Etiket: Ramazan

Gündem

Lider Aras, Ramazan Bayramı’nı Kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye grupları vatandaşların problemsiz bir Bayram geçirmeleri için hazırlıklarını tamamlarken Lider Ahmet Aras, Ramazan Bayramını kutlayan bir ileti yayımladı.

Gündem

LÖSEV Ramazan Bağışlarınızla, Fitre ve Zekâtlarınızla “Önce Çocuklar İyileşsin”

LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sıhhat ve Eğitim Vakfı dayanışmanın en ağır yaşandığı Ramazan Ayında fitre, fidye ve zekât bağışlarını lösemi ve kanserle uğraş eden çocuklara ulaştırıyor.

Gündem

Lider Altay: “Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir ileti yayımladı. Bayramların toplumsal hafızamızda derin izler bırakan, bizleri biz yapan, kardeşliğin, sevginin ve paylaşmanın en hoş örneklerinin sergilendiği müstesna vakit dilimleri olduğunu belirten Lider Altay, “Bu mübarek vakitlerin acı ve gözyaşının hakim olduğu coğrafyalar başta olmak üzere, tüm insanlığa barış, huzur ve iyilik getirmesini diliyorum” dedi.

Gündem

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama iletisi yayımladı

Lider Pekyatırmacı bildirisinde; bayramların birlik ve beraberliğin güçlendirildiği, ezelden ebede giden kardeşliğin yenilendiği günler olduğunu söz etti.

Gündem

Lider Muhittin Böcek Ramazan Bayramı İletisi

Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde geçirdiğimiz bir Ramazan Ayı’nı daha geride bırakarak bayrama erişmenin huzurunu ve memnunluğunu yaşıyoruz. Ramazan Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın size ailenize, sıhhat, huzur ve barış dolu hoş günler getirmesini diliyorum.

Gündem

Antalya Büyükşehir’in iftar ikramı devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan aktiflikleri kapsamında Diyarbakırlılar Gecesi düzenlendi. Sanatçı Nihat Akçer Diyarbakır’a has türküleriyle vatandaşlara harika bir Ramazan gecesi yaşattı. Büyükşehir Belediyesi’nin Taşınabilir Aşevi, iftar öncesinde Ünsal mahallesinde yemek dağıtımı yaparken, çok sayıda vatandaşta Atatürk Spor Salonu’nda orucunu açtı.

Gündem

Konya Büyükşehir’in Işıklı TAG’ları Kentin Ramazan Coşkusuna Katkı Yapıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde farklı noktalara kurulan ışıklı TAG’lar Konya’da Ramazan akşamlarına renk katıyor. “Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan” yazılı TAG’lar vatandaşlardan da ilgi görüyor.

Kültür Sanat

Savaş Barkçin, Kocaelili okurlarıyla buluştu

Sevilen muharrir Savaş Barkçin, ilgiyle izlenen söyleşisinde “Ramazan’da Kulluk Bilinci” konusunu ele aldı

Gündem

Burhaniyeliler Kadir Gecesi’nde İftarda Buluşcak

Burhaniye Belediyesi tarafından hayırseverlerin takviyeleri ile Ramazan Ayı’nın birinci gününden beri Ahmet Akın Kültür Merkezi ve mahallelerde verilen iftar yemekleri sürerken; Kadir Gecesi için Cumhuriyet Meydanı’nda büyük iftar daveti planlandı.

Gündem

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Kadir Gecesi’ni yayımladığı bildiriyle tebrik etti

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı “Kadir Gecesi’nin kalplerin arınması, gönüllerin aydınlanması açısından büyük bir fırsat olduğunu söz ederek bu feyz ve rahmet gecesinde Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere zahmet içinde olan kardeşlerimize dua etmeyi unutmayalım” dedi.

Kültür Sanat

Kartepe’nin Çocuklarından Memnunu Yok

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif Ayı’nın klasik kültürünü yaşatmak için Kartepe Belediyesi’nin 32 Mahalle’de düzenlediği etkinliklerde çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Sağlık

Ramazan sofralarında besleyici ve sağlıklı yiyeceklerine yer açın Sahurda peynir, iftarda yoğurt

Ramazan sofralarında peynir ve yoğurt her yaştan neredeyse herkesin tüketebildiği, sağlıklı ve besleyici yiyecekler olarak öne çıkıyor. Uzmanlar protein ve kalsiyum kaynağı süt ve süt eserlerinin tüketilmesini, sütle yapılan yemekleri ve tatlıları tavsiye ediyor.

Gündem

Prof. Dr. Temizkan, “Değişen hayat usulüyle birlikte Ramazanlar da değişiyor”

Jenerasyonlar uzunluğu insanların bir ortaya gelmesini sağlayan On Bir Ayın Sultanı Ramazan, günümüzde eskiye göre sönük geçiyor.

Gündem

Özaşık, “Geleneksel Türk Tiyatrosu, Ramazan ile birleşerek tanınan bir kültür yaratmıştır”

Dini ibadetlerin yanı sıra kültürel tınıları da içinde barındıran Ramazan Ayı, klasik Türk tiyatrosunun kıymetli temsillerinden Meddah, Orta Oyunu, Karagöz Hacivat ve Kavuklu ile Pişekâr, kadim kültürün temsillerini de içinde barındırıyor.

Gündem

Bilgehanelerin Hafızlık Öğrencileri İftar Programında Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrencilerin akademik ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmak emeliyle hizmet veren Bilgehanelerin, “Bir hafız yetişir, bir jenerasyon değişir” mottosuyla yürüttüğü Hafızlık Hazırlık Programı’nda eğitim alan öğrenciler, birlikte iftar yapmanın memnunluğunu yaşadı.

Gündem

Bekir Develi Kartepelilerle Buluşlu

Kartepe Belediye Lideri Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe Belediyesi Ramazan Aktifliklerine katılan TV Programcısı ve Müellif Bekir Develi’ye teşekkür ederek günün anısına armağan takdim etti.

Gündem

Burhaniyeliler İftarda Buluştu

Ramazan ayının 13. gününde Burhaniye Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda 5000’e yakın kişinin iştirakiyle gerçekleştirilen iftarda oruçlar açıldı, dayanışma ve kaynaşmanın en hoş örneği yaşandı.

Kültür Sanat

Eğitimci Müellif Vakkasoğlu Ramazan Sohbetleri Programına Konuk Oldu

Nevşehir Belediyesi’nin ‘Kültür ve Sanat Günleri’ kapsamında Ramazan ayına özel hazırladığı Ramazan Sohbetleri programının bu haftaki konuğu Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu oldu.

Gündem

Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle ilçede yaşayan muhtaçlık sahibi ailelere besin kolisi takviyesinde bulunmaya devam ediyor

Beylikdüzü’nde kurulan dayanışma köprüleri ile ailelerin her daim yanlarında olduklarını belirten Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Ramazan ayının rahmetini sofralarda da yaşatalım istiyoruz. Beylikdüzü’nde yaşayan tüm gereksinim sahibi ailelerin kapısını çalacağız.

Gündem

Türk Kızılay İzmir Vilayet Merkezi Günlük 2000 Şahsa İftar Veriyor

Hayırseverlerin takviyesiyle Ramazan ayı boyunca günlük 2 bin şahsa iftar yemeği hazırlayan Türk Kızılay İzmir, dağıtımlarını tüm ilçelerde devam ediyor.

Gündem

Yeterlilik Gönüllüleri Ramazan Ayında da Kalpleri Fethetti

izmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘İyilik Gönüllüleri’ projesiyle Ramazan ayında kentte dayanışma ve paylaşma ruhu perçinleniyor.

Gündem

Büyükşehir iftarda mahallenizde

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında Taşınabilir Aşevi Tırı ile mahallelerde iftar öncesi sıcak yemek dağıtımını devam ediyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde düzenlenen etkinlikler ve Ramazan çarşısı da ağır ilgi görüyor.

Gündem

Anne Kent’te Ramazan’da yanlışsız beslenme anlatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin diyetisyenleri Ramazan ayında sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlattı

Kültür Sanat

“Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması”nın Kazananları Muhakkak Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmet veren Bilgehanelerin, çocukların çok istikametli gelişimine katkı sağlamak maksadıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması”nın finali gerçekleştirildi.