Gölcük Kılavuz Derslik gençlerin hizmetinde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

golcuk kilavuz derslik genclerin hizmetinde 0 iNWDC7KL
Eğitime ve geleceğin teminatı olan gençlere her fırsatta büyük dayanaklar veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere sunulan imkanları her geçen gün daha da artırıyor. Gençleri geleceğin dünyasına daha donanımlı bir halde hazırlamak için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, ‘Kılavuz Gençlik’ projeleriyle fark oluşturuyor. Hayata geçirdiği ‘Etüt-Kütüphane’ modeliyle gençlere yenilikçi eğitim merkezleri fırsatı sunan Büyükşehir Belediyesi hem gençlere daha rahat ders çalışabilecekleri alanlar oluşturuyor, hem de güçlü kütüphaneler, atölye aktiflikleri ve ikram alanlarıyla gençlerin toplumsal gelişimlerine katkıda bulunuyor.

GÖLCÜK KILAVUZ DERSLİKI

Büyükşehir Belediyesi her yıl binlerce gencin faydalandığı dersliklere bir yenisini daha ekledi. Gölcük Millet Bahçesi’nde 560 metrekarelik alanda çağın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde inşa edilen Kılavuz Derslik için tanıtım programı düzenlendi. Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer’in iştirakiyle gerçekleştirilen programla etüt-kütüphane gençlere tanıtıldı. Tesiste gençlerle sohbet ettikten sonra öğrencilerin düzenlediği fotoğraf standını gezen Lider Büyükakın, Karamürsel Kılavuz Gençlik Merkezi Müzik Grubu’nun verdiği konserde öğrencilerin seslendirdiği Çanakkale Türküsüne eşlik etti.

BAŞKAN’DAN 24 SAAT AÇIK TUTMA SÖZÜ

Yoğun bir tempoda çalışırken gençlerle bir ortaya gelmekten başka bir memnunluk duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Lider Büyükakın, “Bu programların içerisinde en keyiflisi gençlerle ilgili olanlar. Gençler bizden yalnızca kütüphane istemiyor. Kitapların olmasını istiyorlar lakin tıpkı vakitte çay-kahve içebilecekleri, sosyalleşebilecekleri yerlerin da olmasını istiyorlar. Arkadaşlarla bu talebi paylaştığımızda ortaya bu türlü bir yer çıktı. Burası size fırsatlar ortamı sağlıyor. Bize gelen taleplere nazaran burada nitekim 24 saat öğrenci olursa burayı 7/24 açık tutma kelamını verebilirim. Siz kâfi ki 24 saat çalışın, biz buraların sayısını da giderek artıracağız. Bir öteki konseptte içerisinde fitness ve sanat merkezi olan yerler tasarlamaya karar verdik. Çok hedefli gençlik merkezleri kuracağız. Gençlerimize yapmakta olduğumuz projelerin sayısını ve çeşitliliğini artıracağız” sözlerini kullandı.

TEKNOLOJİK OKURYAZARLIK

Başkan Büyükakın konuşmasının devamında, “Özellikle teknoloji alanında çocuklarımızın okur yazarlığının artması ve teknoloji müsabakalarında muvaffakiyet gösterebilmeleri için başka yerler oluşturacağız. Şu anda okullarımızda robotik kodlama sınıfları oluşturuldu. Teknoşehir mantığıyla çalışabilecek, start-up firmalarının da ortak yerde çalışabileceği yerler yapacağız. Geleceğin dünyası gençlerin omuzlarında yükselecek. Sizin ortanızdan Steve Jobs, Bill Gates üzere bilim adamları çıkabilir. Ortanızdan biri programlar yazabilecek, aşı bulabilecek, ilaç keşfedebilecek. Bizi dünyanın gidişatına taraf verebilecek bir ülke yapacak. Bu yerleri geleceğin dünyasına hazırlanmanız için yapıyoruz. Öteki imkanlarla çok daha hoşu olacak” sözlerini kullandı.

SEZER’DEN LİDER BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

Açılışta konuşan Sezer, “Bu alan Gölcük zelzelesinden sonra enkaz döküm alanı olarak kullanıldı. Buranın yemyeşil bir yer olmasını hayal etmiştik. Gençlerimizin de faydalanacağı, görüntülü bir yer istemiştik. Bölgenin Millet Bahçesi olarak belirlenmesi sonrasında bu alana 1300’ün üzerinde ağaç, 12 binden fazla bitki ekildi. Birkaç sene içerisinde burası bir orman haline gelecek. Gençlerimiz burada her türlü hizmetten fiyatsız olarak faydalanabilecek” diyerek emeklerinden ötürü Lider Büyükakın’a teşekkür etti.

GENÇLERE YENİLİKÇİ EĞİTİM MERKEZİ

Gölcük Kılavuz Derslik’te yetişkinler ve gençler dış alan aktiflikleri, birçok atölye ve eğitim faaliyetinden yararlanabilecek; birebir vakitte seminerler, workshoplar, müellif buluşmaları üzere çeşitli etkinliklere de katılabilecek. 7 bin 800 kitaplı kütüphaneye sahip Kılavuz Derslik’te ‘Etüt-Kütüphane’ modeliyle eğitimden bilime, teknolojiden kültürel ve toplumsal aktivitelere kadar birçok alanda gençlerin gelişimine katkı sağlanacak. Öğrencilerin danışmanlar vasıtasıyla ödev dayanağı almaları da sağlanırken kütüphanede sesli, sessiz ve ferdi çalışma alanları olmak üzere üç kısım ve bir adet çok hedefli salonda faaliyetler yapılabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Gölcük Kılavuz Derslik gençlerin hizmetinde

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir