Bozova MYO, İlçe Yönetimcilerinin Katkılarıyla Yeni Bina ve Yerleşkesine Kavuştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

bozova myo ilce yonetimcilerinin katkilariyla yeni bina ve yerleskesine kavustu 0 SgFXTW3t
Bozova Belediye Lideri Suphi Aksoy tarafından Harran Üniversitesi Bozova Meslek Yüksekokuluna kazandırılan yeni eğitim binası ve yerleşkesinin açılış merasimi gerçekleştirildi.

1000 m2 kapalı alana sahip Bozova Meslek Yüksekokulunun 5 derslik, 1 bilgisayar laboratuvarı, akademik ve idari işçi odası ile idare odaları ayrıyeten yerleşke alanında da çok hedefli salon ve kantin, spor alanı, ilçe idarecileri ve paydaşlar tarafından tekrar yapıldı.

Yeni yerleşke alanı ve binaların açılış programına, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Bozova Belediye Lideri Suphi Aksoy, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Prof. Dr. Nihat Denek, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Kuvvetli ve İlçe Mülki ve İdari Amirleri katıldı.

Açılış, kurdele kısmı ve İlçe Müftüsü Ömer Faruk Şahinalp’in duası eşliğinde yapıldı.

Toplantı salonunda yapılan merasim, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programda, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Bozova İlçe Belediye Lideri Suphi Aksoy ve Bozova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erdal Alancıoğlu birer açılış konuşması gerçekleştirdiler.  

Açılış konuşmasını yapan Bozova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erdal Alancıoğlu: İlçe Meslek Yüksekokullarının bulunduğu bölgenin kalkınmasındaki kıymetine değinerek, Meslek Yüksekokulu binası ve yerleşkesinin üretiminde emeği geçen başta Belediye Lideri Suphi Aksoy, Kaymakam Halil İbrahim Yeşilyurt ve bir evvelki müdür Prof. Dr. Ahmet Yılmaz olmak üzere emeği geçenlere ve paydaşlara teşekkür etti. 

Konuşmalarında Üniversiteye her türlü katkıyı vermeğe devam edeceğini söz eden Bozova Belediye Lideri Suphi Aksoy: “Beş yıl kadar evvel Ziraat Odası başkanlığı yaparken sayın Kaymakamımızla yüksekokulumuzun binasını görmeye gelmiştik. Bina çok berbat bir haldeydi. Sevgili öğrencilerimizin eğitim gördüğü bina harap durumdaydı. Müdürümüz Doç. Dr. Erdal Alancıoğlu Hoca sayesinde ve bizim desteklerimizle ilçemize ve üniversitemize yakışır bir bina haline getirmeye çalıştık. Şu andaki eserimizle gurur duyuyoruz. Her vakit üniversitemizin yanındayız. Belediye olarak dayanak vermeye devam edeceğiz. Yaşanabilir hale getirdiğimiz yerleşkemizin tüm öğrencilerimize iyi olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bir belediye liderinin üniversiteye bina kazandırmasının takdir edilecek davranış olduğunu belirten Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt konuşmalarında: “Kısıtlı bir vakitte yüksekokulumuzun binasının imali için bütçe ayıran belediye liderimize teşekkür ediyorum. Yerleşkemize yapılan binalar, etraf düzenlemesi, voleybol alanı başlı başına maliyetli bir işti. Lakin sonuç olarak eski imgesinden şimdiki hoş imajına kavuşması sağlandı. Daha da düzgünü olacak. Rektör hocamız misyona geldiğinden beri hem vilayet merkezinde hem de ilçelerimizde bilhassa de Bozova ilçemiz için her vakit yanımızda oldular. Hem Rektörümüz hem de Rektör Yardımcılarımızla daima görüşmeler yaptık. İstişare edebildik. Ve bu duruma geldik. İstişarenin olduğu yerde bu türlü bir muvaffakiyetin gelmeme ihtimali yoktu. İlçemizde de Doç. Dr. Erdal Alancıoğlu hocamızın ve takımının, üniversitemizin ve ilçemize sahip çıkanların, bu işe tam gönül verdiğini hissettik. Esnaf Odamızla, Ziraat Odası Başkanlığımızla, Kamu kurumlarımızla ve bilhassa belediyemizle bir bütün olduk. Daima birlikte kampüsümüzü düzenledik. Bilhassa üniversitemiz bu mevzuda lokomotif vazifesi gördü. Rektör hocamızın ilçemize ve okulumuza sahip çıkması bizim için büyük bir avantajdı. Birlikte daha da hoş işlere imza atacağız. Tüm emeği geçenlere, bilhassa Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Erdal Alancıoğlu ve grubuna teşekkür ediyorum” diye konuştu

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu da konuşmasında, Belediye liderinin Üniversitemize verdiği takviye ve bilhassa Bozova Meslek Yüksekokuluna bina kazandırmasından ötürü teşekkür ederek, Üniversite idaresi olarak Bozova Meslek Yüksekokuluna takviyelerinin artarak devam edeceğini, yeni programların açılması tarafında çalışacaklarını belirtti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu: “Kıymetli protokolümüz ve Bozova ilçemizin sahipleri, yüksekokulumuzun bu hale gelmesi için çok büyük emekler sarf ettiler. Kütüphane, okul binası, spor alanları yapılması, etrafın düzenlenmesi, bunlar çok değerlidir. İlçemizde yüksekokula ve üniversiteye sahip çıkan bu türlü bedelli insanların olması bizim nazarımızda da değerlidir. Üniversite olarak biz de ilçe yüksekokulumuz için elimizden gelenin en uygununu yapmaya çalıştık. Yüksekokulumuzda yeni kısımlar de açmak istiyoruz. Bunu daima bir arada başaracağımıza inanıyorum. Emekleri geçen başta liderimiz Sayın Suphi Aksoy‘a, Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim Yeşilyurt‘a, Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Zeynel Abidin Beyazgül‘e, bu meşalenin ateşini yandıran eski müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Yılmaz hocamıza, Bozova Ziraat Odası Liderimiz Müslüm Okan’a, Bozova İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sayın Hamza Yarbuğlubaş,  Bozova Gençlik Spor Müdürümüz İzzet Kılıç’a teşekkür etmek istiyorum. Büyük emekleri geçti. İsmini sayamadığım şu anda birçok kişi var. Katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Meslek Yüksekokulu binasının üretimi için büyük emekleri geçen lider Suphi Aksoy‘a, ve kaymakam Halil İbrahim Yeşilyurt‘a, Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu tarafından günün mana ve değerini belirtmek ismine plaket takdim edildi.

Tören, iştirakçilerle birlikte yeni yapılan yüksekokul binası önünde hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bozova MYO, İlçe Yönetimcilerinin Katkılarıyla Yeni Bina ve Yerleşkesine Kavuştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir