Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 2. Muhittin Böcek periyodu başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

antalya buyuksehir belediyesinde 2 muhittin bocek periyodu basladi 0 Ql6GECVR

Antalya’da ikinci kere üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Muhittin Böcek, belediye önünde düzenlenen merasimle vazifesine başladı. Büyük coşkunun yaşandığı merasimde Lider Böcek, “Şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dini, lisanı, mezhebi, hayat biçimi nedeniyle ayırmadan hizmet edeceğim” dedi. Antalya’nın yeniden barışın, çağdaşlığın, özgürlüğün kenti olmaya devam edeceğinin altını çizen Lider Böcek, “Verdiğiniz oyları namusum üzere koruyacağıma söz veriyorum. Herkesin Başkanı olmaktan asla vazgeçmeyeceğim” diye konuştu.

Antalya’da ikinci sefer üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Muhittin Böcek için mazbatasını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi önünde misyona başlama merasimi düzenlendi. Merasime CHP Vilayet Başkanı Nail Kamacı, Parti Meclis Üyesi Şengül Yeşildal, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Deniz Demiröz, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Mustafa Fazilet, Sururi Çorabatır, CHP İlçe Belediye Liderleri, CHP İlçe Liderleri ve çok sayıda vatandaş ile belediye çalışanı katıldı.  Alanı dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile büyük coşku yaşadı.  Vatandaşların sevgi şovlarıyla karşıladığı Böcek, ‘Herkesin Başkanı’ sloganları ile alkışlar eşliğinde Antalyalıları selamladı. 

OY VEREN VERMEYEN HERKESİN BUYRUĞUNDA OLACAĞIM

Başkan Böcek konuşmasına 26 Ocak’ta adaylığını açıklayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, partililere ve kendisine güvenen, inanan tüm vatandaşlara teşekkür ederek başladı. Lider Böcek bundan sonra da oy veren vermeyen bütün Antalyalıların buyruğunda olacağını söz ederek, vatandaşlara şöyle seslendi: “Siz bana, tekrar âşık olduğum Antalya’ma hizmet etme vazifesini bahşettiniz. Antalya’nın bağrında doğup büyüyen ben; sizden biri olduğumu da, koltukların ve makamların süreksiz olduğunu da, bana verdiğiniz sorumluluğun pahasını de hiç unutmadım.  Memleketimin ve vatanımın hiçbir köşesinde, başımı öne eğdirecek bir yanlışa imza atmadım.  Attığım her adımı; sizlere duyduğum sorumluluk, memleketime ve vatanıma olan sevdamla attım. Gücümü daima sizden, sevgiden aldım. Gücümü daima her şeyimizi borçlu olduğumuz Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten aldım.”

CUMHURİYET KAZANDI

“Bu seçimi ne kazandı biliyor musunuz?” diye soran Başkan Böcek, “Bu seçimi 5 yıl evvel misyona geldiğimde birinci işimiz olarak yaptığımız ardımdaki tabelaya eklediğimiz Türkiye Cumhuriyeti yazısı kazandı.  Torosların evladı dediğiniz köylü çocuğu Muhittin Böcek’i bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti kazandı. Bu seçimi demokrasi kazandı” dedi.

Egemenliğin kayıtsız kuralsız milletin olduğunu vurgulayan Lider Muhittin Böcek, “Ne keyifli bana ki Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni üst üste iki sefer kazanan bir belediye başkanı olarak huzurlarınızdayım. Birlikte çalıştık, birlikte başardık. Antalya’mız kazandı. Antalya’mıza yine baharı getiren sizlersiniz. Geleceğe dair umutlarımızı yeşerten sizlersiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Pandemiden orman yangınına zelzeleden sellere zorlukları halkla birlikte aştıklarını lisana getiren Lider Muhittin Böcek, şunları kaydetti: “Hiçbir bahaneye sığınmadık. Verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirdik. Vazgeçmedik, pes etmedik, yorulmadık, yılmadık. Allahıma şükürler olsun ki yıkılmadık. Zira biz ceddimizin “dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” kelamını her daim prensip edindik. Dinlenmeyeceğiz, yorulmayacağız, her zamankinden çok daha fazla çalışacağız. Seçim sürecindeki haksız tenkitleri, palavraları, tüm engellemeleri geride bırakacağız. Mevlana’nın dediği üzere dün dünde kaldı cancağızım, bugün hoş şeyler söylemek lazım.”

DESTAN YAZDIK

Elde ettikleri seçim başarısıyla bugüne kadar görülmemiş bir destan yazdıklarının altını çizen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyemizle birlikte 19 ilçeden kazandığımız 16 ilçe belediyemizin yanı sıra İbradı, Gündoğmuş, Kumluca’yı da kendi belediyemiz üzere göreceğiz. 19 ilçemizin belediye liderleriyle, meclis üyelerimizle, 15 bin 486 çalışma arkadaşımızla, 913 muhtarımızla, sivil toplum örgütlerimizle omuz omuza çalışacağız.  2 milyon 696 bin Antalyalıya, her yıl ziyarete gelen 25 milyon yerli yabancı konuğa en güzel halde hizmet sunacağız. Artık vazifemiz daha büyük. Halkımızın bizlere verdiği süper takviyenin ve sorumluluğun farkındayız. Yalnızca vaatlerimizi değil daha fazlasını yapacağız. 

Söz verdiklerimizin daha fazlası için çalışacağız.”

HERKES KAZANDI

Antalya’yı daha hoş yarınlara ortak akılla taşıyacaklarını söyleyen Lider Muhittin Böcek, “Hep söyledim yine söylüyorum. Bu seçimi kazanan emeklilerimizdir, çiftçilerimizdir, turizmcilerimizdir, esnafımızdır, gençlerimizdir, kadınlarımızdır, işçilerimizdir, emekçilerimizdir. Bu seçimi kazanan birlikte alın teri döktüğümüz belediye çalışanlarımızdır. Artık buradan söylüyorum, bütün çalışma arkadaşlarım yalnızca misyonunu aksatmadan yapacak, asla siyaset yapmayacaktır” tabirlerini kullandı. Başkan Böcek, bu seçimi, kendisini TC vatandaşı kabul eden, ezana, al bayrağa sahip çıkan,  Cumhuriyetin bedellerine ve mavi gözlü dev adamın ihtilallerine inanan herkesin kazandığını vurguladı. 

HERKESİN BAŞKANI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Antalyalıların kendisine “Herkesin Başkanı” dediğini hatırlatan Lider Böcek, ömrünün sonuna kadar buna layık olmaya çalışacağını söz ederek, “Ayırmadan, kayırmadan, milletimizin parasını milletimize harcamaya devam edeceğim. Şimdiye kadar olduğu üzere bundan sonra da hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dini, lisanı, mezhebi, hayat stili nedeniyle ayırmadan hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dünya kenti Antalya’nın yeniden barışın, çağdaşlığın, özgürlüğün kenti olmaya devam edeceğinin altını çizdi. Vatandaşın oylarını namusu üzere koruyacağına kelam veren Başkan Böcek, “Herkesin Başkanı olmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Ben sözümü Antalya’mıza, sizlere verdim. Azimle gururla 5 yıl daha. Sevgiyle kalın, cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Başkan Böcek, konuşmasının ardından İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Liderleri ile birlikte halkı selamladı. Lider Böcek daha sonra belediyede tebrikleri kabul etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 2. Muhittin Böcek periyodu başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir