Dr. Hulusi Akar’a Harran Üniversitesi’nde Fahri Doktora Payesi Tevdi Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

dr hulusi akara harran universitesinde fahri doktora payesi tevdi edildi 0 U6fAuZ95
Harran Üniversitesi Senatosu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Ulusal Savunma Komitesi Lideri Dr. Hulusi Akar’a Fahri Doktora evrakı takdim edildi. 

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen programa, TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Dr. Hulusi Akar, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, 20. Zırhlı Tugay Kumandanı Tuğgeneral Mustafa Küçükköroğlu, Şanlıurfa Milletvekilleri Abdulkadir Emin Önen ile Abdurrahim Dusak,  Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcıları, dekanlar,  kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Harran Üniversitesi tanıtım sineması gösterimi ve açılış konuşmaları ile devam etti. 

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu selamlama konuşmasında; “Bugün Sayın Hulusi Akar’a Fahri Doktora evrakını sunmak ve cübbesini giydirmek için bir ortaya geldik. Bu kıymetli anın memnunluğunu ve gururunu yaşıyoruz. TBMM Ulusal Savunma Komitesi Liderimizin Üniversitemizde bizlerle olması çok değerlidir. Onun fikirleri bizim için büyük değer taşıyor. Harran Üniversitesi artık dünyanın en eski üniversitesi olarak yerini almış durumdadır. Yapay zeka çalışmalarıyla, bilimsel çalışmalarıyla gelişmelere öncülük eden bir üniversite pozisyonundayız. Harran Üniversitesi, süratle gelişen ve dünyaya ayak uyduran bir üniversite haline geldi. Bilimsel olarak değerli fikirler üreten bir üniversiteyiz ve dünya sıralamasında hak ettiğimiz yere süratle ilerliyoruz. İştirakleriniz için teşekkür ederim” diye konuştu.

Rektör Güllüoğlu’nun selamlama konuşmasının akabinde, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül ve Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen birer açış konuşması gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarının akabinde TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Dr. Hulusi Akar’ın “Millet Olma Şuuru ve Türkiye’nin Güvenlik Politikaları” bahisli konferansına geçildi.

Dr. Hulusi Akar, konuşmasında kıymetli iletiler verdi.

Akar konuşmasında; “Harran Üniversitesi idaresine ve buraya teşrif eden tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Urfa’mız coğrafyası, medeniyeti ve geçmişiyle ulusal birlik ve beraberliği temsil açısından örnek bir kentimizdir. Harran Üniversitemiz ülkemizde örnek bir üniversite olarak yükselen bir pahadır. Öğrencilere tavsiyem kütüphaneyi daha verimli formda kullanın, çok çalışın. Yalnızca öğrencilik olarak hayatı görmeyin. Hayat öğrencilikten sonra da devam ediyor. 

İnsanoğlu yalnızca ben evimden sorumluyum yahut etrafımdan sorumluyum derse yanlış yapar. Etrafımızla ülkemizle bir bütünüz. Etrafımızdaki olaylar bizi de ilgilendiriyor. Dünya nereye gidiyor bununla ilgilenmemiz lazım. Etrafımız yangın yerine dönmüş durumdadır. Bir tarafta Ukrayna bir tarafta Kafkaslar, bir tarafta Orta Asya, daha da kıymetlisi Filistin’de Gazze’de alçakçasına bir katliam var. Biz ülke olarak etrafımızdan da sorumluyuz. 

Ülke olarak bir bütünüz, farklı ırklardan da olsak biz hepimiz bu ülkenin birer ferdiyiz. Biz 85 milyon olarak bir milletiz. Fitne ve fesada boyun eğmedik ve bundan sonra da eğmeyeceğiz. 

Azerbaycan bizim her vakit can dostumuz ve kardeşimizdir. İki devlet tek milletiz. Gerektiğinde Allah’ın müsaadesiyle tek orduyuz. 

Ülke olarak güçlü olmak zorundayız. Ulusal ve yerli siyasetlerle hareket etmeliyiz. Hiçbir halde terörle teröristle ortasına uzaklık koyamayanlarla işimiz olmaz. Ülkemizin kara ve hava alanının güvenliği için var gücümüzle çalışacağız. Bize takviye olanlar başımızın tacıdır ancak bize karşı olanların biz de karşısındayız. 

Tekrar altını çizmekte yarar var; Türkler ve Kürtler her vakit kardeştir. Bütün vatan savunmasını birlikte gerçekleştirdik. Ulusal çabayı birlikte yaptık, 15 Temmuz’da birlikte omuz omuza tek yürek olarak çaba verdik. 2500 yıllık bir geçmişe sahibiz. Ulusal ve yerli politikalarımızı her vakit öne çıkarıyoruz. Devletimiz ve özel şirketler birlikte çalışarak yerli ve ulusal İHA ile SİHA ve savaş uçaklarını ve gemilerini üretiyor ve artık dünya pazarında muvaffakiyetle satış yapıyoruz.

Son olarak arkadaşlar ülkemize sahip çıkacağız, tarihimize sahip çıkacağız, bayrağımıza sahip çıkacağız. Birlikte başaracağız, size güveniyoruz Allaha emanet olun” dedi.

Dr. Hulusi Akar’ın konuşmasının akabinde, Harran Üniversitesi Senatosu tarafından Dr. Hulusi Akar’a verilmesi kararlaştırılan Fahri Doktora Evrakı hakkındaki karar okundu.

Program, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu tarafından Dr. Hulusi Akar’a Fahri Doktora Dokümanının takdimi ve cübbe giydirilmesinin akabinde toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Dr. Hulusi Akar’a Harran Üniversitesi’nde Fahri Doktora Payesi Tevdi Edildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir