1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Samsung Bespoke konut aletlerinde yapay zeka çağı başladı

Samsung Bespoke konut aletlerinde yapay zeka çağı başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

samsung bespoke konut aletlerinde yapay zeka cagi basladi 0 wQR2Kqag

Samsung’un 2024 model Bespoke AI mesken aletleri serisi, yapay zekanın sunduğu günlük ömrü kolaylaştıran birçok tecrübenin yanında güçlü güvenlik özellikleri ve çevresel etkiyi azaltan taraflarıyla çağdaş konut ömrünü esaslı bir biçimde dönüştürmeye kararlı. 2024 Bespoke AI Serisinde yer alan eserler; daha gelişmiş SmartThings irtibat özellikleri ve yapay zeka entegrasyonu sayesinde daha doğal sesli komut imkanı, Samsung Knox altyapısıyla inançlı müdafaa, entegre ekran ile kumanda gereksinimini ortadan kaldırma üzere yeniliklere sahip.

Samsung Electronics CEO’su JH Han, yepisyeni yapay zeka özellikleri ve irtibatlı aygıt tecrübeleriyle donatılan 2024 Bespoke AI serisiyle ilgili kanılarını paylaştı. JH Han yazısında akıllı mesken aletlerinde Bespoke serisiyle başlattıkları dönüşümün yeni yapay zeka yetenekleriyle ulaştığı basamaktan bahsederek, kullanıcıları Bespoke AI Serisinin sunduğu orijinal tecrübelere tanıklık etmeye davet etti. JH Han yazısında yapay zeka entegrasyonlu konut aletlerinin ve birbiriyle ilişkili aygıtlarla donatılmış akıllı konutların çağdaş mesken hayatı kavramını hangi biçimlerde dönüştürmeye aday olduğunu inceledi. 

“Bundan elli yıl evvel, 1974 yılında Samsung Electronics ürettiği birinci buzdolabı, çamaşır makinesi ve klima modellerini dünyaya tanıttı. O günden beri dijital aygıtlarda inovasyonun sonlarını zorlamaya devam ettik. Beş yıl öncesine gelirsek, 2019 yılında Samsung, birinci Bespoke mesken aletleri serisini piyasaya sundu. Bu eserler, kullanıcıların günlük hayatlarını şahsileştirme özellikleri ve optimize dizaynlarıyla dönüştürmek için üretildi. Şimdiyse en yeni yapay zeka (AI) özellikleri ve SmartThings irtibatıyla donatılmış mesken aletleriyle, bu kategoride yeni bir devri başlatmaya kararlıyız.

Bespoke AI konut aletlerinin temelinde neden güvenlik var?

Pazar araştırma şirketi Ipsos tarafından yakın vakitte gerçekleştirilen bir çalışma, yapay zeka çağında güvenliğin kıymetini vurguluyor. “Yapay Zeka ile Hayatımız: Bugünün gerçeği ve yarının vaadi” başlığını taşıyan çalışmada 17 ülkede 17.000 şahısla anket yapıldı. Temel bulgulardan biri, iştirakçilerin yüzde 42’sinin yapay zeka için “daha güzel güvenliği” çok değerli bir uygulama olarak tanımlaması oldu. Buna ek olarak, katıımcıların yüzde 44’ü de yapay zeka için “daha güzel güvenliği” biraz da olsa değerli görüyor.

Yapay zeka teknolojisi uçsuz bucaksız potansiyele sahip de olsa kullanıcıları koruyabilmesi, en yeterli yapay zeka özelliklerinin boşa düşmemesi ve hatta tehlike arz etmemesi için kıymetli. İşte bu nedenle güvenlik, Bespoke AI aygıtlarının merkezinde yer alıyor. Kullanıcıların yapay zeka tabanlı dijital aygıtların tüm avantajlarından faydalanırken birebir vakitte kendilerini inançta hissetmesini sağlamak için eser geliştirme sürecimizin her evresinde güvenliğe öncelik verdik. Yapay zeka özellikli aygıtlarımız, inançlı kullanım sağlamak için Samsung Knox müdafaası altında bulunuyor. Blok zinciri tabanlı Knox Matrix, Samsung’un birbirine bağlı aygıtlarını izleyerek koruyor.

En yeni AI özellikli konut aletlerimiz olan AI Family Hub™+ özellikli Bespoke 4 Kapılı Flex™ Buzdolabı ve Bespoke Jet Bot Combo™ AI, global puanlama şirketi UL Solutions tarafından Objelerin İnterneti (IoT) güvenlik yeteneklerinde “Elmas” derecelendirmesine hak kazandı. Bu derecelendirme, dünya çapında hayli yüksek bir IoT güvenlik düzeyi manasına geliyor.

Ancak Samsung olarak bununla da yetinmedik. Yapay zeka aygıtlarının ve akıllı meskenlerin güvenliğini daha da artırabilecek yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya sürat kesmeden devam ediyoruz.

AI özellikli konut aletleriyle toplumsal tesir yaratmak

Samsung olarak, sırf hayatı kolaylaştırmanın ötesine geçebilen aygıtlar geliştirmeyi amaçlıyoruz. Gayemiz AI özellikli aygıtlarda iki şeyi başarmak: birincisi bu aygıtları herkes için kolaylıkla erişilebilir kılabilmek; ikincisi de çevresel etkiyi azaltarak topluma katkıda bulunmak.

Samsung’un en yeni hepsi bir ortada kurutmalı çamaşır makinesi, farklı seviyelerden kullanıcılara hitap eden, kullanım kolaylığı sunmak maksadıyla tasarlanan geniş 7 inçlik LCD dokunmatik ekrana sahip. Bixby entegrasyonu ile makineyi sesli komutla denetim etmek de mümkün ve bu sayede daha geniş bir erişilebilirlik sağlanıyor. Ayrıyeten, Samsung’un Family Hub özellikli yeni Bespoke buzdolabının Otomatik Açılan Kapı özelliği, kullanıcıların hafif bir dokunuşla buzdolabını zahmetsizce açmasına imkan tanıyor. Yeni kurutmalı çamaşır makinesi de yıkama ve kurutma döngüsü tamamlandığında kendi kapağını otomatik olarak açabiliyor. Tüm bu güzelleştirmelerle, aygıtlarımızın her zamankinden daha kullanıcı dostu olmasını sağladık.

Ürünlerimizin yarattığı toplumsal etkiyi de şöyle açıklayabiliriz: yeni kuşak teknolojiden çevresel etkiyi azaltmak için de faydalanıyoruz. Örneğin, güç kullanımını azaltmak için yapay zeka kullanıyor, buzdolaplarının güç tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmak için daha gelişmiş yarı iletkenler kullanıyoruz. Ayrıyeten, tertipli filtre değişimine gerek kalmadan hava temizleyicilerin daima kullanımını sağlayan teknolojileri geliştiriyoruz.

Bespoke AI konut aletleri AI teknolojisinin zirvesi

2024 aygıt serimiz yapay zeka entegrasyonunda geldiğimiz son noktayı söz ediyor. Konut işlerinin yükünü değerli ölçüde hafifletmek için tasarlanan bu aygıtlarda, sensörler, tanıma teknolojisi, büyük bilgi tahlili araçları, güçlü yapay zeka çipleri ve Tizen işletim sistemi kullanılıyor.

Bu özellikler sayesinde mesken aletlerinin kullanılma biçimi esaslı bir dönüşüme uğrayacak. Family Hub™ buzdolaplarına entegre edilen büyük ekranlar ve Samsung’un en yeni hepsi bir ortada kurutmalı çamaşır makinesinin 7 inçlik ekranı, meskendeki aygıtların bu ekranlardan kumanda edilmesini ve izlenebilmesini sağlıyor. Ayrıyeten uzaktan kumanda aramak yahut düğmelerle uğraşmak zorunda kalmadan eserin ana fonksiyonlarını akıllı telefonunuzdan da çarçabuk kumanda edebilirsiniz. Tüm bu imkanlar konut ömründe adeta bir ihtilal yaratıyor.

Bunlara ek olarak bu yıl içinde üretken yapay zekayı Bespoke AI mesken aletlerine entegre etmeyi planlıyoruz. Üretken yapay zeka kullanıcılara aygıtları tıpkı aile üyeleriyle konuşur üzere doğal bir formda aygıtla konuşarak çalıştırabilme imkanı sunacak. SmartThings özelliklerine ve AI mesken aletlerinin kabiliyetlerine yenilerini ekleyerek 100’ün üzerinde birbirinden farklı aygıtlar ortası ilişki tecrübesini Samsung konut aletlerine entegre edeceğiz.

3 Nisan’da gerçekleşen “Welcome to BESPOKE AI” etkinliğinde, Samsung’un çığır açan 2024 serisi yapay zeka entegrasyonlu konut aletlerine tanıklık etme fırsatı sunduk. Eserlerimizde sırf güvenliği değil tıpkı vakitte toplumu ve çevreyi de öncelik olarak benimsiyoruz. Hepinizi Bespoke AI mesken aletlerinin geleceğini belirlediğimiz bu seyahatte bize eşlik etmeye davet ediyoruz.”

*Ürün renk ve modelleri ülkeden ülkeye nazaran değişiklik gösterebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung Bespoke konut aletlerinde yapay zeka çağı başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir