1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Türkiye Finans ülke iktisadına 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı

Türkiye Finans ülke iktisadına 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turkiye finans ulke iktisadina 1756 milyar tllik katki sagladi 0

Güçlü sermaye yapısını 2024 yılının birinci çeyreğinde de sürdüren Türkiye Finans, yasal özkaynakları 2023 4. Çeyreğine göre 2024 birinci üç ay sonunda %7,8 artarak 30,1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Türkiye Finans, 2024 yılı birinci çeyrek periyodunun mali sonuçlarını KAP’a açıkladı. Ülke ekonomisine 138,6 milyar TL nakdi ve 37,0 milyar TL gayri nakdi olmak üzere toplam 175,6 milyar TL’lik katkı sağlayan Türkiye Finans, topladığı fonları geçen yıl sonuna nazaran %6 artışla 187,6 milyar TL’ye ulaştırdı. Güçlü sermaye yapısını 2024 yılının birinci çeyreğinde de sürdüren Türkiye Finans, yasal özkaynakları 2023 yılının 4. çeyreğine göre 2024 yılının birinci üç ay sonunda %7,8 artarak 30,1 milyar TL olarak gerçekleştirdi.

Hayat Taşınabilir Bankan Mobil

2024 yılına “Hayat Taşınabilir Bankan Mobil” kampanyasıyla giren Türkiye Finans, birinci çeyrekte mobilden kazanılan müşteri sayısını 2023 yılının birinci çeyreğine nazaran %54 artırdı. 2024’ün birinci çeyreğinde banka çapında tüm segmentlerde ve müracaat kanalları ortasında Türkiye Finans yeni müşterilerinin %29’unu taşınabilir bankacılıktan kazandı. Geçen yılın birebir devrine nazaran taşınabilir oturum adedi de %20’lik artış gösterdi.

Ülke iktisadına güçlü finansman desteği

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, bankanın sürdürülebilir ve kârlı büyüme stratejisini 2024’ün birinci çeyrek döneminde de koruduğunu, hem kişisel hem de ticari tarafta ülke iktisadına güçlü biçimde finansman desteği verdiklerini belirterek, finansal sonuçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Güçlü sermaye yapısını 2024 yılının birinci çeyreğinde de sürdüren kurumumuz, ulusal iktisada toplamda 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı. Türkiye Finans olarak topladığımız fonları geçen yıl sonuna nazaran %6 artışla 187,6 milyar TL’ye ulaştırdık. Bankamız 2024 yılının birinci üç ayında artan fon kaynağını finansman hacmini büyütmek için kullandı ve toplanan fonlarla iktisadın can damarı olan KOBİ’leri, üretimi ve ihracatı finanse etti. Birinci çeyrekte 2024 yılına insan odaklı bankacılık anlayışıyla kurguladığımız ‘’Hayat Taşınabilir Bankan Mobil’’ kampanyasıyla başlayarak dijital bankacılığın farklı jenerasyonları kapsayan ve ortak paydada buluşturan taraflarına odaklandık. Öncü dijital bankacılık uygulamalarımızla ticareti desteklemeye devam ederek ‘Dijital Teminat Mektubu’nu devreye aldık ve müşterilerimize süratli, kolay ve emniyetli bir kullanım sunduk.

Türkiye Finans olarak, CIPS (The Chartered Institute of Procurement & Supply) tarafından yürütülen, CIPS Satın Almada Harikalık Programı’nı muvaffakiyetle tamamlayarak, dünya çapında saygın bir akreditasyon olan CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası’nı almaya hak kazanan, Türkiye’deki tek finans kuruluşu olduk. Muvaffakiyetle aldığımız bu pahalı sertifika ile milletlerarası satın almada, harikalık programına ahenk sergilediğimizi, satın alma işlevleri, süreçleri ve uygulamalarında ise memleketler arası standartları yakaladığımızı belgelendirmiş olduk.’’

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Türkiye Finans ülke iktisadına 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir