Çizgi 41K’yı Lider Büyükakın tanıttı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cizgi 41kyi lider buyukakin tanitti 0 4hJJK6uw
Kent genelindeki ulaşımı daha faal, ekonomik, sürdürülebilir ve etraf dostu hale getirmek emeliyle değerli yatırımlarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma nefes olacak yeni bir çizgisi hizmete aldı. Buna nazaran Körfez’den Kartepe’ye 4 ilçe ortasında kesintisiz ulaşımı sağlayacak Çizgi 41K,  Lider Tahir Büyükakın’ın katıldığı merasimle seferlerine başladı.

Körfez Yarımca Atalar Mahallesi’ndeki birinci durakta başlayan seferler için düzenlenen merasime Lider Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, UlaşımPark Genel Müdürü Serhan Çatal, AK Parti Vilayet Lideri Şahin Talus, Körfez Belediye Lideri Şener Söğüt, AK Parti Körfez İlçe Lideri Nurettin Okutan, MHP Körfez İlçe Lideri Doğan Bekiroğlu, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Lideri Mustafa Kurt, Kooperatifler Birliği Lideri Mehmet Yaşar, 80 Nolu Birleşik Kartepe Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Lideri Mahmut Aktaş, 5 Nolu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Lideri Niyazi Yağız, 10 Nolu Körfez Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Lideri Bünyamin Koç ve vatandaşlar katıldı.

BİLGİ: 7 ARAÇ İLE SEFERLERE BAŞLIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Lideri Ali Bilgi, Sınır 41K ile ilgili iştirakçilere ayrıntılı bir sunum yaptı. UlaşımPark A.Ş. tarafından hazırlanan 18 metrelik 7 araç ile Sınır 41’in seferlerine başladığını belirten Bilgi, “Kocaeli’nin en büyük kooperatifleri ile bir ortaya gelerek ortak bir havuz oluşturduk. Kooperatiflerin bölgelerinde yolcu indirme bindirme kısıtlamaları da ortadan kalkıyor. Herkes istediği yerden binip istediği yerde inebilecek. Bu bölgede 607 araç, 105 çizgi var. Bu sistemi Kocaeli’nde yaygınlaştırma projemiz devam ediyor. Şu anda 18 metrelik 7 adet otobüs ile seferlerimiz sabah 06.30’dan gece 00.30’a kadar devam edecek. Çizginin oturmasıyla bir arada 29 bin 1 kişi taşınmış olacak” dedi.

KURT: SINIR 41 İYİ OLSUN

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Lideri Mustafa Kurt ise dayanak ve katkılarından dolayı Lider Büyükakın’a teşekkür etti. Kurt, “Sağolsun liderimiz pandemi sürecinde ekonomik dar boğazda olan bizleri hiçbir vakit yalnız bırakmadı.  Birlikteliğimiz daim olsun. Körfez’den Derince kent içi ve Köseköy’deki yolcularımız mevcut kooperatifin araçlar ile seyahat yapıyordu. Çizgi 41K projesi ile bu ortadan kalktı. Yıllardır yolcu gittiği yere kadar fiyat ödemeli diyorum. Sınırımız hem esnafımıza hem vilayetimize güzel uğurlu olsun” açıklamasını yaptı.

BÜYÜKAKIN: SINIR 41 İLE TRAFİK RAHATLAYACAK

Törende Çizgi 41K’yı tanıtan Lider Büyükakın, bu sınır ile trafiğin rahatlayacağını belirterek, “Hat 41 aslında metro çizgisinin işleyeceği güzergahta bulunuyor. Metro tamamlandığında otobüs ile entegre olabilecek. 4 kooperatifi tıpkı havuzun içine aldık. Böylelikle rekabeti ortadan kaldıracağız. Kooperatiflerin durumunu makus hale getirmeden yolcu lehine tahlil üretmiş olduk. Birinci kazanım bu. Mutabakatlı olduğumuz çizgilerde aktarma vardı. Aktarma 41 sınırdan başkalarına olacak. İkinci kazanımda bu. Aktarmanın yaygınlaşması ve ödediğiniz fiyatın azalması da öteki avantajlar. Kooperatifler ziyan görmeyecek. Bu sınırlar birbirini ezmeyecek. Gereksiz araç trafiğe çıkmayacak. Daha uzak araya daha az fiyat ödenecek. 90 dakika içinde bu çizgiden inerseniz öbür sınırlara aktarma yapabileceksiniz. Kentimize ve halkımıza güzel uğurlu olsun” açıklamasını yaptı.

TAM 25 TL, İNDİRİMLİ 15 TL

Hat 41K ile 4 ilçeyi birbirine bağlayacak olan dev ulaşım atağı vatandaşların hayatını kolaylaştıracak. Buna nazaran Çizgi 41K’yı direkt kullanan tam tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 13,00 TL, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat, indirimli (Öğrenci-Öğretmen-60 Yaş) tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 7,00 TL, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat, tarifli aktarmalı çizgilerden gelip 41K çizgisini kullanan tam yolcular ise birinci iki bölge için sabit 13,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat ödeyecek. Tarifli aktarmalı çizgilerden gelip 41K sınırını kullanan indirimli yolculardan ise birinci iki bölge için sabit 7,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat alınacak. Çizgi 41K’dan sonra tarifli aktarmalı çizgilerini kullanan tam ve indirimli tarifeli yolcular ise rastgele fiyat ödemeden seyahat edecek. Sınır 41K’nın en uzun uzaklık fiyatı tam 25 TL, indirimli 15 TL olarak belirlendi. Orta duraklarda inip binen yolcular için biniş yapılan durağın tarifli olduğu bölgeyle inilen durağın tarifli olduğu bölgeye nazaran hesaplanarak, geri kalan bedel, fiyat iade aygıtlarına ‘Kocaelikart’ okutularak iade süreci gerçekleştirilecek.

GİTTİĞİN YERE KADAR ÖDEME SİSTEMİ

Hat 41K’yı direkt kullanan tam tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 13,00 TL, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat, indirimli (Öğrenci-Öğretmen-60 Yaş) tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 7,00 TL, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat,

tanımlı aktarmalı sınırlardan gelip 41K çizgisini kullanan tam yolcular ise birinci iki bölge için sabit 13,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat ödeyecek.

Tanımlı aktarmalı çizgilerden gelip 41K sınırını kullanan indirimli yolculardan ise birinci iki bölge için sabit 7,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat alınacak.

Hat 41K’dan sonra tarifli aktarmalı çizgilerini kullanan tam ve indirimli tarifeli yolcular ise rastgele fiyat ödemeden seyahat edecek. “Gittiğin kadar öde” sistemi ile vatandaşlara keyifli ve ekonomik bir seyahat sunan Sınır 41K projesinde 33 adet check-in (yolcu bilgilendirme), 55 adette check-out (ücret iade cihazı) duraklara monte edildi.

HAT 41’İN DURAKLARI

KÖRFEZ’DEN KARTEPE’YE

1- Körfez Tren İstasyonu

2- Yabancı Lisanlar MYO D-100

3- Körfez Belediyesi

4- Körfez Kaymakamlık

5- Körfez Diş Hastanesi

6- Tütünçiftlik

7- 95 Evler

8- 44 Evler

9- Derince Geçit

10- Çenesuyu

11- Kuruçeşme SGK

12- İzmit Eğitim Kampüsü

13- Seka Devlet Hastanesi

14- Yenidoğan

15- Batı Terminali

16- Halkevi

17- Yeni Cuma

18- Kocaeli Valiliği

19- Kandıra Sapağı

20- Yahya Kaptan

21- Sabancı Köprülü Kavşağı

22- Köseköy İstasyon

23- Gazoz

24- Çelik Halat

25- Özdilek AVM

KARTEPE’DEN KÖRFEZ İSTİKAMETİNE DOĞRU

1- Özdilek AVM

2- Çelik Halat Fabrikası

3- Gazoz

4- Köseköy İstasyon

5- Sabancı Köprülü Kavşağı

6- Yahya Kaptan

7- Kandıra Sapağı

8- Vilayet

9- Yeni Cuma

10- Halkevi

11- Batı Terminali

12- Yenidoğan

13- Seka Devlet Hastanesi

14- Eğitim Kampüsü

15- Kuruçeşme

16- Çenesuyu

17- Derince Geçit

18- 44 Evler

19- 95 Evler

20- Tütünçiftlik Merkez

21- Körfez Diş Hastanesi

22- Körfez Kaymakamlığı

23-  Körfez Belediyesi

24- Yabancı Lisanlar MYO D-100

25- Körfez Tren İstasyonu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Çizgi 41K’yı Lider Büyükakın tanıttı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir