İnegöl Ulaşımına Alternatif Tahliller

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

inegol ulasimina alternatif tahliller 0 ZWgIVj6P
İnegöl Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Lider Adayı Alper Taban, yeni periyotta ulaşıma dair atılacak adımları paylaştı. Ulaşımda yeni modelleme ile tahliller üretmeye devam edeceklerini kaydeden Taban’ın Alanyurt Esentepe’den Fatih Mescidine kadar oluşturulacak elektrikli otobüs ya da trambüs sınırı oluşturulması ve İnegöl’ü çevreleyen yeni bir ring sınırı projeleri dikkat çekti.

Her alanda kenti ileriye taşıyacak vizyon projelerle yeni devri inşa etmeye hazırlanan İnegöl Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Belediye Lider Adayı Alper Taban, trafik ve ulaşımda kente çağ atlatacak, İnegöl trafiğine akılcı tahliller sunan projelerle ilçe halkının karşısına çıktı. Bilhassa ulaşım başlığı altında hazırlanan alternatif toplu ulaşım projeleri büyük beğeni topladı.

2035 PROJEKSİYONUNA NAZARAN ÇALIŞILDI

2024-2029 dönemi için trafik ve ulaşım alanında planlanan projelerini paylaşan Lider Alper Taban, ulaşım konusunu ciddiye aldıklarını ve üniversite iş birliğinde bilimsel çalışmalarla kentin Trafik Master Planının çalışıldığını vurgulayarak “Şehrimiz süratle büyüyor. Nüfus artıyor, araç sayısı artıyor. 2035 yılı için, misyona başlamamızdan itibaren 15 yıllık projeksiyonda İnegöl’ün nereye geleceğini kestirim etmeye çalıştık. Bunu bilimsel olarak üniversitemizle, paydaşlarımızla çalıştık. 2035 yılında İnegöl’ümüzün nüfusu aşağı üst 500 bin, araç sayısı ise 160 bin olması bekleniyor. Şu anda araç sayısı olarak 80 bin bandındayız. Hasebiyle yapılan Master Plan kapsamında birtakım adımlar atmalıyız. Bu doğrultuda 5 yıllık planlarımızı hazırladık” dedi.

TOPLU ULAŞIMDA ATILACAK ADIMLAR

Toplu Ulaşım Master Planı kapsamında parklanma yükü oluşturan tertiplerin kent dışına çıkarılması ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsüm nerede uygulamasının İnegöl özelinde alt kırılım olarak yayınlanması konusunda adımlar atılacağını kaydeden Lider Taban, “Konforlu toplu ulaşım amacıyla vatandaşlarımızın ulaşım konforunu arttırmak ismine; durakların akıllandırılması, durak sayılarının arttırılması, rota optimizasyonlarının yaptırılması, sürücü eğitimlerinin gerçekleştirilmesi, yeni araçların filoya dahil edilmesi, dolum noktalarının arttırılması, sefer sayılarının arttırılması üzere çeşitli çalışmaları ilgili sorumlu kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde yürütmeyi amaçlamaktayız” diye konuştu.

ELEKTRİKLİ OTOBÜS YAHUT TRAMBÜS ÇİZGİSİ KURULACAK

Bunların yanı sıra yeni kuşak toplu taşıma sistemlerinin kente kazandırılması, ulaşım odaklı master plan çalışmalarının yapılması üzere çalışmalarının da yer aldığını hatırlatan Taban, “Alternatif toplu ulaşım alanında yüksek kapasiteli toplu taşıma modeli ile trambüs ring sınırı sisteminin kentimize kazandırılmasına yönelik paydaş kurumlarımızla koordineli bir formda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ulaşım alanında alternatif tahliller sunuyoruz. Artan araç sayısına karşı tahliller üretmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Alanyurt Esentepe kavşağından başlayarak Fatih Camine kadar geliş-gidiş sınırı olacak biçimde Elektrikli Otobüs ya da Tambüs ile yeni bir ulaşım sınırı oluşturacağız. Ayrıyeten İnegöl’ümüzü çevreleyen yeni bir ring sınırı oluşturarak ulaşımda kolaylıklar sağlamayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İnegöl Ulaşımına Alternatif Tahliller

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir