Bu merkez özel bireylere kucak açacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

bu merkez ozel bireylere kucak acacak 0 3UMdATNW
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumumuzun ayrılmaz kesimi olan engelli bireylere yönelik projelerinde dur durak demiyor. Bu bağlamda özel ve ayrıntılı bir halde düşünülen Gebze Manisiz Ömür Merkezi’nin inşasında süratli bir yol kat eden Büyükşehir, Gebze Millet Bahçesi içerisinde günden güne şekillenen projeyi en kısa vakitte hizmete almayı planlıyor. Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı’nın sevk ve yönetiminde devam eden çalışmalarda yapının ilerleme oranı yüzde 55 düzeyine ulaştı.

 

HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Engelsiz Hayat Merkezi’nde her ayrıntısı düşünen Büyükşehir, engelli bireylerin toplumsal ve kültürel faaliyetlere katılması noktasında değerli bir tesisi Gebze bölgesine kazandıracak. Özel ihtiyaçlı bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak olan proje, 6 bin 751 metrekare alanda bodrum ve taban kat üzerine 2 kat olarak inşa ediliyor. Engelli bireylerin gereksinimlerine uygun olarak düzenlenmiş alanlar, teknolojik donanımlarla desteklenecek. Ayrıyeten engelli bireylerin aileleri de bu merkezden faydalanabilecek. Merkezde rehabilitasyon hizmetlerinin yanında atölye çalışmaları ve spor aktiflikleri gerçekleşecek. 

 

GEBZE BÖLGESİNE KIYMET KATACAK

Büyükşehir, Gebze bölgesine paha katacak ömür merkezini bir an evvel hizmete almak için ağır bir mesai harcıyor. Sıvı ve mekanik imalatların devam ettiği projede A, B, C, D ve F Blok taban ve 1. olağan kat tuğla imalatı ile tekrar bu bloklara ilişkin olan elektrik borulama, kablo çekme ve tava imalatları tamamlandı.

 

İMALATLAR TAM SÜRAT

Ön cephe hariç yan ve art cephe perde beton ile G ve H Blok hariç bütün blokların kenet çatı imalatlarını tamamlayan gruplar şuan H Blok’ta ahşap karkas imalatı ile A, B, C, D ve F Blokta ise yer kat sıva imalatlarına devam ediyor.

 

MERKEZ ENGELLİ BİREYLERE KUÇAK AÇACAK

Engelli bireylerin toplumsal ve kültürel maharetlerini geliştirerek hayatlarını kolaylaştıracak Manisiz Ömür Merkezi projesi tıpkı vakitte engelli bireylerin toplumsal aktivitelere iştirakini sağlayacak. 2 bin 930 metrekare olarak planlanan yapının taban katında engelli bireylerin kendilerini geliştirebilecekleri, ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanlarda eğitim almalarını sağlayabilecek atölyeler yer alacak. Bu kapsamda 5 adet otizm küme eğitim odası, 7 adet otizm ferdî eğitim odası, his bütünleme odası, psikiyatri, oyun odası, uygulama konutu, bilişim ve fotoğraf atölyesi, el sanatları atölyesi, okuma ve oyun atölyesi, dans atölyesi, müzik-mutfak atölyesi, erkek-kadın hidroterapi havuzu (2 adet havuz güvertesi), 2 adet gündüz bakım odası, 3 adet erken çocuk ferdi odası, oyun odası, duyu bütünleme odası, erken çocuk küme odası ve 2 adet uyku odası özel bireylere hizmet verecek.

 

AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI ATÖLYESİ

2 bin 594 metrekareden oluşan 1. katta ise spor salonu, bay-bayan engelli soyunma duş, mescit, aile danışmanlığı, psikiyatrı, toplantı odası, arşiv, 4 adet ferdî derslik, yemekhane, mutfak atölyesi, idari işçi, aile eğitim ünitesi, idari sorumlu, elektrik odası, öğretmenler odası, akıl ve zekâ oyunları atölyesi, 5 adet derslik, çok emelli salon, kütüphane ve ferdi derslikler yer alacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bu merkez özel bireylere kucak açacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir