Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Kahramanmaraş’ta Sarsıntıdan Etkilenen Gençlerle Buluşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

akbank hos yarinlar hareketi kahramanmarasta sarsintidan etkilenen genclerle bulusuyor 0 4LevOERJ

Akbank’ın sarsıntı bölgesindeki gençlerin geleceğe hazırlamaları için başlattığı 

Güzel Yarınlar Hareketi, seyahatine üçüncü durağı olan Kahramanmaraş’ta devam ediyor. Bugüne dek yaklaşık 700 aktiflik ve eğitim programıyla dört bini aşkın gence ulaşan Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Adıyaman ve Hatay’dan sonra Kahramanmaraşlı gençlerin yeni çağın bilgi ve marifetlerini kazanmalarına dayanak oluyor. Tıpkı vakitte “iletişim-akran zorbalığı” üzere hususlarda özel seminerler ve psikososyal dayanak çalışmalarıyla gençlerin her alanda güçlenmesine ve gelişmesine hizmet ediyor.

Akbank’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle başlattığı Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Adıyaman ve Hatay’dan sonra üçüncü durağı olan Kahramanmaraş ile tesir alanını genişletiyor. Depremzede gençlere robotik kodlamadan fotoğrafçılığa kadar geniş bir çerçevede geleceğin bilgi ve maharetlerini kazandırmak emeliyle sürdürülen projenin Kahramanmaraş adımında, Akbank Hoş Yarınlar Hareketi Gezici Merkezi, gençlerin eğitimlerinde başarılı olmaları ve yeni kuşak mesleksel maharetler kazanmaları için hizmet veriyor.

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi On Bin Depremzede Genci Yarına Hazırlayacak

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi’ne, bölgenin toplumsal ve ekonomik açıdan kalkınmasına sağladığı yarar bakımından büyük değer verdiklerini ve bugüne kadar yaklaşık 700 aktiflik ve eğitim programıyla dört bini aşkın gence ulaştıklarını belirten Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç; “Akbank olarak insanı merkezine alan bir sürdürülebilirlik anlayışını benimsiyoruz. Toplumumuzun geniş kesitlerine kıymet katmayı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi hedefliyoruz. Bu maksadın kıymetli bir kesimini da gençlerimizin eşit ve kapsayıcı fırsatlarla geleceğe hazırlanması oluşturuyor. Bu doğrultuda afet bölgesindeki gençlerimizi yarına hazırlamak, onların potansiyellerini keşfetmelerine, marifetlerini geliştirmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine imkan sağlamak için çalışıyoruz. Bu süreçte onların hayatlarında gerçek bir fark yarattığımızı görmek en büyük mutluluğumuz ve motivasyon kaynağımız oluyor. Gençlerimizin toplumumuzun her alanında tesirli ve başarılı bireyler olmaları için onlarla yol arkadaşlığı yapmayı sürdüreceğiz. Kahramanmaraş’tan sonra Gaziantep ve Malatya’da da gençler ile buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi Bilimden Sanata Gençlerimizin Yanında

Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, gençlerin geleceğini şekillendirmek ve onlara rehberlik etmek için geniş bir yelpazede eğitimler sunuyor. Akbank Gençlik Akademisi, inovasyondan girişimciliğe, siber güvenlikten yapay zekaya kadar gençlerin ilgisini çekecek bahisleri içeren atölye ve eğitim programları düzenliyor. Ayrıyeten, Akbanklı başkanlar, gençlerle bir ortaya gelerek yeni kuşak teknolojiler hakkında en şimdiki bilgileri ve tecrübelerini paylaşıyor. Gençler, Akbank Sanat’ın tecrübeli istekli uzmanları eşliğinde gerçekleştirilen interaktif atölyelerde kendilerini söz etme yeteneklerini geliştiriyor. Stop motion animasyon, fotoğraf atölyeleri ve görsel sanatlara yönelik etkinlikler sayesinde yeni yetenekler kazanıyorlar ve yaratıcılıklarını keşfediyorlar. Toplum Gönüllüleri Vakfı atölyelerinde de alt yaş kümelerine yönelik robotik kodlama, etraf şuuru, fen aktiflikleri ve kutu (zeka) oyunları gerçekleştiriliyor. Ayrıca lise son sınıf gençlere yönelik Akbank Akademi tarafından “Yapay Zeka” ve Psikososyal alanlarında seminerler veriliyor. Bunlarla birlikte 12-24 yaş kümesine yönelik “iletişim ve akran zorbalığı” eğitimleri de düzenleniyor. İlerleyen günlerde bu eğitimin ebeveynlere de verilmesi planlanıyor ve böylelikle akran zorbalığına uğrayan gençlere nasıl takviye verebilecekleri konusunda ebeveynler ortasında farkındalık yaratılması hedefleniyor. Akbank’ın yaklaşık 10 yıl evvel başlattığı Kentin Yeterli Hali’nin gönüllüleri de bölgedeki düzgünleşme ve dönüşüm sürecinde değerli bir rol üstleniyor. Bu süreçte, Akbanklı gönüllüler gençlerle bir ortaya gelerek tecrübelerini paylaşıyor ve onlara ilham veriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Akbank Hoş Yarınlar Hareketi, Kahramanmaraş’ta Sarsıntıdan Etkilenen Gençlerle Buluşuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir