Üretim Kooperatiflerinden Lider Gürün’e Teşekkür Ziyareti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

uretim kooperatiflerinden lider gurune tesekkur ziyareti 0 wrnHZUWA
Muğla Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kurulan Ziraî Güçbirliği Kooperatifi ve ortakları Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’e teşekkür ve veda ziyaretine Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi ve Güçbirliği ortağı Bafa Doğal Ömür Ziraî Üretim Ve Pazarlama, Fethiye Cet Ziraî Kalkınma, Karabörtlen Ziraî Kalkınma, Marmaris Makko Bayan Teşebbüsü İşletme, Marmaris Ziraî Kalkınma, Yerkesik Ziraî Kalkınma, Beyobası Ziraî Kalkınma, Datça Sındı Ziraî Kalkınma kooperatifleri katıldı. 

Güçbirliği Kooperatifi Lideri Fatih Öztürk; “Büyükşehir Belediyemiz sayesinde Muğla’da tarımda üreticilere inanç geldi”

Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olması sonrası tarımda çok değerli hizmetlerin olduğunu söyleyen Muğla Tarım Güçbirliği İşletme Kooperatifi Lideri Fatih Öztürk tüm bu yapılan hizmetler ve Muğla’ya katkıları için Büyükşehir Belediye Lideri Dr.Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulunduklarını belirtti. Fatih Öztürk; “Muğla tarımda Büyükşehir Belediyemizle büyük bir atılım yaptı. Türkiye’nin en kapsamlı lokal tohum merkezinden tarım, besin tahlil laboratuvarlarına, meyve zerzevat kurutma tesisinden deneme bahçelerine, en değerlisi de üretim kooperatiflerini tek çatı altında toplamasıyla son 10 yılda ziraî üretimde çok büyük hizmetler gerçekleştirildi. Örneğin Ziraî Güçbirliğimiz ile Muğlamızın verimli topraklarında üretilen çağla turşusu İsviçre, İngiltere, Almanya, Fransa’ya, Dalaman mahallî susamından 3 ton tahin de İspanya, Fransa ve Kore’ye satıldı. Tüm bu hizmetler üreticimizin desteklenmesi, kooperatiflere güvenmesi yani Büyükşehir Belediyemizin dayanakları ile oldu. Bugün kooperatif liderlerimizle birlikte Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür bir nevi de veda ziyaretinde bulunduk. Bugüne kadar Muğla’ya verdiği tüm hizmetler ve tarım alanında sağladığı büyük katkılar için Osman liderimize çok teşekkür ediyoruz.”

 

Başkan Gürün; “Geleceğin tarımda, umudun bu topraklarda olduğunu biliyoruz”

Muğla’nın verimli toprakları, başat eserleri ile bir tarım kenti olduğunu her vakit lisana getirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün geleceğin tarımda umudun bu topraklarda olduğunu bildiklerini belirtti ve kooperatif liderlerine ziyaretleri için teşekkür etti. 

Başkan Gürün; “2014 yılında Büyükşehir olduğumuzda üreticilerimize “Toprağını Satma eserini sat” dedik zira verimli toprakları ile Muğlamız çok değerli bir tarım kenti. Daha sonra tarım için projelerimizi bir bir hayata geçirdik. Toprağımızın tahlilini yaparak hangi eserin yetişeceğine, daha fazla randımanın nasıl alınacağını üreticilerimizin bilmesi için Toprak Tahlil laboratuvarını, cet tohumlarımız için de ülkemizin en kapsamlı mahallî tohum merkezini kurduk. Yani ziraî üretiminde altyapısını yaptık. Fidan takviyesi, kaba yem takviyesi, bilhassa bayanlarımızın üretime katılması için hazırladığımız projeler koku vadisi, alım garantili üretim, kıl keçisi, ipekböcekçiliği desteklemeleri ve daha birçok projeyle verimli topraklarımızda üretimin artmasını sağladık. En değerli projelerimizden biri de kooperatiflerimizi tek çatı altında toplamaktı. Üreticilerimizin emeğinin karşılığını ziyadesiyle alması, kooperatiflere güvenmesi için Güçbirliği’mizi kurduk. Artık Muğla’da ürettiğimiz eserlerin dünya pazarına satılmasının ve üreticimizin kazanmasının memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Ziraî üretimin en büyük gücü olan kooperatif liderlerimize bu süreçteki yoldaşlıkları için ve ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Üretim Kooperatiflerinden Lider Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir