“Dünya Bizim Evimiz” Diyen P&G Türkiye’den Sürdürülebilirlik Daveti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dunya bizim evimiz diyen pg turkiyeden surdurulebilirlik daveti 0 6IO3u7wP
P&G eserlerinin etraf dostu özellikleri su tüketimini azaltıyor, güç tasarrufu sağlıyor ve atık ölçüsünü azaltıyorlar.

Bu küçük adımlar, büyük bir tesir yaratıyor ve gezegenimizin geleceği için değerli bir katkı sağlıyor. Çevresel sürdürülebilirlik konusunda sorumluluk almak ve gelecek kuşaklara daha düzgün bir dünya bırakmak için çalışan P&G, “Dünya Bizim Evimiz” kampanyasıyla herkesi, konutlarımızdaki değişimi birlikte yaratmaya davet ediyor.

Çevresel sürdürülebilirlik konusunda sorumluluk alarak gelecek kuşaklara daha uygun bir dünya bırakmak için çalışan P&G Türkiye, “Dünya Bizim Evimiz” diyerek yeni bir kampanya başlattı. Elektrik ve su tasarrufu sağlayan üstün performanslı eserlerin kullanımıyla kaynak tüketimini azaltmaya odaklanan P&G Türkiye, ambalajlar üzerinde de çalışarak atık ölçüsünü azaltıyor. Genlerinde bulunan inovasyon gücüyle hayata geçirdiği soğuk suda bile tesirli çamaşır ve bulaşık deterjanı markaları ve 2030’a kadar %100 geri dönüştürülmüş ve yine kullanılabilir olmasını hedeflediği eser ambalajları ile P&G Türkiye, herkesi sürdürülebilir adımlar atmaya davet ediyor.

P&G olarak sürdürülebilirliği bir kurum kültürü olarak ele aldıklarını söz eden P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Kuşağı Kılıçal, “En büyük emelimiz, hepimizin ortak konutu olan dünyamızı koruyarak geleceğe taşımak ve insanların hayatlarını düzgünleştirmek. Her gün dünyada 5 milyar insanın hayatına dokunuyoruz. Türkiye’de ise her 10 konutun 9’unda varız. Tam 100 yıl evvel dünyanın birinci tüketici ve pazar araştırmalarına başlayan öncü bir şirket olarak, tüketicilerimizin içgörülerini anlamaya odaklanıyor ve bu doğrultuda yenilikçi eserler geliştiriyoruz. Her yıl 20.000’den fazla araştırma yapıyor, 100’e yakın ülkeden 5 milyondan fazla tüketiciyle görüşüyoruz. Bu araştırmalardan çıkan değerli başlıklar var. Tüketiciler bugün artık markalardan şirket yapılarıyla, eserleriyle sürdürülebilir olmasını bekliyor. Sunduğumuz kıymetin sürdürülebilir ve erişilebilir olması gerekiyor. Eserlerimiz, performansıyla ‘verdiğim paraya değiyor’ dedirtmeli. P&G olarak biz, bu araştırmalar ışığında sürdürülebilir eserler geliştirirken, tüketici alışkanlıklarını da sürdürülebilirlik odağında değiştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Üstün performanslı eserlerle elektrik ve su kullanımını azaltıyor

Hep birlikte atılacak ufak adımlarla değerli bir tesir yaratılabileceğine inandıklarını ve bu inançla “Dünya Bizim Evimiz” ile bu etkiyi büyütecek bir kampanyaya imza attıklarını açıklayan Jenerasyonu Kılıçal, “P&G olarak ‘Dünya Bizim Evimiz’ diyerek çıktığımız sürdürülebilirlik seyahatinde markalarımızın güç, su ve atık alanında sağladığı çevresel yararları ve bunun getirdiği tasarrufu vurguluyoruz. Elektrik ve suyun en fazla kullanıldığı alanlar mutfak ve banyolar. Gerçekleştirdiğimiz ömür döngüsü tahlilleri bulaşık ve çamaşır yıkarken ortaya çıkan karbon ayak izinde en büyük hissenin üretim süreci, nakliye üzere etaplardan değil suyun ısıtılmasından kaynaklandığını ortaya koyuyor. Isıtma süreçleri, elde yıkama süreçlerinden meydana gelen karbon ayak izinin %93’ünü, bulaşık makinesi kullanımına bağlı karbon ayak izinin ise %72’sini oluşturuyor. Çamaşır yıkamadaki ayak izinin yüzde 60’ı da tekrar kullanım alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Soğuk suda bile tesirli üstün performanslı eserlerimiz ile kaynaklarımızı korurken aile bütçesinden tasarruf yapılmasına da katkıda bulunuyoruz. Bulaşık deterjanı markamız Fairy’nin elde bulaşık yıkama deterjanı ile birebir ölçüden en çok satan bidon deterjana kıyasla soğuk suda bile 3 kata kadar daha fazla bulaşık yıkayarak, önemli bir tasarruf sağlıyoruz. Ön yıkama yapmaya gerek bırakmayan bulaşık makinesi deterjanımız ise kısa programa geçilmesiyle bir pakette 165 TL’ye varan elektrik tasarrufu sağlıyor.   Çamaşır yıkama sürecinde de birebir formda kaynaklar çok fazla tüketiliyor.  Ariel ile soğuk suda yıkama yapılarak yılda 580 TL’ye varan elektrik tasarrufu sağlanıyor. Alo ile tekrar düşük sıcaklıklarda yapılan yıkama ile 1 pakette 117 TL’ye varan elektrik tasarrufu elde ediliyor” bilgisini verdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
“Dünya Bizim Evimiz” Diyen P&G Türkiye’den Sürdürülebilirlik Daveti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir