1. Haberler
  2. Gündem
  3. Algida, 20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nü Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı data ve kazanımlarını paylaşarak kutladı

Algida, 20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nü Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı data ve kazanımlarını paylaşarak kutladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

algida 20 mart dunya memnunluk gununu kalpten kalbe memnunluk sinifi data ve kazanimlarini paylasarak filNuKm3
Algida, 20 Mart Dünya Memnunluk Günü vesilesiyle, Öğretmen Akademisi Vakfı’yla 2021 yılından bu yana, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu hatırlatarak hayata geçirdiği, “Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı” bilgi ve kazanımlarını paylaştı. Sonuçlar; memnunluk verici…

Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı projesinin toplumumuzdaki müspet yansımalarını gören Algida, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu, daha geniş kitlelere duyurmak emeliyle bu yıl da, Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile bir ortaya geldi.

20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nden itibaren kalptenkalbemutluluk web sitesinde yayınlanan “Mutluluğun Yolculuğu” video içeriği, mutluluğun öğrenilebilir bir kavram olduğunu anlatırken, “Mutlu Mesaj” uygulaması ise dileyen herkese Algida WhatsApp hattından 21 günlük memnunluk gelişim planı sunuyor ve bu seyahate katılanları destekliyor. 

Dondurmanın bilimsel olarak kanıtlanmış memnunlukla alakasını tüm telaffuz ve hareketlerinde hatırlatan Algida, 30 yılı aşkındır, memnunluğu toplumun her kesitine ulaştırmak için çalışıyor. Algida, daha memnun bir gelecekte birlikte yaşamak gayesiyle memnun olmayı öğrenebilme konusunda farkındalık yaratabilmek için, 20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nü, Öğretmen Akademisi Vakfı iş birliğiyle tüm Türkiye’yi kucaklayarak kalplere dokunan “Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı” projesinin 3. yılı bilgi ve kazanımlarını paylaşarak kutladı.

Algida ve ÖRAV, 2021’den bu yana 76 vilayette 500.000’e yakın bireye mutluluğun öğrenilebilen bir kavram olduğunu “Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı” ile aktardı. Algida, mutluluğa bakış açımızı olumlu istikamette değiştirecek, 3 yıldan bu yana sürdürdüğü projesinde, Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler aracılığıyla ilkokul çağındaki çocukların içindeki mutluluğu keşfederek ortaya çıkarmasını hedefliyor. Toplumda kolektif memnunluk şuurunun yükseltilmesi için ÖRAV ile gerçekleştirilen projede 2021’den şu ana kadar, 76 vilayette 6.693 öğretmene “Mutluluk Eğitim Programı” verildi. Öğretmenler, 160.632 öğrenci ve 321.264 veliye mutluluğun öğrenilebilen bir kavram olduğunu çeşitli içerik ve gerçek hayatta uygulanabilecek teknikleri öğreten etkinliklerle aktardı. Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı’nda çocukların mutluluğa dair farkındalıklarını artırmak için, mutluluğun birinci adımlarını keşfetmelerini sağlayacak 30 gaye aktiflik yapıldı, etkinlikler ÖRAV’ın e-kampüs sistemine yüklendi. Bu platforma 3 yıl boyunca binlerce çalışma yüklendi.

Sonuçlar, memnunluk verici… Değerlendirme anketini dolduran öğretmenler, öğrencilerin %95’inin olumlu istikametlerini ortaya koymayı öğrendiklerini, sınıf ortamında memnunluk ve âlâ olma halinin yükseldiğini, farkındalıklarının arttığını ve mutluluğun öğrenilebilir olduğuna dair temel bir kavrayış geliştirdiklerini tabir ettiler. Algida, Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı ile başlayan tesir alanını genişletmek için “mutluluk öğrenilebilir” içeriklerini herkesin ulaşabileceği bir hale getirerek bu bilgileri ve 10 kolay pratiği kalptenkalbemutluluk web sitesinde yayınlandı.

Algida mutluluğun öğrenilebilir seyahatini Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile anlatıyor. Algida bu yıl, mutluluğun öğrenebilir bir kavram olduğunu daha geniş kitlelere duyurmak maksadıyla Uzman Klinik Psikolog İnanç Sümbüloğlu ile bir ortaya geldi. Mutluluğun %50 oranında genetiğe, %10 oranında başımıza gelen olaylara ve %40’ının niyetle ve seçimlerle ilgili olduğunu vurgulayan Sümbüloğlu, kalptenkalbemutluluk web sitesinde 20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nde yayınlanan “Mutluluğun Yolculuğu” görüntü içeriğinde, mutluluğun öğrenilebilir olduğunu ruhsal ve duygusal yönlendirmelerle ele alıyor. Her gün uygulanabilecek 10 pratik aktiviteyi de bizlerle paylaşıyor.

Algida memnunluk WhatsApp çizgisi ile herkesi memnunluk hareketine davet ediyor! 

Algida, memnunluk şuurunu daha geniş kitlelere ulaştırmak maksadıyla “Mutlu Mesaj” uygulaması ile bir iş birliği yaptı. Uygulamaya giriş yapan herkes Algida WhatsApp sınırından 21 günlük memnunluk seyahatine başlayabiliyor. Algida, uygulamaya katılan herkese ilgi alanlarını belirtmeleri halinde, şahsa özel hazırlanan memnunluk planları sunuyor. Mutluluğun %40’ının kanılarımıza ve seçimlerimize bağlı olduğu bilgisiyle yola çıkan Algida, bakış açımızı değiştirerek keyifli olmayı öğrenilebileceğimizi ve hayatımızda uygulayabileceğimizi vurguluyor. Bu sayede 21 gün boyunca hareket, farkındalık, bağ kurma üzere altın anahtarların yer aldığı bildiriler paylaşarak, uygulamaya katılanların günlük rutinlerine memnunluk katıyor ve herkesi bu uygulamaya katılarak memnunluk seyahatine davet ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Algida, 20 Mart Dünya Memnunluk Günü’nü Kalpten Kalbe Memnunluk Sınıfı data ve kazanımlarını paylaşarak kutladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir