Xiaomi 14 Ultra’nın Türkiye Ön Satışı Başladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

xiaomi 14 ultranin turkiye on satisi basladi 0 zOpKqOfU

Küresel teknoloji başkanı Xiaomi’nin bir müddet evvel duyurduğu Xiaomi 14 Serisinin heyecanla beklenen modeli Xiaomi 14 Ultra’nın ön satışları başladı. 74,999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla ön satışa sunulan Xiaomi 14 Ultra’nın satışı 4 Nisan tarihinde başlayacak.

Kullanıcılar Xiaomi 14 Ultra satın alımlarında Photography Kit, Xiaomi 80W Adaptive Wireless Charging Stand ve Xiaomi Watch 2 üzere 15 farklı armağan seçeneklerinden de faydalanabilecek. 

Küresel teknoloji başkanı Xiaomi’nin fotoğrafçılık alanında çığır açan modeli Xiaomi 14 Ultra Türkiye’de ön satışa sunuldu. 4 Nisan’da satışı başlayacak olan Xiaomi 14 Ultra, kümenin stratejik iştiraklerini 2022 yılında resmileştirdiği Leica ile, taşınabilir görüntüleme bölümünde ihtilal yaratmaya devam ediyor. Xiaomi, durmak bilmeyen harikalık arayışıyla sunduğu her eser jenerasyonunda bölüm standartlarını daima olarak yine tanımlıyor. Leica Summilux optik özelliklerini bünyesinde barındıran Xiaomi 14 Ultra, iş birliğinin tepesini temsil ediyor. Yapılan kombinasyon, en gelişmiş optik konseptleri ve eser dizaynlarını gözler önüne sererek Xiaomi’nin taşınabilir görüntüleme inovasyonunda global bir başkan olarak pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

Profesyonel görüntüleme alanının amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra, eşsiz performans ve yenilikçi tasarım sunuyor

Geleneksel kamera estetiğinden ilham alan Xiaomi 14 Ultra, aerodinamik düz art dizayna sahip kendine mahsus dairesel bir kamera modülü sergiliyor ve memleketler arası pazarlarda Siyah ve Beyaz olmak üzere iki klasik renkte sunuluyor.1

Xiaomi 14 Ultra’nın tasarımı, yüksek dirençli alüminyum çerçeve, Xiaomi nano teknoloji vegan deri ve Xiaomi Shield Glass’tan oluşan sağlam Xiaomi Guardian Structure etrafında şekilleniyor. Tek bir alüminyum bloktan üretilen Xiaomi 14 Ultra, 1,38 kat daha uygun çerçeve gücü sunuyor. Yeni geliştirilen bir formüle sahip olan Xiaomi nano teknoloji vegan deri, 6 kat daha âlâ aşınma direnciyle daha ince ve daha hafif bir yüzey sağlıyor.1 Xiaomi Shield Glass kullanan Xiaomi 14 Ultra’nın yenilikçi “All Around Liquid” ekranı, tüm kenarlarda ve köşelerde dengeli bir kavis oluşturarak ekranı tekrar tanımlıyor ve düz bir ekranın görsel cazipliğini kavisli bir kenarın dokunsal etkileşimiyle kusursuz bir halde harmanlıyor. Ayrıyeten çarpıcı WQHD+ (3200 x 1440) çözünürlük, 522 ppi piksel yoğunluk ve değişken 1-120Hz yenileme suratına sahip olan Xiaomi’ye özel C8 WQHD+ 6,73 inç AMOLED ekran sürükleyici bir tecrübe sunarken 3000 nit üzere etkileyici bir zirve parlaklığı ile destekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra, 12 mm’den 120 mm’ye kadar uzanan kayda bedel bir odak uzaklığı aralığına sahip dört kameradan oluşan profesyonel bir suram içeriyor. ƒ/1.63-ƒ/4.0 kademesiz değişken diyafram açıklığı ile donatılan ana kamerası, çeşitli senaryolarda kusursuz pozlama ayarları sunuyor. 14EV’ye kadar dinamik aralığa sahip ultra büyük entegre 1 inç LYT-900 manzara sensörü, güçlü ortamlarda bile inanılmaz imaj kalitesi sağlıyor. Dörtlü kamera kurulumunu Leica 75 mm hareketli bileşenlere sahip telefoto kamera, Leica 120 mm periskop kamera ve Leica 12 mm ultra geniş kamera tamamlıyor.

Xiaomi 14 Ultra, dört kameranın tamamında 8K 30fps çekim dayanağı ile taşınabilir görüntüleme alanına öncülük ediyor. Leica optik özellikleri ve 50 MP sensörüyle 8K görüntülerde eşsiz netlik yakalayarak profesyonel post yapım düzenlemelerini kolaylaştırıyor. Ana kamerası 4K 120 fps çekim dayanağı sunuyor ve 5x ağır çekim efektlerine ahenk sağlayabiliyor. Ayrıyeten 4K çözünürlükte, 60 fps’de tam aralıklı yakınlaştırma özelliği içeriyor. Aygıt ayrıyeten 4K 60 fps’de Dolby Vision®️ dayanaklı çekim imkanı sunuyor ve akıcı görüntüler için sabitleme özelliğini bünyesinde barındırıyor. Hem çevreleyen hem de taraflı ses kaydı sağlayan 4 mikrofon içeren bir dizi oluşturmak için aygıta bir mikrofon daha eklendi.

Yeni Sinema modu, 2,39:1 en uzunluk oranı ve 180° deklanşör kuralı üzere sinema dalına has uygulamalarla otantik bir sinema görünümüne ve hareket bulanıklığına sahip çekimlere imkan tanıyor ve profesyonel bir videografi tecrübesi sunuyor. Büsbütün yeni MasterCinema, bilhassa HDR ekranlarda evvelki 8 bit BT.709 standardını aşarak daha güçlü detaylar, vurgular ve gölgeler elde etmek için HDR görüntüleri 10 bit Rec.2020’de kodluyor. Direktör modu, gelişmiş parametre denetimleri ve esnek post yapım için Log formatında kayıt ile profesyonel seviyede arayüz sunuyor. Xiaomi 14 Ultra sürükleyici bir yapım tecrübesi için harici monitörler olarak öbür Xiaomi aygıtlarıyla entegre edilebiliyor.

Xiaomi 14 Ultra ile birlikte tanıtılan ve fotoğraf ve videografi meraklıları için tasarlanan Xiaomi 14 Ultra Photography Kit, özel tutacak ve kılıfıyla daha fazla özellik sunuyor. İki kademeli deklanşör düğmesi, yakınlaştırma kolu, özelleştirilebilir görüntü kayıt düğmesi ve ek bir özel kadran içeriyor. Ayrıyeten 1500 mAh pil ömrü sağlayan harici bir güç kaynağı olarak da fonksiyon görüyor. Bu aksesuar, Xiaomi 14 Ultra satın alımıyla birlikte sonlu sayıda gelen ikram seçeneklerinden biri olarak kullanıcılara sunuluyor.

Maksimum performans kapasitesini ortaya çıkaran ödünsüz donanım 

Xiaomi 14 Serisi, son teknoloji işlemcileri, soğutma teknolojisindeki kıymetli gelişmeleri ve uzun pil ömrünü bir ortaya getirerek kusursuz bir formda optimize edilen akıllı telefon tecrübesi sunuyor

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra, evvelki kuşağa kıyasla2 %32’lik etkileyici bir CPU performans artışı ve %34’lük güç tüketimi düşüşü ile birlikte %34’lük fevkalâde bir GPU performans artışı ve %38’lik güç tüketimi düşüşüne sahip olan başkan Snapdragon®️ 8 Gen 3 Taşınabilir Platformu ile destekleniyor. Xiaomi 14 Serisi ayrıyeten, 320MHz bant genişliğiyle dikkat cazibeli Wi-Fi 73 özellikleri sunan Qualcomm FastConnect 7800 ile donatıldı. Xiaomi 14 Ultra, High Band Simultaneous (HBS) Multi-Link teknolojisiyle bir adım öteye geçerek mevcut en geniş kanal sayısını ve en düşük gecikme mühletini sağlayarak yüksek süratli çoklu aygıt temasında ihtilal yaratıyor.

Xiaomi IceLoop soğutma sistemi ile desteklenen her iki aygıt da görüntü kaydı, hesaplamalı fotoğrafçılık, gerçek vakitli yapay zeka ve ağır oyun oynama üzere güçlü senaryolarda eşsiz bir akıcılık düzeyi sergiliyor. Xiaomi 14 Ultra, daha akıcı fotoğrafçılık ve videografi için kamera modülüne özel ikinci bir termal kanal ekleyen yeni Xiaomi Dual-Channel IceLoop sistemi ile çıtayı bir üst düzeye taşıyor.

Pil ve şarj açısından, Xiaomi Surge pil idare sistemi ile donatılan aygıt gün uzunluğu uzun vadeli performansı garanti ediyor. Xiaomi 14 Ultra en yeni 80W kablosuz HyperCharge teknolojisinin yanı sıra 90W HyperCharge özellikli daha büyük bir 5000mAh pil içeriyor.4

Xiaomi HyperOS akıllı ekosistemin geleceğini şekillendiriyor 

Xiaomi 14 Serisi, Xiaomi’nin yedi yıllık özel geliştirme çalışmalarının bir sonucu olan son teknoloji Xiaomi HyperOS işletim sistemini içeriyor. Dört ana maksada odaklanan bu insan merkezli sistem, “İnsan X Otomobil X Ev” akıllı ekosistemi dahilinde kapsamlı yine yapılandırma, aygıtlar ortası akıllı irtibat, proaktif zeka ve uçtan uca güvenlik olarak tasarlandı. Xiaomi HyperOS ile Xiaomi 14 Serisi kullanıcıları, gelişmiş evrak ve bellek idaresi özellikleri, grafik alt sistemiyle zenginleştirilen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü, aygıtlar ortasında problemsiz ve inançlı temaslı bir tecrübe sağlayan kapsamlı güvenlik ve saklılık özellikleriyle azamî sistem performansı deneyimliyor.

Google Fotoğraflar ile yeni entegrasyon, kullanıcıların fotoğraflarını ve görüntülerini Xiaomi Galeri üzerinden Google Fotoğraflar’a inançlı bir biçimde yedeklemelerine imkan tanıyacak. Kullanıcılar ayrıyeten Google Fotoğraflar’da yedeklenen içerikleri direkt Xiaomi Galeri’den sıkıntısız bir biçimde görüntüleyebilecek, düzenleyebilecek ve paylaşabilecek. Bu özellik, 2024 İlkbaharından itibaren dünya genelinde tüm Xiaomi aygıtlarında kullanılabilir olacak.

Xiaomi 14 Serisi, kullanıcılara daha akıllı bir hayat sunmak için Xiaomi HyperOS tarafından desteklenen en son yapay zeka teknolojilerini içeriyor. Çeşitli sistem uygulamalarına entegre edilen büyük yapay zeka modelleri, daha akıcı ve akıllı özellikler sağlıyor. AI Subtitles (yapay zeka takviyeli altyazılar), görüntü konferanslar sırasında konuşulan içeriğin gerçek vakitli olarak yazıya dökülmesini sağlıyor. Doğal lisan sürece yolunu kullanan AI Album Search (yapay zeka ile albüm arama), kullanıcıların aradıklarını tanım ederek fotoğraf koleksiyonlarındaki muhakkak imajları bulmalarına imkan tanıyor. AI Portraits (yapay zeka portreleri), evvelden var olan imgelerden türetilen yeni portre kompozisyonları oluşturmak için gelişmiş algoritmalar kullanıyor. Ayrıyeten AI Expansion (yapay zeka ile genişletme), mevcut manzara içeriğinin gerçekçi biçimde genişletilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olasılıklar sağlıyor.

Proaktif Zeka, aygıtların kullanıcı gereksinimlerini proaktif olarak anlamasını ve buna nazaran hareket etmesini sağlayan Xiaomi HyperMind ile elde ediliyor. Xiaomi HyperMind, kullanıcı tercihlerini öğrenmek ve aygıtları kullanıcıların gereksinimlerine nazaran otomatik olarak uyarlamak için aygıtların dört algısal yeteneğini (çevre, görüş, ses ve davranış) kullanıyor. Örneğin, bir kullanıcı akıllı kapı kilidini açtıktan sonra oturma odasının ışığını açmayı alışkanlık haline getirmişse, Xiaomi HyperMind, kullanıcının onayını aldıktan sonra bu kalıbı öğrenerek odayı otomatik olarak aydınlatıyor.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Xiaomi, küme stratejisinde kapsamlı bir güncelleme yaparak “Akıllı Telefon x AIoT “den “İnsan x Otomobil x Ev” akıllı ekosistemine geçtiğini ve arabaların Xiaomi’nin stratejik odağının yeni ve kıymetli bir bileşeni haline geldiğini açıklamıştı. Xiaomi HyperOS tarafından desteklenen ve temaslı hale getirilen Xiaomi 14 Serisi, yeni IoT aygıtlar ve Xiaomi SU7’nin global lansmanıyla şirketin teknolojik inovasyondaki öncü rolünü daha da pekiştiriyor. Bu portföydeki yenilikler, Xiaomi’nin inovasyon ve inanılmaz kullanıcı tecrübesine olan kararlı bağlılığının altını çiziyor.

Ürün bulunabilirliği

Siyah ve Beyaz seçenekleriyle gelen Xiaomi 14 Ultra’nın 16 GB+512 GB versiyonu 74,999 TL tavsiye edilen son kullancıyı fiyatıyla 4 Nisan prestijiyle Türkiye’de satışa sunulacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Xiaomi 14 Ultra’nın Türkiye Ön Satışı Başladı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir