Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel konsey toplantısında açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

enerjisa enerji finansal ve operasyonel sonuclarini olagan genel konsey toplantisinda acikladi 0 ceYdNJBb

Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin başkan elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Heyet Toplantısı’nın gündeminde 2023 yılının hudutları zorlayan kıymetli ve kritik olayları, finansal sonuçları, şirket strateji ve operasyonları öne çıktı.

‘Herkes için daha âlâ bir gelecek’ vizyonuyla Türkiye’nin güç dönüşümüne öncülük eden başkan dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Şura Toplantısı 4 Nisan 2024 tarihinde Sabancı Center’da; Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu, üst seviye yöneticiler ve yatırımcıların iştiraki ile gerçekleştirildi.

Deprem felaketleri başta olmak üzere küresel ölçekte makroekonomik ve politik belirsizliklerin getirdiği meseleler, tüm dünya için iklim krizinin tesirleri ve bölgesel savaşlar üzere çeşitli faktörlerin ekonomik ve toplumsal yapıda derin tesirler yarattığının altının çizildiği toplantıda, şirketin 2023 yılına ilişkin finansal, stratejik ve operasyonel faaliyet sonuçları yatırımcılar ile paylaşıldı.

Türkiye ve Dünya gündeminde kıymetli bir oyuncu

Kriz anlarında bile operasyonel mükemmeliyeti sürdürmek için aktif bir biçimde çalışan ve krizlere hazır grupları ile esnek bir yapıya da sahip olan Enerjisa Enerji, değişen piyasa şartlarına süratli bir biçimde ahenk sağlayarak uzun vadeli muvaffakiyetini teminat altına alıyor. Enerjisa Enerji’nin kararlılığı ve sağlam temelleri, Türkiye ve dünya gündeminde onu değerli bir oyuncu haline getirirken, sağlam temelleri ve tesirli stratejileri sayesinde krizler karşısında sergilediği istikrarlı performans da dikkat çekiyor.

Enerji tedarikini kesintisiz bir halde sağlamak için sürdürdüğü çalışmaları ve sarsıntı bölgesinde acil müdahale çalışmaları ile gündeme gelen Enerjisa Enerji, bölgenin yine yapılanma sürecine takviye olmak maksadıyla depremzedelere yönelik uzun vadeli projeler ve programlar geliştiriyor.

Yaşanan felaketler karşısında dahi Enerjisa Enerji’nin güçlü finansal yapısı ve dayanıklılığı, krizler karşısında gösterdiği kararlılık, yatırımcılar tarafında da ilgi uyandırıyor.

Gönüllerden hisse alan şirket: Enerjisa Enerji

Enerjisa Enerji, 2023 yılında Türkiye ve dünya gündemini etkileyen krizlere karşın hem finansal olarak hem de toplumsal sorumluluk manasında da bu zorluklar karşısında ayakta kalmayı başaran ve  ‘gönüllerden hisse alan’ bir şirket olarak öne çıkıyor. Şirketin sürdürülebilir büyüme stratejileri ve tesirli risk idaresi, finansal stabilitenin korunmasına katkıda bulunarak ekonomik dalgalanmaların tesirlerini en aza indirirken, yatırımcılarına itimat veriyor.

2023 yılında kelam verdiğimizin ötesinde yatırımlar gerçekleştirerek daha düzgün bir gelecek için çalıştık.

Yatırımcıların ve çalışanların güç vakitlerde gösterdiği dayanışma ve takviyenin, şirketin güçlü kalarak yatırımlarına devam etmesini sağladığının altını çizen Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Lideri Kıvanç Zaimler, “Enerjisa Enerji olarak saha çalışmalarımızı odağımıza insanımızı alaak her gün birebir ciddiyetle gerçekleştiriyoruz. Sarsıntı felaketleri sonrasında verdiğimiz gayrette alandaki arkadaşlarını bir an olsun yalnız bırakmayan, yaşanan tüm krizlere karşın Enerjisa Enerji’nin eşsiz ve güçlü bir şirket olduğunu tekrar paydaşlarımıza kanıtlamış tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Dağıtım dalındaki faaliyetlerimize ek olarak, müşteri odaklı tahlillerimiz ve Eşarj üzere yeni jenerasyon projelere olan yatırımlarımızı kelam verdiğimizin ötesinde gerçekleştirdik. Bölgenin ve Türkiye’nin Gücü olarak sarsıntı sonrası büyük ölçekli altyapı yıkımlarını onarmak ve toplumun muhtaçlıklarını karşılamak için daima ve süratle artan bir yatırım atılımı başlattık. 2023 yılı boyunca geçen yıla kıyasla yaklaşık üç kat daha fazla olan 15.7 milyar TL’lik bir yatırım gerçekleştirdik.

Finansal amaçlarımıza ulaşırken topluma kıymet katmayı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi de ihmal etmedik. Finansal gücümüzü Türkiye’nin ekonomik verimliliğine katkı sağlayacak yeni bir strateji ile pekiştirdik ve 2023 Temmuz ayında ‘Daha Güzel Bir Gelecek’ vizyonumuzu kamuoyu ile paylaştık. Enerjisa Enerji’nin seyahatinde kilometre taşlarından biri olan bu proje için kurulan; kamu, akademi, iş dünyası, sivil toplum ve sanat dünyasını bir ortaya getirdiğimiz ‘Daha Âlâ Bir Gelecek Platformu’nun birinci çıktısı da zelzele bölgesinde uygulanan Bölgesel Tekrar Yapılanma ve Kalkınma Merkezi oldu. Merkezin birinci özel kesim paydaşı olarak zelzele bölgesindeki küçük işletmecilere tekrar iktisada dönebilmeleri ismine maddi dayanak sağladık.

Bu bağlamda, siz bedelli yatırımcılarımızın önüne yalnızca finansal sonuçlarımızla değil, birebir vakitte ‘İyi ki Enerjisa var!’ dedirten bir şirket olarak da çıkabilmenin gururunu yaşıyorum. Geleceğe bakarken, bu birlik ve dayanışma ruhuyla daha da güçlenerek seyahatimize devam edeceğimize samimiyetle inanıyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Enerjisa Enerji, finansal ve operasyonel sonuçlarını olağan genel konsey toplantısında açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir