1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. HDI Fibaemeklilik, 2024’ün birinci acenteler toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi

HDI Fibaemeklilik, 2024’ün birinci acenteler toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hdi fibaemeklilik 2024un birinci acenteler toplantisini istanbulda gerceklestirdi 0 uXM8GLJW
Sigortacılık ve ferdi emeklilik bölümünün güçlü markası HDI Fibaemeklilik, İstanbul’da 2024 yılının birinci acenteler toplantısında, Elmas, Yakut ve Zümrüt kategorisindeki acenteleriyle bir ortaya geldi.

Toplantıya HDI Fibaemeklilik idaresi ve fon yatırımcılarının yakından tanıdığı, ilgiyle takip ettiği Mert Başaran ve Mert Yılmaz da katılarak piyasalar ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdiler. Bölümün geneli ve HDI Fibaemeklilik’in performansı hakkında bilgiler veren HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, 2023 yılında en çok kazandıran 6 emeklilik yatırım fonundan 3 fonun HDI Fibaemeklilik fonları olduğunu belirterek, “HDI Fibaemeklilik Inveo Portföy Fon Sepeti EYF (FFZ) yüzde 129, HDI Fibaemeklilik Teknoloji Bölümü Değişken EYF (FFC) yüzde 110.94, HDI Fibaemeklilik Re-Pie Değişken EYF (FJG) fonları yüzde 108.98 getiri sağladı” tabirini kullandı.

 

HDI Fibaemeklilik, 7 Mart Perşembe Günü İstanbul Hilton Oteli’nde 2024 yılının birinci acenteler toplantısını gerçekleştirdi. “Hayat’ta Zirveye” mottosuyla gerçekleştirilen toplantıya, HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, HDI Fibaemeklilik Satış Genel Müdür Yardımcısı Erhan İleri ve HDI Fibaemeklilik’in yöneticileri ile üç üst seviye acenteleri olan Elmas, Yakut ve Zümrüt kategorisi yöneticileri katıldı. 

Toplantıda konuşan HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, birinci olarak dünyanın ve Türkiye’nin gündemine ait yaptığı değerlendirmede öne çıkan başlıkları ele aldı.

‘Emeklilik ve sıhhat gereksinimleri için finansal birikim her zamankinden daha önemli’ 

Öztürkoğlu, dünya genelinde müdafaa açığının her geçen yıl artış trendinde olduğuna dikkat çekti. Finansal birikimin her zamankinden daha kıymetli hale geldiğini vurgulayan Öztürkoğlu, şu sözleri kullandı: “Son yıllarda gündemimizde 4 mega trend bulunuyor. Bunlar teknoloji, iklim değişikliği, demografik ve toplumsal değişimler ile makroekonomi ve siyasetler. Bu mega trendlerin oluşturduğu muhafaza açıkları ise emeklilik, siber güvenlik, sıhhat ve doğal afetler alanlarında karşımıza çıkıyor. Bugün iddia edilen emeklilik muhafaza açığı, yıllık yaklaşık 1 trilyon dolar bandında bulunuyor. Bu düzey ile ise doğal afet müdafaa açığının tam 10 katı olarak dikkat çekiyor.

Dünya genelinde emeklilik ve sıhhat muhafaza açıklarını topladığımızda, yıllık 1.8 trilyon dolarlık bir müdafaa açığı ile karşılaşıyoruz. Her iki başlık için de gereksinim ve açıkların her yıl artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Bu nedenle hem kendimizin hem de bizden sonraki kuşakların emeklilik sisteminde olmaları ve gelecekte olabilecek emeklilik ve sıhhat gereksinimleri için finansal birikim sağlamaları her zamankinden daha öncelikli ve değerli.”

Türkiye’de kesime ait bilgileri paylaşan Öztürkoğlu, 2024’te Türkiye’de Ferdi Emeklilik gündeminin “Kısmi çekiş uygulaması, temlik hakkı, Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) ve OKS fon çeşitliliği” başlığı altında mevzuatlarla şekilleneceğini lisana getirdi. 18 yaş altı iştirakçi sayısında büyüme amaçlarını vurgulayan Öztürkoğlu, 2025 yılı için Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan Orta Vadeli Programlar kapsamında yer verilen Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’ni (TES) de yakından takip edeceklerini belirtti. Türkiye ve dünya sigorta kapasitesi hakkında bilgileri de paylaşan Öztürkoğlu, Türkiye’nin dünyanın 20. büyük iktisadı olduğunu söyleyerek, sigortacılıkta 38. sırada olduğuna dikkat çekti. Öztürkoğlu Türkiye’de sigorta dalının büyüme fırsatları olarak “Yabancı sermaye yatırımı, uzun vadeli kaynak muhtaçlığı, finansal sistem içinde sigortacılığın düşük hissesi, düşük sigorta penetrasyonu” başlıklarını vurguladı. 

HDI Fibaemeklilik’in emeklilik ve hayat sigortası performansı hakkında da bilgiler paylaşan Öztürkoğlu, hayat sigortalarında 2.2 milyar TL ile yüzde 3.30 büyüme kaydedildiğini, BES fonlarında ise 13.4 milyar TL ile yüzde 81’lik bir artış gösterilerek, bölümün 6 puan üzerinde büyümeye imza atıldığını belirtti. Yakın vakitte dalda bir birincisi gerçekleştirerek Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası eseriyle 13 kritik hastalığı teminat kapsamına aldıklarının altını çizen Öztürkoğlu, uzun müddetli hayat ve uzun vadeli ferdi kaza eserlerinin müşterilerin yaşamsal gereksinimleri için büyük kıymet taşıdığını lisana getirdi. Öztürkoğlu, hayat sigortası alanında yakalanan büyüme ivmesini sürdürmek üzere çalışmaların devam ettiğinin vurgusunu yaptı. 

Öztürkoğlu, 2023 yılında hayat ve emeklilik branşlarında segment içinde birinci 3’te yer alan acentelere mükafatlarını takdim etti. Acente kanalında hem hayat hem de BES alanında büyüme gayesinin altını çizen Öztürkoğlu, şirket içindeki üretim hissesini artırmak için acentelere takviye vermeye devam edeceklerini vurguladı.

 

‘En çok kazandıran 6 fondan 3’ü HDI Fibaemeklilik fonları oldu’

Öztürkoğlu, 2023 yılında en çok kazandıran 6 emeklilik yatırım fonundan 3 fonun HDI Fibaemeklilik fonları olduğunu belirterek, “HDI Fibaemeklilik Inveo Portföy Fon Sepeti EYF (FFZ) yüzde 129, HDI Fibaemeklilik Teknoloji Dalı Değişken EYF (FFC) yüzde 110.94, HDI Fibaemeklilik Re-Pie Değişken EYF (FJG) yüzde 108.98 getiri sağladı” diye konuştu.  HDI Fibaemeklilik’in toplamda 43 tane Emeklilik Yatırım Fonu olduğunu, bunların 10 adedinin OKS fonları olduğunu belirten Öztürkoğlu, fon getirisinde kesim genelinde yüzde 65.65 yarar elde edilirken, HDI Fibaemeklilik dalın yüzde 1.03 üzerinde performansla yüzde 66.68 kar getirdiğini kelamlarına ekledi. 

Öztürkoğlu son olarak, HDI Fibaemeklilik müşterilerine sistemli gönderilen fon bültenlerinin akabinde, fonlar hakkında bilgilerin paylaşılacağı, konukların katkı sunacağı Youtube kanalının muştusunu verdi. 

Mert Başaran-Mert Yılmaz söyleşisine büyük ilgi

HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu’nun akabinde fon yatırımcılarının yakından tanıdığı, ilgiyle takip ettiği Mert Başaran ve Mert Yılmaz piyasalar ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdiler, konukların sorularını yanıtladılar. Mert Yılmaz, piyasaların genel durumu, piyasaların mevcut durumu ve gelecek öngörülerini iştirakçiler ile paylaşırken, fon tercihleri hakkında sorulara cevap verdi. Mert Başaran ise, BES sistemi hakkında bilgiler paylaşarak, merak edilen soruların karşılıklarını paylaştı. 

Toplantıda  8 Mart Dünya Bayanlar Günü de unutulmadı. HDI Fibaemeklilik idaresi, bayan acente yöneticilerinin Dünya Bayanlar Günü’nü kutlarken, toplantı düzenlenen kokteylle sona erdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
HDI Fibaemeklilik, 2024’ün birinci acenteler toplantısını İstanbul’da gerçekleştirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir