Etiket: Çalışma

Gündem

Efes Selçuk’un Manisiz Yetenekleri İzmir’de Beğeni Topladı

Efes Selçuk Belediyesi Manisiz Ömür Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından10- 16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle İzmir Kültürpark’ta düzenlenen etkinliklerde yer aldı.

Gündem

Alanya Demirtaş’ta kanalizasyon çizgisinin üçte ikisi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Alanya Demirtaş Mahallesi Kanalizasyon Şebekesi İmal İşi projesi tüm süratiyle sürüyor.

Gündem

Efes Selçuk Belediyesi ilçedeki tüm genel WC işletmelerinde esaslı bir çalışma başlattı

Vatandaşların şikâyet ve tekliflerini dikkate alarak sıkı bir kontrol başlatan Efes Selçuk Belediyesi, genel yerlerin muhtaçlık duyduğu tadilat, boya ve bakım çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Ekonomi

YOİKK toplantısında cari açığı azaltıcı unsurlar ele alındı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) toplantısında, YOİKK Eylem Planı kapsamındaki çalışmalar ve uluslararası katılımla yapılacak Yatırım Danışma Konseyi…

Gündem

İzmir’de Kırsal Bölge Planlama Dairesi Başkanlığı kuruluyor Lider Tugay: “İzmir’in köylerinde ıslahat yapacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Kemalpaşalı sanayicilerle buluşarak problemleri ve talepleri dinledi.

Gündem

Ekrem İmamoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Erhan Güzel’e tebrik ziyaretinde bulundu

Çatalca ve yakın ilçelerin Kanal İstanbul, Terkos Gölü ve etrafı, kaçak yapılaşmalar, ağır imar çalışması üzere İstanbul’un gelecek projeksiyonunu tehdit eden sıkıntıları olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Özellikle arazi büyüklüğü açısından Çatalca, Silivri, Eyüpsultan, Arnavutköy; karşıda Şile, Pendik üzere, bu alanlarda çok hassas bir sürecin yönetilmesini istiyoruz. Bu taraflarıyla kıymetli bir makamdasınız.

Gündem

Lider Altay: “Meram’ın Marka Kıymetini Daha da Yükseğe Çıkaracağız”

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarihi Meram Köprüsü yanındaki Karamanoğlu Mehmet Bey Hamamı’nda onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Gündem

Konak Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi

Konak Belediye Meclisi’nin mayıs ayı ikinci toplantısında 2023 Mali Yılı Yönetim ve Kesin Hesap Cetvellerinin tetkik edilmesine ait Plan ve Bütçe Kurulu raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda belediye işçilerine ait kıymetli açıklamalar yaptı

Hiçbir belediye işçisinin iş akdinin sonlandırılmadığının altını çizen Lider Ceritoğlu Sengel; “Çalışmak isteyen arkadaşlarımızla her vakit yolumuza devam ediyoruz. Değerli olan çalışanın işine, kuruma ve her şeyden evvel Efes Selçuk’a karşı aidiyet duygusu taşımasıdır” dedi.

Gündem

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, belediye çalışanları ile bir ortaya gelerek yeni periyotta kıymetli çalışmalara imza atacaklarını belirtti

Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, yaklaşık 700 belediye çalışanı ile bir ortaya geldiği bir toplantı gerçekleştirdi.

Gündem

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın birinci oturumunda belediye işçilerine ait değerli açıklamalar yaptı

Hiçbir belediye işçisinin iş akdinin sonlandırılmadığının altını çizen Lider Ceritoğlu Sengel; “Çalışmak isteyen arkadaşlarımızla her vakit yolumuza devam ediyoruz. Değerli olan çalışanın işine, kuruma ve her şeyden evvel Efes Selçuk’a karşı aidiyet duygusu taşımasıdır” dedi.

Gündem

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndenAltıntaş’ta alt yapı seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu Altıntaş Mahallesi’ne 150 milyon liralık projeyle 30 kilometrelik kanalizasyon sınırı kazandırıyor. Altıntaş kanalizasyon hattı Güzeloba Mahallesi Yaşar Sobutay Bulvarı üzerinde yer alan mevcut kolektör çizgisine bağlanarak Lara Arıtma Tesisi’ne iletilecek.

Gündem

Alanya, Gündoğmuş ve Akseki yollarına yaz bakımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya, Gündoğmuş ve Akseki kırsalında yaz mesaisini sürdürüyor. Kış ayında bozulan yayla yollarında bakım ve tamirat çalışması yapılıyor.

Ekonomi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 2026’da enflasyon tek haneye ulaşacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonla topyekun mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, enflasyonun gelecek yıl daha da düşeceğini, 2026 yılında ise tek haneye ulaşılacağını ifade etti.

Gündem

Konyaaltı bölgesinde yeni sınır döşeniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin yağmur suyu drenaj altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. ASAT tarafından ani su baskınlarını önlemek hedefiyle Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerine 1420 metre yeni yağmur suyu drenaj çizgisi döşeniyor.

Gündem

Karşıyaka’da haşerelere karşı ilaçlama seferberliği!

Karşıyaka Belediyesi mevsimsel kurallar nedeniyle artış gösteren sinek, böcek ve haşerelere karşı faal bir uğraş başlattı. Üreme noktaları ağır bir halde ilaçlanırken, sorunun kısa müddette tahlile kavuşacağı belirtildi.

Gündem

Selçuklu Belediyesi tarafından Sille Mahallesi’ne kazandırılacak olan “Kapalı Otopark, Karma Yapılar ve Meydan Düzenlemesi” projesinin imali devam ediyor

Selçuklu Belediyesi tarafından, Sille Mahallesi’nde tarihe vefa kapsamında bölgenin tarihi yapısını koruyarak hayata geçirilecek olan “Kapalı Otopark, Karma Yapılar ve Meydan Düzenlemesi” projesinin üretim çalışmaları devam ediyor.

Gündem

Yeniceköy Mahallesinde Yeni Yollar Açılıyor

İnegöl Belediyesi, kentin gelişim bölgelerinden olan Yeniceköy Mahallesinde imar yolları açma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda bölgede 870 metre uzunluğunda 4 farklı sokak açılıyor.

Gündem

Büyükyoncalı’da iki noktada yol çalışması başladı

Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı takımlar, Büyükyoncalı’da iki noktada yol çalışmalarını sürdürüyor. Bozaba Mahallesi 2910-2911-2912-2926 nolu sokaklarda ve Atatürk Mahallesi’nde kaldırım ve kilit parke taşı yol çalışması başlatan gruplar, toplam 4 bin 500 metrekare yol çalışmasını kısa müddette tamamlamayı hedefliyor.

Gündem

Tohum Otizm Vakfı Dünya’da ve Türkiye’de Otizmin Son 20 Yılına Işık Tuttu

Tohum Otizm Vakfı 20.yılında, İstanbul Kültür Üniversitesi konut sahipliğinde “Dünya’da ve Türkiye’de Otizmin Son 20 Yılı” sempozyumunu düzenledi.

Gündem

Selçuklu Belediyesi 2024 yılı asfalt ve altyapı dönemini sıcak asfalt çalışmalarıyla açtı

Selçuklu Belediyesi yeni devrin asfalt ve altyapı çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü grupları ilçenin farklı noktalarında gerçekleştirdiği altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarıyla Selçuklu’nun çağdaş görünümüne katkı sağlamayı sürdürüyor.

Gündem

Lider Keyifli muhtarlarla bir ortaya geldi ‘Topyekün bir muvaffakiyet öyküsü yazacağız’

Konak mahalle muhtarlarıyla bir ortaya gelen Lider Keyifli yeni periyotta, herkesin birbirine takviye olduğu, dayanışmanın yaşandığı yeni kuşak bir idare anlayışla hizmet üreteceklerini söyledi.

Ekonomi

Faal büyüklükte Türkiye’nin halka açık en büyük bankası VakıfBank 70 yaşında

Emanetçisi olduğu bedellerin ışığında, toplumun her kısmı için yenilikçi eser ve hizmetleriyle ülkesinin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunan VakıfBank, 20 milyonu aşan müşterisiyle 70. yaşını kutlamanın memnunluğunu yaşıyor. 

Ekonomi

“Büyük işletmelerin yüzde 78’i uzaktan çalışmaya imkan veriyor”

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 10 çalışandan 4’ü uzaktan çalışma imkanına sahip olduğunu, büyük işletmelerin yüzde 78’inin uzaktan çalışmaya imkan vediğini belirterek, “Türkiye’de çalışan…