1. Haberler
  2. Gündem
  3. Lider Fazilet, 5 yılını kıymetlendirdi

Lider Fazilet, 5 yılını kıymetlendirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

lider fazilet 5 yilini kiymetlendirdi 0 NmMaLtEm
2019-2024 devri çalışmalarını kıymetlendiren Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Nilüfer’e hizmet etmekten gurur duyduğunu ve amaçlarının yüzde 90’ını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Borç yükünü büyük ölçüde azalttıklarını tabir eden Lider Fazilet, “Vatandaş memnuniyet anketlerinde görüyoruz ki; vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 82’si Nilüfer’de yaşamaktan memnun olduğunu söylüyor. İşte bizim devir sonu karne notumuz budur” dedi.

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, 2019-2024 devri çalışmalarını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. Podyum Davet’te düzenlenen toplantıya eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet ile birlikte katılan Lider Fazilet, 5 yılda Nilüfer’de yapılan çalışmaları paylaşarak, “2019-2024 hizmet periyodunu alnımızın akıyla tamamladık” dedi.

Çok sayıda basın mensubunun yeraldığı toplantıya; CHP Nilüfer İlçe Lideri Özgür Şahin, DÜZGÜN Parti Nilüfer İlçe Lideri Levent Öncü, CHP Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri, Nilüfer Belediyesi Lider Yardımcıları ve idari müdürler de katıldı.

Nilüfer’e 20 yıldır hizmet etmekten gurur duyduğunu tabir eden Lider Fazilet, “Bunun son 5 yılı hepimiz için çok güç geçti. Malum süreçler, ekonomik kriz, pandemi ve sarsıntı. Bu süreçte elbette hizmet önceliklerimiz değişti lakin her şeye karşın kelam verdiğimiz projelerin neredeyse yüzde 90’ını gerçekleştirdik. Bütün ülkeyi saran ekonomik kriz sürecinde kaynaklarımızı hakikat kullanmaya çabaladık” dedi. 

Görev müddeti boyunca tasarruf konusunu çok önemsediklerini tabir eden Lider Turgay Fazilet, “Kamu çıkarı gözeten bir yaklaşımla ve tasarruf kültürünü hayata geçiren düzenlemelerle, bütçe idaresi açısından da bu süreçten muvaffakiyetle çıktık. Örnek vermek gerekirse; yap-işlet-devret modeliyle kente kazandırılan lakin özel kesimin uyguladığı fiyatların yüksekliği nedeniyle vakit zaman vatandaşların tenkitlerine bahis olan Nilüfer Nikah Meskeni ve Nilüfer Belediyesi Kapalı Otoparkı’nı kamulaştırdık. Kentlinin çıkarları gözetilerek işletmeciden devralınan Nilüfer Nikah Evi’nde fiyatlar ortalama yüzde 80 oranında geriye çekilirken, tıpkı formda otopark fiyatları de makul düzeye getirildi. Tasarruf konusunu çok önemsedik. Bu periyot taşeron firmalara yaptırılan kimi hizmetlerde değişikliğe giderek, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması ismine araç parkımızı genişlettik. Böylece daha evvel araç kiralama yoluyla yapılan çalışmalardan yüzde 78 oranında tasarruf sağlandı. Alternatif güç kaynaklarına yönelerek hem iklim dostu, hem de tasarruf sağlayan düzenlemeler yaptık. Örneğin fosil yakıt kullanmak yerine elektrikli araçlara yöneldik. Güneş Gücü Santralimizi devreye sokarak kendi elektriğimizi üretmeye başladık. Peyzaj bitkilerimizi satın almak yerine seralarımızda kendimiz yetiştirerek, kompost uygulamalarımızla çevreci bir dönüşümü gerçekleştirdik ve tarım alanlarımızda bu gübreyi kullanarak uzun vadede tasarruf getiren düzenlemeleri hayata geçirdik” diye konuştu. 

Görev yaptığı 5 yıllık periyoda ait bütçe sayıları ve ekonomik bilgileri de 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Lider Fazilet, 5 yılını kıymetlendirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir