Dell Technologies ve NVIDIA, Kurumsal Yapay Zekâ Kullanımını Hızlandırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dell technologies ve nvidia kurumsal yapay zek kullanimini hizlandiriyor 0
Yeni Dell AI Factory with NVIDIA, üretken yapay zeka çağını güçlendirmek için iş istasyonlarını, data merkezlerini ve bulutu kapsayan, dalın birinci uçtan uca yapay zeka tahlili olarak öne çıkıyor.

Dell Technologies ve NVIDIA, kurumların yapay zekâ teknolojilerini kullanmalarına yardımcı olmak için stratejik iş birliğini güçlendiriyor. Yeni Dell AI Factory with NVIDIA da dâhil olmak üzere Dell Generative AI Solutions portföyünü NVIDIA ile genişleten kuruluşlar, GenAI yatırımlarını en üst seviyeye çıkarmak için datalarının, yapay zekâ araçlarının ve kurum içi altyapılarının entegrasyonunu inançlı bir formda hızlandırabiliyor.

Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, hususla ilgili olarak “Kurumsal müşterilerimiz yapay zeka tahlillerini uygulamak için kolay bir yol arıyor. Dell Technologies ve NVIDIA’nın sunduğu da tam olarak bu. Ortak eforlarımız sayesinde kuruluşlar bilgileri kendi kullanım durumlarıyla sıkıntısız bir halde entegre edebilir ve özelleştirilmiş GenAI modellerinin geliştirilmesini kolaylaştırabilir” dedi.

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang ise “Yapay zeka fabrikaları, endüstriyel ölçekte zeka yaratmanın merkezinde yer alıyor. NVIDIA ve Dell, işletmelerin özel datalarını güçlü içgörülere dönüştürmek için yapay zeka fabrikaları oluşturmalarına yardımcı oluyor” diye konuştu.

Yüksek kaliteli datalardan yüksek kaliteli sonuçlar

Dell ve NVIDIA ortasındaki yakın iş birliği sayesinde, uçtan uca Dell Generative AI Solutions portföyüne yapılan en son eklemeler, müşterilerin yapay zekâ ile modernleşmelerini, iş dönüşümlerini hızlandırmalarını ve üretkenliklerini artırmalarını sağlıyor. İş birliği kapsamında öne çıkan yenilikler ise şöyle;

Dell AI Factory with NVIDIA, Dell’in bilgi süreç, depolama, istemci aygıt, yazılım ve servis yeteneklerini NVIDIA’nın gelişmiş yapay zekâ altyapısı ve yazılım paketiyle entegre eden ve tümü yüksek süratli bir ağ yapısıyla desteklenen kesimin birinci ve tek uçtan uca tahlili olarak öne çıkıyor. NVIDIA ve Dell Services ile birlikte tam entegre olarak sunulan bu tahlil, dataları kıymetli içgörülere ve sonuçlara dönüştüren bir tahlil sunmak üzere güçlü testler ve doğrulamalara tabi tutularak kurumsal bilgi güvenliği ve yönetişim standartları için özel olarak tasarlandı.

Dell AI Factory with NVIDIA, model oluşturmadan düzenlemeye, desteklemeden çıkarıma kadar tüm GenAI hayat döngüsü boyunca çok çeşitli yapay zekâ kullanım durumlarını ve uygulamalarını destekliyor. Müşteriler ayrıyeten kuruluşlarının stratejilerini, bilgi hazırlama, uygulama ve AI Factory’nin kullanımını hızlandırmalarına yardımcı olan ve kuruluş genelinde yapay zekâ yeteneklerini geliştiren kurumsal seviyede profesyonel hizmetlerden de yararlanabiliyor. Dell AI Factory with NVIDIA, klâsik kanallar aracılığıyla ve Dell APEX üzerinden temin edilebiliyor.

Dell PowerEdge XE9680 sunucular 25 kata kadar daha yüksek yapay zekâ çıkarım performansı ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunması beklenen NVIDIA HGX B200 Tensor Core GPU da dâhil olmak üzere yeni NVIDIA GPU modellerini destekleyecek. Dell PowerEdge sunucular ayrıyeten NVIDIA HGX B100 ve NVIDIA HGX H200 Tensor Core GPU’ları da destekleyecek.

Dell Generative AI Solutions with NVIDIA – RAG’yi (Retrieval-Augmented Generation – RAG) uygulayarak ve yöneterek kurumsal yapay zekâ kullanımının hızlandırılmasına yardımcı olan evvelce doğrulanmış bir tahlil sunuyor. Bu tahlil, kuruluşların GenAI model kalitesini güzelleştirmelerine ve LLM’lerin yanı sıra özel datalar ve bilgi tabanları üzere gerçeklere dayalı yeni data setleriyle sonuçların doğruluğunu artırmalarına yardımcı oluyor.

Dell Generative AI Solutions with NVIDIA – Model Eğitimi, kendine özel, kendi alanına has modeller oluşturmak isteyen kuruluşlar için evvelden doğrulanmış bir tahlil sunuyor.

Artık global olarak kullanımda olan Dell Veri Lakehouse, kuruluşların hibrit ve çok bulutlu ortamlarda bilgileri tek bir yerde araştırmasına, incelemesine, işlemesine ve tahlil etmesine yardımcı olan açık, çağdaş bir bilgi havuzu olarak öne çıkıyor.

Dell PowerScale ise NVIDIA DGX SuperPOD AI altyapısında doğrulanan dünyanın birinci ethernet depolama tahlili olup müşterilerin daha süratli ve daha verimli yapay zekâ depolaması yapmalarına yardımcı oluyor. 

Tüm bunların yanında, GenAI için Dell Profesyonel Servisleri de artık müşterilere bu tahlilleri entegre etme, yönetme ve teminat altına alma konusunda yardım sunarak iş gayelerine ulaşılmasını hızlandırıyor. Dell Uygulama Hizmetleri, Dell’in yeni RAG tahlilini, model eğitimini ve Dell Veri Lakehouse’u sunmanın yanı sıra müşterilerin güvenlik risklerini değerlendirmelerine ve en aza indirmelerine yardımcı olan yeni bir GenAI bilgi güvenliği hizmeti de içeriyor.

 İş birliğine ait değerlendirmede bulunan theCUBE Research Baş Analisti Dave Vellante, “Kuruluşlar yapay zekâyı denemek için ivedi ediyor lakin yatırımın geri dönüşünü elde etmenin önünde pek çok zorluk bulunuyor. Bilgi egemenliği sıkıntıları, yasal ve uyumluluk bahislerindeki kaygılar ve bilgi kalitesi en değerli hususlar ortasında yer alıyor. Dell Generative AI Solutions with NVIDIA – RAG üzere yeni tahliller, kuruluşlara GenAI’ye daha kolay bir giriş sağlayarak itimadın artmasına ve kıymetli iş tesiri sağlayabilecek kendi muteber GenAI yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Araştırmalarımız, şirketlerin riski azaltmak ve yatırımın getirisine daha erken ulaşmak için yapay zekâ uzmanlığı ve hizmetleri muhtaçlıklarını karşılamaya yardımcı olmak üzere Dell ve NVIDIA üzere bölüm önderlerine yöneldiğini gösteriyor” dedi.

Satış/Kullanıma Sunulma Tarihi

  • Dell AI Factory with NVIDIA, klâsik kanallar ve Dell APEX aracılığıyla tüm dünyada kullanıma sunuldu.
  • NVIDIA H200B200 Tensor Core GPU’lara, NVIDIA B200B100 Tensor Core GPU’lara ve NVIDIA H200 Tensor Core GPU’lara sahip Dell PowerEdge XE9680 sunucuları bu yıl içinde satışa sunulacak.
  • Dell Generative AI Solutions with NVIDIA – RAG, klâsik kanallar ve Dell APEX aracılığıyla tüm dünyada kullanıma sunuldu.
  • Dell Generative AI Solutions with NVIDIA – Model Eğitimi, Nisan 2024’te klâsik kanallar ve Dell APEX aracılığıyla tüm dünyada kullanıma sunuluyor. 
  • Dell Veri Lakehouse artık tüm dünyada kullanımda. 
  • RAG için Dell Uygulama Hizmeti 31 Mayıs’tan itibaren makul ülkelerde kullanılabilecek. 
  • Model eğitimi için Dell altyapı dağıtım hizmetleri, 29 Mart’tan tarihinden itibaren muhakkak ülkelerde kullanıma sunulacak.
  • Dell GenAI Bilgi Güvenliği Hizmeti 29 Mart’tan itibaren belli ülkelerde kullanıma sunulacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dell Technologies ve NVIDIA, Kurumsal Yapay Zekâ Kullanımını Hızlandırıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir