1. Haberler
  2. Gündem
  3. Fairy ve Migros, Besin Kurtarma Derneği Dayanağıyla 50 Bin Öğün Gıdayı Hatay’daki Depremzedelere Ulaştırdı

Fairy ve Migros, Besin Kurtarma Derneği Dayanağıyla 50 Bin Öğün Gıdayı Hatay’daki Depremzedelere Ulaştırdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

fairy ve migros besin kurtarma dernegi dayanagiyla 50 bin ogun gidayi hataydaki depremzedelere ulastirdi KaO6czq3

Sadece yüksek performanslı inovatif eserleri ile değil kurumsal vatandaşlık projeleriyle de hayata bedel katmayı misyon edinen Fairy ile sarsıntı bölgesine kesintisiz bir halde dayanağını sürdüren Türkiye’nin öncü markası Migros, Ramazan ayında dayanışmanın sıcaklığını sarsıntı bölgesinde yaşatıyor. Fairy ve Migros iş birliğinde Besin Kurtarma Derneği’nin takviye ve uyumuyla, 50 bin öğüne denk gelen temel besin unsuru Hatay’daki depremzedelere ulaştırıldı. Hatay Basketbol Köyü Konteyner Kenti sakinlerinin katıldığı ve Şef Rafet İnce’nin hazırladığı özel yemeklerle kurulan iftar sofrasıyla da Ramazan ayının coşkusu ve maneviyatı daima bir arada yaşandı. Yöre halkının özlediği lezzetlerin sunulduğu iftar gecesinde, interaktif Karagöz – Hacivat gösterisi ise çocukların yüzünü güldürerek moral oldu.

 

Sadece eserleri ile değil, kurumsal vatandaşlık projeleri ile de hayata paha katmayı misyon edinen Fairy ile sarsıntıdan etkilenen vilayetlerde hayatın ekonomik ve toplumsal olarak yine canlanabilmesi için çalışmalarına süratle devam Türkiye’nin öncü markası Migros, Hatay’da kıymetli bir projeyi hayata geçirdi. Fairy ve Migros iş birliğinde 50 bini aşkın öğüne denk gelen temel besin hususu Besin Kurtarma Derneği’nin katkılarıyla depremzedelere ulaştırıldı. Gerçekleştirilen iş birliği ile Şef Rafet İnce’nin hazırladığı iftar sofralarının sıcaklığı ise bu sefer Hatay’daki Basketbol Köyü Konteyner Kenti’nde yaşandı. 

 

P&G Türkiye’nin afetin yaşandığı bölgede tüm markalarıyla birinci günden bu yana sürdürdüğü dayanağı tüm mutfağı sahiplenen bulaşık deterjanı markası Fairy ile sofralara da taşıdığını söz eden P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kumaş, Konut, Bebek ve Bayan Bakım Ticari Operasyonlar Lider Yardımcısı Kıymet Kurtaslanoğlu, “Ev bakım kategorisinde başkan markalarımızdan Fairy ile yalnızca eserlerimizle değil kurumsal vatandaşlık anlayışıyla hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla da sarsıntı bölgesine takviyemizi sürdürüyoruz. Lakin bu yolda yalnız yürümüyoruz zira biz dayanışmanın, iş birliğinin hem gücümüzü hem de tesir alanımızı daha da artıracağına inanıyoruz. Bölgeye besin dayanağında bulunmak ve Ramazan ayının rahmetini yaşatmak için Migros ve Besin Kurtarma Derneği (GKTD) ile birlikte hareket ediyoruz” dedi.

 

Kurtaslanoğlu: Sofralarda bizim de tuzumuz olsun istedik

“İftar ve sahur sofralarında bizim de tuzumuz olsun” diyerek Migros iş birliğinde 50 bin öğüne denk gelen temel besin hususunu Hatay’daki depremzedelere ulaştırdıklarını vurgulayan Kurtaslanoğlu, “Bu besinler sayesinde gereksinim sahiplerinin Ramazan boyunca lezzetli ve sağlıklı yemek tüketimine katkıda bulunmak, bizim için büyük bir memnunluk. Sarsıntının akabinde, Besin Kurtarma Derneği ile birlikte besin israfını önlemek ve bu bahiste şuur yaratmak emeliyle yürüttüğümüz Boşa Harcama projemizi bölgeye yönlendirerek besin muhtaçlığının karşılanmasına takviye olmaya başlamıştık. Geçen yıl yeni araç ve donanım yatırımıyla ayda 1 milyon bireye ulaşan yardım kapasitemizi son olarak Ramazan ayında hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin birinci Gezici Besin Bankası sayesinde %20 artırarak ayda 1,2 milyon şahsa çıkardık. Fairy olarak hem besinlerin boşa harcanmadan kurtarılmasına hem de gereksinim sahiplerine takviye olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  

Özdemir: Bölgeye kesintisiz halde verdiğimiz takviyemizi sürdürüyoruz 

Migros Ticaret A.Ş. Deterjan, Kâğıt ve Kozmetik Pazarlama Yöneticisi Sena Erol Özdemir, “Migros olarak, sarsıntı felaketinin birinci dakikalarından itibaren tüm imkanlarımızla bölge halkının yardımına koştuk. Ekosistem ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz farklı proje ve iş birlikleriyle bölgeye kesintisiz formda verdiğimiz dayanağı sürdürüyoruz. Bu kapsamda gerek depremzede vatandaşlarımıza gerekse mahallî üreticilerimize yönelik sayısız çalışma gerçekleştirdik. Fairy ile bu iş birliğimizde ise Besin Kurtarma Derneği’nin de katkıları ile çok pahalı bir projeyi hayata geçirmiş olduk. Birlikten ve dayanışmadan güç aldığımız ve bizi birbirimize bağlayan Ramazan ayında Hatay’da gerçekleştirdiğimiz bu iftar buluşması ile zelzeleden etkilenen vatandaşlarımızla tekrar bir ortaya geldik. Şef Rafet İnce’nin hazırladığı özel yemeklerle Ramazan ayının coşkusunu ve maneviyatını daima birlikte yaşadık. Projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hatay’da olduğu üzere, sarsıntıdan etkilenen vilayetlerimizde Migros olarak bu türlü manalı projeler yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Silahlı: 15 milyon insanın hayatına dokunduk

Fairy ile besin odaklı çalışmalarda kol kola yürümekten memnunluk duyduklarını tabir eden Besin Kurtarma Derneği Kurucu Üyesi Olcay Silahlı, “Beş yıl evvel Fairy ile birlikte başlattığımız Boşa Harcama projemizle bugüne kadar 55 milyon öğün besinin israf edilmesini önledik. Bu ölçüyle önlenen karbon emisyonu ölçüsü ise 51.450 ton oldu. İsraf odaklı yaptığımız çalışmalar ve farkındalık yaratmak için aldığımız aksiyonlarla ise 15 milyon insanın hayatına dokunduk. Kısa bir mühlet evvel ülkemizde bir birinci olarak hayat bulan Gezici Besin Bankası konseptimiz, gereksinim sahiplerine direkt ulaşarak sabit kurulumlu besin bankalarına ulaşım zorluğunu çözen bir hizmet sunmakla birlikte bağış operasyonu kapasitemizi daha da artırdı. Migros ise derneğimizin sürdürülebilir bağış sistemine dahil olan birinci bağışçı kurumumuz ve derneğimizin kurulduğu birinci günden itibaren Migros mağazalarında oluşan fazla besinleri 72 vilayette muhtaçlık sahipleriyle buluşturuyoruz. Besin israfıyla mücadelemizde sürdürülebilir iş birliği yarattığımız iki kıymetli tahlil ortağımız Fairy ve Migros’a takviyeleri için bir sefer daha teşekkür ediyorum. Bağış düzeneğimizi güçlendirerek tüketime uygun olan fazla besinleri kurtarıp hak sahibi topluluklara ulaştırmaya ve tesir alanımızı genişletmeye bu güçlü iş birlikleri ile devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İnce: Razaman, kalabalık sofraları paylaştığımızda mana kazanıyor

Artık bir aile üzere gördüğü Fairy ile birlikte iftar sofraları kurmaya geçen yıl başladıklarını hatırlatan Şef Rafet İnce ise “Ramazan’ın bir ortaya gelip kalabalık sofraları paylaştığımız vakit daha da mana kazandığına inanıyorum. Bu inançla Ramazan ayı başında, geçen yıl 4 akşam iftar sofraları kurduğumuz Gaziantep’teydik. Ramazan ayının son günlerinde ise bu sefer Hatay’da bereketli iftar sofralarında buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Burada tekrar vatandaşlarımızın en sevdikleri, en çok özledikleri yemeklerden oluşan bir menü hazırlamaya çaba gösterdik. Hazırlık sürecinde bizi hem toplumsal medyanın tanınmış isimleri hem de GKTD ve TOG gönüllüleri tekrar yalnız bırakmadı. Yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. İftar yemeğinin akabinde düzenlenen interaktif Karagöz- Hacivat gösterisiyle Ramazan coşkusunun arttığını vurgulayan İnce, “Önce iki boyutlu olarak perdede başlayan sonra da oyuncuların iştirakiyle üç boyutlu olarak interaktif formda devam eden oyun, çocukları hem şaşırttı hem de çok memnun etti. Çocukların yüzünün bu türlü gülmesi, oradaki herkese de moral oldu” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Fairy ve Migros, Besin Kurtarma Derneği Dayanağıyla 50 Bin Öğün Gıdayı Hatay’daki Depremzedelere Ulaştırdı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir