Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden bir birinci daha

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

antalya buyuksehir belediyesinden bir birinci daha 0

Kurum binasını sıfır emisyonlu hale getirerek 2022 yılında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından ‘İklim Dostu Kuruluş Belgesi’ almaya hak kazanan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin akabinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü de iklim dostu kuruluş dokümanı aldı. ASAT Genel Müdürlüğü, gerekli koşulları yerine getirerek Türkiye’de bu belgeyi birinci alan Sular Yönetimi oldu. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen kontroller sonrası TS EN ISO 14064-3 İklim Dostu Kuruluş Dokümanı almaya hak kazandı. TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, belgeyi ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt’a takdim etti.

SULAR YÖNETİMİ ORTASINDA BİRİNCİ KURUM ASAT OLDU

ASAT Genel Müdürlüğü Ana Hizmet Binası’nda yapılan evrak takdim merasiminde konuşan TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, İklim Dostu Kuruluş Belgesi’nin özel dal dahil Türkiye’de 6 kurumda uygulandığını ve bunların 3’ünün Akdeniz Bölgesinde olduğunu söz etti. Demirtaş, kamu kurumları ortasında belgeyi birinci alan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin akabinde, ASAT Genel Müdürlüğünün de gerekli koşulları yerine getirerek Türkiye’de belgeyi birinci alan Sular Yönetimi olduğunu lisana getirdi

YILLIK TÜKETİMİNİN YÜZDE 15’İ YENİLENEBİLİR ENERJİDEN 

ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ise yapılan faaliyetlerde kalite standartlarına uygun olarak, sera gazı emisyonlarını azaltıcı istikamette çalışmaların sürdürüleceğini ve yenilenebilir güç kullanımının kıymetine dikkat çekti. Sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik çalışmalarını sürdüren ASAT Genel Müdürlüğü, yenilenebilir güç faaliyetlerine katkıda bulunmak maksadıyla, elektrik gücü tedariği sağlayan firma ile imzalanan elektrik satış protokolü kapsamında Yenilenebilir Güç Sertifikası aldı. ASAT Genel Müdürlüğü elektrik tüketiminin yaklaşık % 15’lik kısmını Yenilenebilir Güç Kaynaklarına dayalı elektrik üretim santrallerinden karşılıyor. ASAT, 2023 yılı için alınan Yenilenebilir Güç Sertifikası ve kurduğu GES üretim tesisleri ile toplamda 26.400 Ton Karbon Emisyonunu (CO2e) engelledi. 2024 yılı için de çalışmalar devam ediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden bir birinci daha

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir