1. Haberler
  2. Gündem
  3. Lider Altay: “5 Yıl Daha Konya’ya Hizmet Edeceğiz. Tüm Hemşehrilerime Sevgi, Muhabbet ve Dayanakları İçin Teşekkür Ederim”

Lider Altay: “5 Yıl Daha Konya’ya Hizmet Edeceğiz. Tüm Hemşehrilerime Sevgi, Muhabbet ve Dayanakları İçin Teşekkür Ederim”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

lider altay 5 yil daha konyaya hizmet edecegiz tum hemsehrilerime sevgi muhabbet ve dayanaklari hVQ8akOY
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin akabinde yaptığı açıklamada tüm Konyalılara kendilerine gösterdikleri sevgi, muhabbet ve takviye hasebiyle teşekkür etti. Konyalıların kendilerine Büyükşehir’de ve ilçelerde Konya’yı tekrar yönetmek için 5 yıllık bir ruhsat verdiğini kaydeden Lider Altay, “Yarından itibaren Konya’yı daha hoş yarınlara hazırlamak için uğraş içerisinde olacağız. 31 ilçemizin tamamında seçilen belediye liderlerimizle, belediye meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da uyumlu bir biçimde Konya’nın menfaatine olan her işin gerisinde olan bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Rabbim bizi muvaffak etsin, Rabbim bizi Konyalılara mahcup etmesin. Konya güçlü bir formda inşallah bizlere yeni devirde tekrar vazife vermiş oldu” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası açıklamalarda bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, seçim sonuçlarını AK Parti Konya Milletvekilleri; Tahir Akyürek, Ziya Altunyaldız, Mehmet Baykan, Meryem Göka, Selman Özboyacı, Mustafa Hakan Özer, AK Parti Vilayet Lider Hasan Angı, MHP İl Başkanı Remzi Karaarslan, Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş ile birlikte AK Parti Konya Vilayet Başkanlığı’nda takip etti.

Sonuçların netleşmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’daki AK Parti Genel Merkezi’nde yaptığı konuşma canlı yayından takip edildi.

“MİLLÎ İRADE SANDIKTA TECELLİ ETTİ”

Ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, ulusal iradenin sandıkta tecelli ettiğini tabir ederek, “Seçilen tüm belediye liderlerimize ve meclis üyelerimize iyi olmasını diliyorum. Bir periyodu tekrar başlatıyoruz. Seçilen kardeşlerimiz ve misyonuna devam edenler durmaksızın başlattıkları hizmetleri büyüterek sürdürecek. Misyona yeni gelen kardeşlerimiz de devraldıkları bayrakları daha yükseğe taşımak için ellerinden gelen uğraşı gösterecekler. Bu kent her şeyin en hoşuna layık. Efor gösteren, uğraş eden herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

“MİLLî İRADEYE HÜRMET DUYUYORUZ”

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, “Millî iradeye hürmet duyuyoruz. Konya’mızda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Cumhur İttifakımızın adayı Uğur İbrahim Altay ve ilçe belediye liderlerimizi tebrik ediyorum. Konya’mız için, ülkemiz için güzel olsun. Allah birliğimizi daim eylesin” sözlerini kullandı.

“KONYALILARA SEÇİM SÜRECİNDE BİZE GÖSTERDİKLERİ DAYANAKTAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, seçim sonuçlarının hayırlar getirmesini temenni ederek, “59 günlük uzun bir maraton gerçekleşti. Bu maratonda çok ağır bir çaba gösterdik. 56 ilçe ziyaretinde bulunduk. 13.371 kilometre yol kat ettik. 34 temel atma ve açılış programı gerçekleştirdik. Gittiğimiz her yerde Konyalılardan sevgi gördük, muhabbet gördük, takviye gördük. Bu vesileyle tüm Konyalılara seçim sürecinde bize gösterdikleri dayanaktan ötürü teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarda bizimle birlikte gayret eden AK Parti ve MHP’nin pahalı vilayet liderlerinin şahsında tüm teşkilat mensuplarımıza da tüm Konyalılar ismine teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de değerli milletvekillerimize. Gerçekten bizimle birlikte Konya’nın 42 bin kilometrelik coğrafyasında, 31 ilçesinde çaba gösterdiler. Onlara da başka ayrı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“KONYALILAR BİZE KONYA’YI YİNE YÖNETMEK İÇİN 5 YILLIK BİR RUHSAT DAHA VERDİ”

Başkan Altay, konuşmasında şunları tabir etti: “Çıkan sonuçlar kentimiz için, ülkemiz için iyi olsun. 5 yıl boyunca belediye başkanı olarak, meclis üyesi olarak, muhtar olarak kentimize hizmette bulunan herkese teşekkür ediyorum. Artık yeni bir kıssa yazma vakti. Konyalılar bize Büyükşehir’de ve ilçelerimizde Konya’yı yine yönetmek için 5 yıllık bir ruhsat daha verdi. Yarından itibaren Konya’yı daha hoş yarınlara hazırlamak için çaba içerisinde olacağız. 31 ilçemizin tamamında seçilen belediye liderlerimizle, belediye meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da uyumlu bir halde Konya’nın menfaatine olan her işin ardında olan bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz. Konya, inşallah yarınları çok daha hoş bir kent olacak. Ben buna inanıyorum. Bu vesileyle bize dayanak olan, oy veren, sandık başına giden tüm Konyalılara teşekkür ediyorum. Bu itimada layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışacağız, uğraş sarf edeceğiz ve 5 yıl boyunca bu mübarek kente hizmet etmek için uğraş içerisinde olacağız. Seçim Konya’da huzurlu bir ortamda ve bir demokrasi şöleni olarak gerçekleşti. Artık yarından itibaren inşallah misyonumuzun başında Konya’ya hizmet etmek için yeni bir seyahate çıkıyoruz. Rabbim bizi muvaffak etsin, Rabbim bizi Konyalılara mahcup etmesin. Başta merkez ilçe belediye liderlerimiz olmak üzere tüm belediye liderlerimize, seçilen tüm arkadaşlarımıza Konya için birlikte çalışmaya sabırsızlandığımızı tabir ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Lider Altay: “5 Yıl Daha Konya’ya Hizmet Edeceğiz. Tüm Hemşehrilerime Sevgi, Muhabbet ve Dayanakları İçin Teşekkür Ederim”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir