Şadi Özdemir “100 Güldüren Projelerini” açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sadi ozdemir 100 gulduren projelerini acikladi 0 yQlXPqHH
CHP Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir, Nilüfer’e yeni bir yol, yeni bir vizyon kazandıracak “100 Güldüren Projelerini”  açıkladı. Dijital köyden afete ve krize direnen Nilüfer’e, tarımdan etraf dostu bir kente ve sokak hayvanlarına kadar her alanda gerçekleştirmeyi planladığı projelerini anlatan Özdemir, “Nilüfer’de her canlının yüzü gülecek” dedi. Şadi Özdemir, uygulayacağı birinci projelerin; öğrenci yurdu ile halkın sağlıklı ve ekonomik besine ulaşacağı kent lokantaları olacağını söyledi.

CHP Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir, 100 Güldüren Projelerini, düzenlenen toplantıda kamuoyu ile paylaştı. Basın mensuplarının ağır ilgi gösterdiği proje tanıtım toplantısına CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Prof. Dr. Kayıhan Pala, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ile eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Mustafa Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Lideri Özgür Şahin ilçe idaresi ve Nilüfer Belediye Meclisi Adayları da katıldı.

Şadi Özdemir’in eşi Nuray Özdemir ile birlikte konukları selamlaması ile başlayan toplantı, daima birlikte yapılan iftarın akabinde proje tanıtımıyla devam etti.

Konuşmasına seçim çalışmalarına ait izlenimlerini anlatarak başlayan Şadi Özdemir, “Sahada geçmiş devirlere nazaran farklı bir güç var. Bu tablo hem Nilüfer’de hem de başka ilçelerimizde bu türlü. Bursa’da herkesi şaşırtacak büyük, hoş sonuçların çıkacağını umuyorum. Yalnızca büyükşehir açısından değil, ilçeler açısından da kıymetli sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Nilüfer’in keyifli bir kent olduğunu ve Nilüfer’de yaşamanın herkesi güldürdüğünü söyleyen  Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir “Nilüfer’e 20 yılını vermiş Mustafa Bozbey ile 15 yılı lider yardımcısı 5 yılı lider olmak üzere 20 yılını vermiş Turgay Fazilet bu sürecin kahramanlarıdır. Nilüfer, yenilikçi, özgürlükçü, demokrat, inançlı bir kent oldu. Çıta çok üst çıktı. Bu üst çıkmış çıtanın daha da üst çıkması için aday oldum. Cumhuriyet’in ikinci yüz yılında 100 Güldüren Projeler ile karşınıza çıktım” diye konuştu.

KENTE VİZYON KAZANDIRACAK PROJELER

Teknolojik ve dijital kentten sarsıntıya, afete ve krize direnen Nilüfer’e, çiftçi ve ziraî üretimden kültür-sanat ve spora, bayan, çocuk, gençlerden tabiata saygılı bir kente ve sokak hayvanlarına kadar Nilüfer’de yaşayan her canlının yüzünü güldürecek, kente yeni bir vizyon kazandıracak projelerini açıklayan CHP Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir,

100 Güldüren Projelerini; “Dijital Dünyada Daima Online Nilüfer”, “Depreme, Afete, Krize Direnen Nilüfer”, “Ortak Vicdana İnanıp, Dayanışmayı Büyüten Nilüfer”, “Tohumuna, Toprağına Sahip Çıkan Nilüfer”, “Yaşattığı Etrafıyla Nefes Alan Nilüfer”, “Kent Hakkı için Kelam Hakkını Savunan Nilüfer”, “Kültürün Başşehri Nilüfer”, “Sonsuz Merakını, Öğrenerek Doyuran Nilüfer”, “Sporun Gücüyle Hareketlenen Nilüfer”, “Kendi de Genç Olduğu için Gençleri Çok Seven Nilüfer” olmak üzere 10 ana başlık altında paylaştı. 

Teknolojinin ve yenilikçiliğin kullanımıyla birlikte gelecek jenerasyonlara daha yaşanabilir bir kent bırakmayı amaçladıklarını söyleyen Şadi Özdemir, Nilüfer’in, klasik iş modellerini/yerleşik hayatı reddederek vakitten ve yerden bağımsız hareket eden dijital göçebeler için cazip bir destinasyon olmasına yönelik projeler ve yerler tasarlayacaklarını söz etti. Özdemir, “Gençlerimize hem köyde doğal ve pak bir ortamda çalışma fırsatı yaratacak hem de köy ömrünü zenginleştirerek, dijitalleşmeyle köylerimizin tanıtımını ve dünyaya açılımını sağlayacağız. Bilim ve Yapay Zeka Merkezleri, Dijital Maharet Atölyeleri, Dijital Sanat ve Meslek Eğitimleri, çevrimiçi alışveriş platformu ve yaygın fiyatsız internet noktalarıyla dijitalleşmenin avantajlarından bütün Nilüfer’in yararlanmasını sağlayacağız” halinde konuştu.

Nilüfer’i yönetmeye aday olurken işin uzmanları ile kentin geçmişini anlayıp, tahlil edip geleceğini planladıklarını vurgulayan Şadi Özdemir, “Bu kenti güzel tanıyoruz, sıkıntılarını, muhtaçlıklarını çok güzel biliyoruz ve tahlil tekliflerimiz hazır. Artık dünyada dirençli kent diye bir kavram var. Ne yazık ki sarsıntı de ülkemizin çok acı bir gerçeği. Bu alanda bilim insanları ile birlikte çalışacağız. Sarsıntıya sağlam materyallerin depolanacağı özel bir lojistik merkezi kuracağız. Ekipmanlarımızı hazır tutarak, kentimizi sarsıntıya karşı güçlü kılmak için çalışacağız. Ayrıyeten Sarsıntı Parkları projemiz var. Altyapı çalışmalarından yenilenebilir güç sistemlerine kadar bir dizi tedbir alarak, zelzele anında inançlı ve sürdürülebilir alanlar oluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Örnek bir kentsel dönüşüm projesine imza atmak istediklerine dikkat çeken Şadi Özdemir, eski ve riskli binaları çağdaş ve güç verimli konutlarla değiştireceklerini, yeşil alanları artırarak etrafa hassas yapılar oluşturacaklarının altını çizdi.

ÖĞRENCİ YURTLARI VE KENT LOKANTALARI BİRİNCİ PROJELER ARASINDA

Nilüfer’e yeni parklar ve yeşil alanlar, yeni ve daha büyük kültürevleri, spor alanları kazandıracaklarını söyleyen Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir, vazifeye geldiklerinde birinci hayata geçirecekleri projelerin başında öğrenci yurtları, öğrenciler için çalışma alanları, çocuklar için gündüz bakımevleri ve herkesin hem ucuz hem de sağlıklı besine ulaşacağı kent lokantalarının olacağını söyledi.

Tanıtım toplantısına katılan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet de “Daha çok gülümseyen, daha âlâ bir Nilüfer’i daima bir arada yaşatmak için Şadi Özdemir’e sonsuz dayanaklarımızı her vakit sunacağız. Ben, bugüne kadar Nilüfer’i gülümsetmek konusunda uğraş gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

MUSTAFA BOZBEY’DEN TAM DESTEK

Toplantıya katılan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Mustafa Bozbey de  vazifeye geldiklerinde Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir’in projelerini hayata geçirmesine dayanak olacaklarını söyledi.  Bozbey, “Bu projelerin tahminen bir kısmı büyükşehir belediyesiyle birlikte ortaklaşa yapılacak. Ben, şimdiden takviyemizi tam olarak verdiğimizi ve büyükşehirle ilgili projelerde daima bir arada Nilüferliler’i ve Bursalılar’ı gülümsetmeye devam edeceğimizi söylüyorum” dedi.

CHP Nilüfer İlçe Lideri Özgür Şahin de toplantıdaki konuşmasında Nilüfer’in

Türkiye genelinde değerli kentlerden biri haline geldiğine dikkat çekerek “Nilüfer hakikaten gülümsüyor. Lider adayımız Şadi Özdemir ile insani gelişme endeksi Türkiye genelinde 8. sırada olan Nilüfer’de bu çıtayı daha da üst çıkaracağımıza inanıyorum. Şadi liderimizle birlikte bir müddettir alandayız. Örgütümüz, tüm gücüyle Şadi liderimizin seçim kampanyasına katkı sunuyor. Alanda gördüğümüz bir şey var; Nilüferli sahiden gülümsüyor. Bugün itibariyle bu gülümsemeyi kahkahaya çevirmemiz gerekiyor” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Şadi Özdemir “100 Güldüren Projelerini” açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir