Etiket: Genç

Sağlık

Hipertansiyon gençlerde de süratle artıyor!

Atar damarlardaki kan basıncının çok yüksek olması manasına gelen hipertansiyon tüm dünyada ve Türkiye’de kardiyovasküler hastalıklar için en yaygın risk faktörü olmaya devam ediyor.

Kültür Sanat

Bayraklı’da 19 Mayıs aktiflikleri başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yılı Bayraklı’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kültür Sanat

Çankaya Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlerle birlikte büyük bir şenliğe çeviriyor

İki gün sürecek ve onlarca sürpriz aktifliğin yer alacağı etkinliklerde, Volkan Konak, Aleyna Tilki, Zakkum ve Pinhani Başkentlilerle buluşacak.

Sağlık

Büyükşehir’den gençlere “İlk Yardım Turnuvası” Gençler hayat kurtarmak için yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği’yle gençlere “Afetlerde Birinci Yardım Eğitimi” verdi. Eğitimi tamamlayan gençler, Birinci Yardım Uygulama Turnuvası’nda hayat kurtarmak için ter döktü. Uzmanlar tarafından oluşturulan trafik kazası senaryosunda gençler hakikat ve süratli müdahale için yarıştı.

Kültür Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın bu yıl 38.’sini düzenledi

Türkiye’nin en uzun soluklu tek şenliği “Genç Günler”; 8 Mayıs Çarşamba günü Bedia Muvahhid Ödülleri’nin takdimi ile Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde başladı.

Gündem

Lider Büyükakın: Amatör spor kulüplerimize dayanak olmak için buradayız

Lider Büyükakın, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve idaresini makamında kabul etti.

Kültür Sanat

38. Genç Günler’in açılış gecesinde verilen 28. Bedia Muvahhid Ödülü’ne Cadı Kazanı oyunundaki rolüyle Selen Parıltı Sarıyar layık görüldü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları ve 100. yılını kutlayan Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi’nin 38. Genç Günler kapsamında ortaklaşa düzenlediği 28. Bedia Muvahhid Mükafatı sahibini buldu. 28. Bedia Muvahhid ödül merasimi, Uğurtan Atakan idaresinde 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Eğitim

Ulusal Staj Programı: Fırsat Eşitliği ve Liyakat Odaklı Bir Sistem

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Ulusal Staj Programı’nın sunduğu imkanları ve programın önemini anlatan açıklamalarda bulundu.

Kültür Sanat

ÇEV Sanat’ın Genç Yetenekleri Muvaffakiyetten Muvaffakiyete Koşuyor

Genç piyano sanatkarı “Tarık Kaan Alkan” dünyanın en değerli müzik okullarından The Juıllıard School’dan tam eğitim bursu kazandı!

Teknoloji

Çevrimiçi reklamlar çocukları nasıl etkiliyor?

Kuşkulu içeriklerin tanıtımından güvenlik riski oluşturmaya kadar çevrimiçi reklamlar çocuklar için birçok tehlike arz ediyor. Dijital güvenlik şirketi ESET gençlerin nizamlı olarak amaçlı bildiri tüketmelerinin risklerini inceledi.

Ekonomi

“Büyük işletmelerin yüzde 78’i uzaktan çalışmaya imkan veriyor”

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 10 çalışandan 4’ü uzaktan çalışma imkanına sahip olduğunu, büyük işletmelerin yüzde 78’inin uzaktan çalışmaya imkan vediğini belirterek, “Türkiye’de çalışan…

Eğitim

Samsung ve UNDP iş birliği olan ACT28 İklim için Yapay Zeka Hackathonu’na müracaatlar başladı

Samsung Electronics’in Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle düzenleyeceği Hackathon’da, iklim değişikliğine bağlı problemlerin tahliline odaklanan, yapay zeka, makine tahsili ve öbür öncü teknolojilerle geliştirilen yenilikçi projelere yer verilecek.

Gündem

Lider İrfan Önal birinci nikahlarını kıydı

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, belediye lideri seçildikten sonra birinci nikahlarını kıydı.

Spor

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay: Şampiyonlarımızdan Avrupa’da da büyük muvaffakiyet bekliyoruz

Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF), Rusya Devlet Nükleer Güç Kuruluşu ROSATOM iş birliğiyle hayata geçirdiği Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Grup Satranç Şampiyonası sona erdi.

Kültür Sanat

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bir şenlikle coşkuyla kutlanıyor

Bu gayeyle Bağcılar Meydanı’nda toplanan çocuklar, halk oyunlarından jonglör şovlarına kadar çok sayıda renkli aktivitelerle doyasıya eğlendi. 

Spor

Nilüfer Milletlerarası Spor Şenlikleri heyecanlı karşılaşmalara sahne oluyor

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 22’ncisini düzenlediği Nilüfer Milletlerarası Spor Şenlikleri, Genç Erkekler’in akabinde Genç Kızlar Voleybol kategorisindeki eleme maçları ile devam etti. Filenin genç oyuncuları, sergiledikleri performans ile dikkat çekti.

Gündem

Aytaç Sefiloğlu Hürmetle Anıldı

İktisat Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Kurucu Üyesi, İzmir basınının Aytaç Ablası, EMD İzmir Şubesi Önceki Dönem Yönetim Kurulu Liderlerinden, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu’nun eşi Aytaç Sefiloğlu, vefatının 24. yıldönümünde Narlıdere Aşağı Mezarlık’ta kabri başında ailesi ve meslektaşları tarafından anıldı.

Kültür Sanat

24 yaşında 3 Grammy sahibi! Samara Joy 19 Nisan’da CRR’de!

65. Grammy Ödülleri’nde (2023) ‘’En Uygun Caz Vokal Albümü’’ ve ‘’En Yeterli Yeni Sanatçı’’ mükafatlarını ve bu yıl Tight teklisi ile “En Âlâ Doğaçlama Caz Solo” mükafatını kazanan Samara Joy, 19 Nisan Cuma akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

Gündem

Ömer Eşki: Sorumluluğumuz büyük

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, CHP Bornova İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma merasiminde birlik ve beraberlik iletileri verdi.

Gündem

Gençlik Parkı’na bahar geldi! “Çocuk ve gençlere dolu dolu etkinlikler”

Lüleburgaz Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalarla tekrar etkin hale getirdiği Gençlik Parkı; hayata geçirdiği Tahlil Meskeni, Çocuk Hakları Ünitesi Ofisi, Kukla ve Bilim Atölyeleriyle yılın 12 ayı çocuk ve gençlere yönelik aktivitelere mesken sahipliği yapıyor.

Gündem

44 ülkeden 200 genç tenisçi Kemer’e gelecek

Corendon Tennis Club Kemer, 14-21 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Uluslarası TEN-PRO Küresel Junior Tour ile açılıyor. Tertibe, 44 ülkeden 200 genç tenisçinin gelmesi bekleniyor.

Gündem

Seçimlerde genç adayların başarısı umut verici!

Türkiye üzere genç nüfusun ağır olduğu ülkelerde daha fazla genç temsilcinin siyasete katılmasının kıymetine vurgu yapan uzmanlar, siyaset, bilhassa idare manasında, her ne kadar deneyimle ilişkilendirilse de siyasetin tıpkı ölçüde değerli bir öteki fonksiyonunun de temsiliyet olduğunu söylüyor.

Gündem

Z neslindeki 2 gençten biri cümbüş gayeli alkol tüketiyor!

TÜİK Türkiye sıhhat araştırması sonuçları; alkole başlama nedenlerini ortaya koydu. Buna nazaran, 2010 yılında alkole başlama en çok ‘Merak’ nedeniyle olurken, 2022’de her 2 bireyden birinin cümbüş gayeli alkole başladığı görüldü.

Spor

Kürek Ulusal Kadrosu Tam Takım Zagreb’de

Türkiye Kürek Ulusal Kadrosu, tam takım ile 6-7 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Memleketler arası Zagreb Yarışları’nda gayret edecek.