrettin Dalan

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anttalks aktifliği kapsamında 1984-1989 yılları ortası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve Yeditepe Üniversitesi kurucusu olan Bedrettin Dalan, 24 Mart Pazar günü 16.00’da AKM’de Antalyalılarla buluşacak.

Gündem

İçmeler Hizmet İçi Eğitim Tesisi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İçmeler Hizmet İçi Eğitim Tesisi imaline devam ediyor. Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün devam eden çalışmaları yerinde inceledi. 

Gündem

Büyükakın; Tramvay kapasitesi iki katına çıkacak

Tramvaylarda kapasite artırımına gideceklerini söz eden Lider Büyükakın, “Bir yıl içerisinde çift tramvaylarla çalışmaya başlayacağız” dedi

Gündem

Konyaaltı Liman Halk Plajı açıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin 200 milyon öz kaynağıyla hayata geçirilen Konyaaltı Liman Halk Plajı’nı düzenlenen merasimle halkın kullanımına açtı.

Gündem

Lider Altay: “11.2 KM’lik Kent Hastanesi-Yeni Sanayi Tramvay Sınırımızın İmaline Başlıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Stadyum-Şehir Hastanesi ortasında hayata geçecek raylı sistem çizgisinin Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak 11.2 kilometrelik Kent Hastanesi-Yeni Sanayi Sitesi ortasındaki kısımda ihale sürecinin tamamlandığını, çalışmaların başlayacağını söyledi. Lider Altay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıyla birlikte Konya’ya 5 yılda 105 kilometrelik yeni raylı sistem sınırları kazandıracaklarını hatırlattı.

Gündem

Konya Büyükşehir’in Derbent’e Kazandırdığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Binası Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Derbent’te kazandırılan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü binasının açılışı AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer’in iştirakiyle gerçekleştirildi.

Gündem

Soyer: Biyolojik hudutlarımı zorlayarak azamî çalışmaya uğraş ettim

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Atatürkçü Fikir Derneği’nin düzenlediği söyleşiye katıldı. Beş yıllık misyon mühletini pahalandıran Lider Tunç Soyer, “5 yıl uyku saatlerimi azaltarak, daha çok çalışarak, daha az uyuyarak geçti. Kendi biyolojik hudutlarımı zorlayarak azamî çalışmaya uğraş ettim” dedi.

Gündem

Lider Soyer, şehit aileleri ve gazi derneklerinin temsilcilerini ağırladı “Sizler için ne yapsak az, ne yapsak eksik

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle şehit aileleri ve gazi derneklerinin temsilcilerini ağırladı. Lider Soyer, şehit aileleri ve gaziler için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını kaydederken, dernek temsilcileri ise her vakit yanlarında olan Lider Soyer’e teşekkür etti.