EÜ Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Akredite Edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

eu anesteziyoloji ve reanimasyon bolumu akredite edildi 0 ISPiDXMK

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Denklik Kurulu tarafından akredite edildi. Akreditasyon Belgesi Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a takdim edildi.

Rektör Budak ve Prof. Dr. Meltem Uyar Açıklamalarda Bulundu

EÜTF Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Meltem Uyar, akreditasyon belgesini Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a takdim etti. Rektör Budak, Ege Üniversitesi’nin kalite ve akreditasyon çalışmalarına verdiği önemi vurgulayarak, üniversitenin kalite kültürünü benimsediğini belirtti. Prof. Dr. Uyar da Ege Üniversitesi’nin destekleriyle Avrupa Anesteziyoloji Topluluğu’na başvuracaklarını açıkladı.

Rektör Budak, “Ege Üniversitesi olarak hem kurumsal düzeyde hem de birimler düzeyinde kalite ve akreditasyon çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Üniversitemizde kaliteyi bir kültür haline getirdiğimizi büyük bir gururla ifade etmek isterim. A Plus kalitede sağlık hizmeti veren Tıp Fakültesi Hastanemiz bir yandan çağın gerekleri doğrultusunda eğitim ve araştırma altyapısını güncellerken bir yandan da lisans ve lisansüstü eğitim kalitesi akredite etmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalımızın kalitesi tescillenerek, altyapısının, eğitiminin ve sunduğu sağlık hizmetinin ulusal ve uluslararası düzeyde olduğu belgelendirildi. Bu vesile ile bir kez daha Anabilim Dalımız Başkanı Prof. Dr. Meltem Uyar ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Prof. Dr. Meltem Uyar ise “Kalite ve akreditasyonun Ege Üniversitesinde yaygınlaşması ve bir kültüre dönüşmesi için bizlere yol göstererek motive eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Budak’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Tags:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
EÜ Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü Akredite Edildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir