1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Enerjisa Mobil’ in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik şuuru artırılacak.

Enerjisa Mobil’ in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik şuuru artırılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

enerjisa mobil in sen koru eklentisi ile surdurulebilirlik suuru artirilacak 0 eKXUsmAe
Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye’nin başkan elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Güç, herkes için daha âlâ bir gelecek ismine hayata geçirdiği uygulamalara bir yenisini ekliyor.

 Enerjisa Güç, öncü uygulamalar ile daima geliştirdiği ve kullanıcılarına yeni tecrübeler sunmayı hedeflediği Enerjisa Mobil’e yeni bir özellik getirdi. Sürdürülebilirlik uzmanlarının görüşlerine başvurularak tasarlanan ‘Sen Koru’ ile Enerjisa Taşınabilir  kullanıcıları, kendilerinin ve yakınlarının karbon ayak izlerini hesaplayarak arşivleyebilecek ve aylar içindeki gelişimlerini takip edecek.

Enerjisa Güç, Türkiye’nin ve Dünya’nın sürdürülebilirlik gayelerine katkı veren eser ve hizmetleri kadar kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmaları ile de tüm paydaşlarına verdiği kelamları yerine getiriyor. Bu doğrultuda Türkiye’nin güç dönüşümüne ve pak güce geçişine öncülük eden Enerjisa Güç, dijital dönüşüm ve teknoloji yatırımı konusunda da bölüme örnek uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Enerjisa Taşınabilir uygulamasına eklenen ‘Sen Koru’ ile karbon ayak izini hesaplayanlar hem sürdürülebilirlik kültürü ve şuurunun yaygınlaşmasına katkı sağlayacak hem de daha güzel bir gelecek için sorumluluk almaya hazır topluluklar haline gelecek.

‘Sen Koru’ ile  kullanıcılar; gündelik hayat tercihleri ve tüketim alışkanlıklarından olan elektrik tüketimi ve ulaşım prosedürleri üzere pahalarını muhakkak bir tarih aralığında takip edip eklenti üzerinde aktivite girişi yaparak karbon ayak izlerini hesaplayabilecekler. Ayrıyeten karbon ayak izlerini azaltmak için gerekli adımlar hakkında bilgi alarak tüm dünyanın, gelecek jenerasyonlar için ulaşması gereken sürdürülebilirlik amaçları konusunda farkındalığının artmasını sağlayacaklar. 

“Sürdürülebilirlik bir kültür problemidir ve bu kültürü gündelik alışkanlıklarımızın merkezinde konumlandırmamız gerekiyor.”

Hayata geçmesine liderlik ettiği birçok yenilikçi uygulamayı sürdürülebilirlik odağında gerçekleştirmeyi hedeflediğinin altını çizen Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, “Enerjisa Mobil’i yenilerken de trendleri takip etmek ve içeriği daima zenginleştirmek, bunu da toplum şuurumuz ve kültürümüze katkı sunacak formda tasarlamak amacımız vardı. Bu noktada ‘Sen Koru’ titiz bir çalışma sonucunda, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın hayatımızın olağan akışı ile bütünleşmesi hedeflenerek, büsbütün iç kaynaklarımız kullanılarak tasarlandı.

Sen Koru, kullanıcıların gündelik kaynak tüketimlerini hesapladığı ve global gayelerin neresinde olduklarını gördükleri bir uygulama. Bu özellikleri sayesinde günlük alışkanlıklarımızı değiştirmek konusunda motive edici bir uygulama olacak. Yaptığı her işin merkezine sürdürülebilirliği yerleştiren ve herkes için daha âlâ bir gelecek hayali ile çalışan grup arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak için, Enerjisa Mobil’i tüm uygulama mağazalarından fiyatsız olarak indirebilir ve ‘Sen Koru’yu keşfetmeye başlayabilirsiniz.” dedi.

“Gündelik hayatımızda küçük görünen değişikliklerin iklim değişikliği ile çabaya olan büyük tesirleri ‘Sen Koru’ ile deneyimlenebilecek.’’

Dünyayı daha düzgün bir geleceğe hazırlamak için toplumsal şuurun artmasının kritik olduğunu vurgulayan Enerjisa Güç Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Kısım Lideri Ebru Taşcıoğlu, “Bugün tüm dünyanın gündemine yerleşmiş ve milletlerarası platformların en temel tartışma mevzularından biri olan iklim krizine yönelik çalışmalarda, ülkemizin başkan güç şirketi olarak taşıdığımız sorumluluğun şuurundayız. Bu noktada 2023 yılında da kamuoyu ile paylaştığımız üzere faaliyetlerimizi 2050 yılına kadar Net Sıfır Amacı ile uyumlu hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Son yıllarda toplumun bilhassa deneyimleyebildiği uygulamaları daha çok sahiplendiğini gözlemliyoruz. Müşterilerimizin gündelik hayatlarındaki küçük değişikliklerin ne derece büyük tesirler yarattığını deneyimleyeceği ‘Sen Koru’nun süratle yaygınlaşmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Enerjisa Mobil’ in ‘Sen Koru’ eklentisi ile sürdürülebilirlik şuuru artırılacak.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir