Gençler Sordu Filiz Lider Cevapladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gencler sordu filiz lider cevapladi 0 GLeGdSeH
Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel Efes Selçuklu gençler ile Ayasuluk Kitap Kafe’de düzenlenen Açık Mikrofon Gençlik Buluşması’nda bir ortaya geldi. Buluşmada gençler sorularını sordu, Filiz Lider cevapladı.

EFES SELÇUK’TA MÜZİĞİN SESİ SUSMADI

Gençlerin sosyalleşebilecekleri alanlardan şenliklere, kültür sanat aktifliklerine dair kendisine yöneltilen soruları samimiyetle cevaplayan Filiz Lider, pandemiyle bir arada değişen turizm anlayışının Efes Selçuk’ta şenlik anlayışını da değiştirdiğini belirterek “Pamucak’ta geçen sene Efes Selçuk’a yalnızca 4 günde 70 bin ziyaretçi geldi. Bizim için değerli bir konu da kentin içerisine ziyaretçi gelişinin önünü açmaktı. Bunu yapmanın en kıymetli yollarından biri bu şenlikler. Gururla ve ısrarla söylüyorum. Türkiye’nin her yerinde şenlikler iptal edilirken Efes Selçuk’ta müziğin sesi şahsi kefaletimi verdiğim için,  hem valilik ayağıyla hem de kaymakamlık seviyesinde bağlarımızı düzgün yürütebildiğimiz için. Türkiye’de her yerde müziğin sesinin kısıldığı bir ortamda Efes Selçuk’ta müzik bangır bangır devam etti” dedi.

GENÇLİK MERKEZİ İÇİN İKİNCİ PERİYODA TALİBİM

Gençlerin toplumsallaşma, kültür sanat aktifliklerine katılma, spor yapabilecekleri alanların çoğaltılması üzere bahisler üzerine kapalı spor salonu ve gençlik merkezi projesini anlatan Lider Filiz Ceritoğlu Sengel; “Yıl 1999. Ben 18 yaşındayım. 1999’dan beri sanıyorum devamlı olarak her seçim broşürüne giren proje gençlik ve spor merkezi ve kapalı spor salonudur. Her periyot bir biçimde projelere girer.  Benim de hayalimdi. Ancak yapmadan gitmeye de niyetim yok. O yüzden ikinci periyoda talibim. Bundan sonraki devir içerisinde hakikaten en çok istediğim şey dediğim üzere 18 yaşımdan beri beklediğim şey. Yani bir kapalı spor salonu ve gençlik merkezi ve kültür merkezini yapıp ondan sonra Efes Selçuk’un geleceğini gençlere teslim etmek istiyorum. O yüzden bol bol genç meclis üyemiz var” dedi.

EFES SELÇUK İSMİ ARTIK HER YERDE

Geçen beş yılda Efes Selçuk’un tanınırlığının hiç olmadığı kadar arttığını belirten Filiz Lider;  “Efes Selçuk’un Saint Jean, Artemis, Efes Antik Kenti üzere birçok pahası var. Bütün bu pahaları Efes Selçuk ismi altında bütünsel bir halde tanıtacağız dedik.  Daha evvel de Gökçealan’da şenlik yapılıyordu mesela ancak Gökçealan’ın bir coğrafik işareti yoktu, bir markası yoktu. Daha evvel de şeftali şenliği yapılıyordu lakin çikolatalı dondurma satılıyordu. Haber ya da öbür noktalarda ki fark etmişsinizdir de şöyle bir ulusal kanallara baksanız çok uzun vakitten beri ulusal kanallarda ya da daha büyük koltuklarda oturanlar tarafından Efes Selçuk isminin bu kadar sık duyulduğu bir periyot olmadı” diye konuştu. Pandemi ve ekonomik krizin gençleri ve eğitimi olumsuz yönde etkilese de her vakit dayanışmayla aksiliklerin üstesinden geldiklerini belirten Lider Filiz Ceritoğlu Sengel; “Önümüzdeki beş yılda felaketlerden uzak, birbirine daha çok kenetlenmiş, kentlisine ve sahiden kentine sahip çıkan bir Efes Selçuk hayalimizdir. Efes Selçuk’u marka kent yapmayı başardık Bundan sonra da dayanışmayla memnun bir Efes Selçuk yapmak dileğimizdir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gençler Sordu Filiz Lider Cevapladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir