1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Türk Oftalmoloji Derneği 8’inci Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran’da Ankara’da

Türk Oftalmoloji Derneği 8’inci Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran’da Ankara’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turk oftalmoloji dernegi 8inci canli cerrahi sempozyumu 6 9 haziranda ankarada 0 uVZ5t4HA

Sempozyum kapsamında göz hekimlerinin T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 4 gün boyunca yapacağı ameliyatlar canlı yayınla öbür göz hekimlerinin bulunduğu konferans salonuna aktarılacak. 

Türkiye’deki göz hekimlerini temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye’deki göz doktorlarının mesleksel gelişimlerini sağlamak hedefiyle dünya standartları kalitesinde aktiflik ve eğitim tertipleri düzenlemeyi sürdürüyor. Canlı Cerrahi Sempozyumu, Türk Oftalmoloji Derneği’nin her yıl düzenlediği Ulusal Kongre’den sonra en kıymetli ve en çok ilgi gören toplantısı haline geldi. Göz hekimlerinin bilgi birikimi ve deneyimlerini paylaşmalarına imkan tanıyan sempozyum kapsamında 70 göz hastasına ameliyat yapılacak ve ameliyatlar canlı yayınla yüksek çözünürlüklü olarak 4 kamera ile konferans salonundaki dev ekrana yansıtılacak.

Eğitim her kaidede sürmeli

Türk Oftalmoloji Derneği Genel Lideri Prof. Dr. Huban Atilla, “Bu yıl düzenlenecek olan TOD 8’inci Canlı Cerrahi sempozyumu geçen yıl olduğu üzere yeniden T.C. Sıhhat Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi konut sahipliğinde, Türk Oftalmoloji Derneği Şaşılık, Oküloplasti, Kornea ve Oküler Yüzey, Glokom, Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi ve Vitreoretinal Cerrahi ünitelerinin katkılarıyla 6-9 Haziran 2024 tarihleri ortasında Bilkent Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Altı ünitenin her birine eş vakitli olarak iki başka salonda ve en az dörder saat canlı cerrahi imkanı verilecek. Ayrıyeten sanayi firmalarının düzenleyeceği sponsorlu canlı cerrahi seansları ve toplantıları sayesinde teknolojik gelişmeler, teknik ve teknolojik yenilikler, gelişmeler iştirakçilerle paylaşılacak.” dedi.

4 günde 70 ameliyat yapılacak

Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyuma 4 gün boyunca ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından göz doktorları katılarak sunumlar yapacağını belirterek şöyle devam etti.  Geçtiğimiz yıl tekrar Ankara’da düzenlediğimiz sempozyum büyük ilgi gördü. Sempozyumda 4 gün boyunca 120 göz tabibi 70 canlı ameliyat gerçekleştirdi. Dünyada 600 üzerinde yabancı göz doktoru tarafından takip edilen ameliyatlarda 250 sıhhat işçisi vazife aldı. Bu ameliyatların içinde epeyce güç ameliyatlar vardı ve tüm hastalarımız sıhhatlerine kavuştular. Bu yıl yeniden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 70 hastamıza ameliyat yapmayı planlıyoruz. Ameliyatlarla ilgili planlamalarımız ve hasta seçimlerimiz ağır bir formda devam ediyor.” diye konuştu.

Dünya kalitesinde sempozyum

Prof. Dr. Huban Atilla hem teknik özellikleri hem canlı yayın kalitesi hem de yapılan ameliyatların zorluk derecesi üzere pek çok öne çıkan özellikleriyle dünya standartlarında bir Canlı Cerrahi Sempozyumu düzenlemeyi planladıklarını kelamlarına ekleyerek şöyle konuştu: “TOD Canlı Cerrahi Sempozyumu ağır emek harcayarak düzenlediğimiz bir aktiflik. TOD üyesi tüm göz tabibi meslektaşlarımın her birine teşekkür ediyorum. Baştan sonra dünya standartlarında bir sempozyum olması için çalışıyoruz. Etkinliğimiz hem yurtiçinden hem de yurtdışından her yıl büyük ilgi görüyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Türk Oftalmoloji Derneği 8’inci Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran’da Ankara’da

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir