1. Haberler
  2. Gündem
  3. QNB Sigorta’dan ‘Geleceğe Kıymet’ Katan Proje: “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”

QNB Sigorta’dan ‘Geleceğe Kıymet’ Katan Proje: “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

qnb sigortadan gelecege kiymet katan proje bugunden yarina qnb sigorta hayat ormani 0 vsmtJwgO

Sigortacılık hizmetleriyle müşterilerinin gelecek kaygılarını azaltarak hayatlarının her anında yanında olmayı hedefleyen QNB Sigorta, yeşil şuurunu toplumun her bölümüne yayma prensibi ile faaliyet gösteren Ege Orman Vakfı ile birlikte “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”nı oluşturdu. Mersin – Silifke Yeşilovacık ağaçlandırma alanında hayata geçen proje kapsamında birinci etapta 10.000 fidan bağışlanırken, ormanın dikim ve bakım sürecinde öncelikli bayanlar olmak üzere yöre halkına istihdam sağlanıyor. QNB Sigorta, sürdürülebilirlik çalışmalarına devam ederek hem müşterilerinin hayat uzunluğu yanlarında olmayı hem de etrafa katkı sağlamayı sürdürecek.

“Bugün, bugünü yaşa” telaffuzuyla sigortacılık hizmetleri sunan QNB Sigorta, müşterileri ve çalışanlarının yanı sıra topluma ve geleceğe de bedel katma gayesiyle hayata geçirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Tüm çalışmalarında insanın, dünyanın ve iş ömrünün yeterliliğini gözeten marka, kurumsal anlayışının içinde yer alan ‘Geleceğe Değer’ prensibiyle “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”nı hayata geçirdi. Orman, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Mersin – Silifke Yeşilovacık ağaçlandırma alanında 10.000 fidan bağışı ile oluşturuldu.

Gelecek jenerasyonlara daha âlâ bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirliği toplumsal, ekonomik ve çevresel olarak ele alan QNB Sigorta, bu çalışma kapsamında Ege Orman Vakfı ile hatıra ormanında bir ortaya gelerek fidan dikim aktifliği gerçekleştirdi ve son fidanları toprakla buluşturdu.  

Etkinliğe QNB Sigorta istekli çalışanları ile birlikte katılan QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “QNB Sigorta olarak, geçtiğimiz yıl “Bugün, Bugünü Yaşa” söylemimizle yeni bir sigortacılık anlayışı benimsediğimizde bunun bir telaffuzdan çok daha fazlası olmasını hedefledik. Bir hayat üslubu olarak gördüğümüz bu anlayışla, attığımız her adımda yalnızca bireylere değil, tüm canlıların hayatına dokunma amacımızı güçlendiriyoruz. Sadece müşterilerimizin sıhhatini ve hayatını sigortalamak değil birebir vakitte sürdürülebilirlik çalışmalarımızla ortak geleceğimizi de teminat altına alma sorumluluğu taşıyoruz. “Geleceğe Değer” vizyonumuz kapsamında çalışmalarımızı Hoş Toplum, Hoş Etraf ve Hoş Ömür kıymetlerimiz altında hayata geçiriyoruz. Hoş Toplum başlığı ile; çocuk ve bayanları odağına alan toplumsal sorumluluk projeleriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hoş Etraf ile ise; arıtma su kullanımı, fotoselli aydınlatma, süreçlerin kağıtsız kullanımı üzere projeleri hayata geçirdik. Tekrar Hoş Etraf diyerek, bugün, fidanlarına can suyu verdiğimiz QNB Sigorta Hayat Hatıra Ormanı’nın da bu anlayışımızın bir yansıması olarak gelecek kuşaklara nefes, umut ve sıhhat getirmesini diliyorum. Bugünümüzü yarınlar için sürdürülebilir kılabilmek kanısını aklımızdan hiç çıkartmadığımızın bir göstergesi olarak büyüyecek olan bu fidanların her biri, QNB Sigorta ailesine katılan müşterilerimizi temsil ediyor ve müşterilerimiz bugünlerini yaşarken, bu fidanlar yarınlarına nefes olmaya devam edecek” dedi.

Doğaya katkılarından ötürü teşekkür ederek QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş’e plaket takdim eden Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise “Vakıf olarak kuruluşumuzdan bu yana orman ekosistemlerinin sürdürülebilirliği üzerine çalışıyoruz. Var olanı muhafazanın mecburiliği ile binlerce çocuğa yetişkine orman – karbon döngüsü – yenilenebilir güç – biyoçeşitlilik üzere bahislerde eğitimler veriyoruz. Tabiat dostu kişi ve kuruluşlarla bir ortaya gelerek Orman Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokoller çerçevesinde günümüze kadar tüm Türkiye’de 14 Milyon fidanı bulan yeni orman alanları oluşturmanın gururunu yaşıyoruz. QNB Sigorta üzere dünyanın geleceğini önemseyen ve bu mevzuda somut adımlar atan kişi ve kuruluşların bağışlarının geleceğin sıhhatle inşasında epey kıymetli olduğunu biliyoruz. İklim krizi ile birlikte yaşanan doğal afetlerin felakete dönüşmesiyle birlikte dalın öncü kuruluşlardan QNB Sigortanın tahlilin bir kesimi olmasından ötürü memnunuz. Müşterilerinizin hayatını sigortalarken ormanınız ile tabiatta da yeni fidanlara hayat verdiniz.  Ormanda Kızılçam, Harnup, Kara Servi, Mavi Servi, Badem cinsi fidanlar dikildi. Dikilen her fidan gelecek nesillere umut dünyamıza nefes olacak.  Vakfımıza ve dünyamıza verdiğiniz katkı ve dayanak için teşekkür ediyor ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde sürdürülebilirlik kapsamında yeni projelerle birlikte hayata bedel katmayı diliyorum” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
QNB Sigorta’dan ‘Geleceğe Kıymet’ Katan Proje: “Bugünden Yarına, QNB Sigorta Hayat Ormanı”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir