Lider Soyer: “İzmir’e 4 yeni fabrika, 4 yeni Cumhuriyet kalesi kazandırdık”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

lider soyer izmire 4 yeni fabrika 4 yeni cumhuriyet kalesi kazandirdik 0
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzDoğa’nın yine kurduğu ve işlettiği Şaşal Su Fabrikası’nın Büyük Dolum Tesisi ve Şaşal Müzesi açıldı. 200 milyon TL’lik yatırımla yine İzmir’e kazandırılan tesis ve müzenin açılışında konuşan Lider Soyer, “Beş yılda, hükümetin İzmir’e elli yılda yaptıklarından daha fazlasını yaptık. İzmir’e 4 yeni fabrika, 4 yeni Cumhuriyet kalesi kazandırdık. Bu kentte atıl kalmış tek bir kamu yatırımı, işlemeyen tek bir fabrika bırakmayacağız dedik. Kelamımızı tuttuk. Sırf 5 yılda, İzmir’in 5 periyodunu garanti altına alan kalıcı işlere imza attık” dedi.

92 yıllık bir Cumhuriyet markası olan Şaşal Su Fabrikası’nın Büyük Dolum Tesisi ve Şaşal Müzesi İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in konut sahipliğinde açıldı. Açılışa Lider Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, Menderes Belediyesi Lider Vekili Erkan Özkan, Gaziemir Belediye Lideri Halil Arda, İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, ESHOT Genel Müdürü Erhan Beyefendi, İZDOĞA İdare Heyeti Lideri İnanç Eken ve Genel Müdürü Özkan Baturu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şirketler Koordinatörü Ali İhsan Özgürman, belediye bürokratları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar katıldı.  İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzDoğa’nın yine kurduğu ve işlettiği Şaşal Su Fabrikası’ndaki Büyük Dolum Tesisi’nde 0,5 litre ve 1,5 litrelik pet şişelerin dolumu yapılıyor.

Şaşal İzmir’in hakkıdır

Şaşal Su Fabrikası’nın İzmir’e kazandırdıkları en yeni Cumhuriyet yapıtlarından biri olmanın ötesinde, çok daha büyük bir mana söz ettiğini söyleyen Lider Tunç Soyer, “Şaşal, bir ahde vefa projesidir. Bu fabrika Cumhuriyet’e vefamızdır. Bizlere 100 yıllık kesintisiz barışı armağan edenlere gönül borcumuzun göstergesidir. Kayıtsız koşulsuz egemenliğimizi perçinleyen bir Cumhuriyet kalesidir. Çocuklarımıza bırakacağımız mirastır. Şaşal İzmir’in hakkıdır. Görüyorum ki bu mübarek Ramazan gününde ‘Şaşal’ ismini duyduğunuzda bile gönlünüz ferahlıyor. Gözlerinizdeki umut ışığı büyüyor. O ışığı, ömrümün sonuna kadar koruyacağıma, son nefesime kadar İzmir’in umuduna sahip çıkacağıma kelam veriyorum. Bugün açılışını yaptığımız Büyük Dolum Tesisimiz, 22 yıldır İzmir’in hakkını gasp edenlere, oyunu ebediyen demokrasiden, laiklikten, Mustafa Kemal Atatürk’ten yana kullandığı için İzmir’e üvey evlat muamelesi yapanlara İzmir’den 40 alıp 1 verenlere yanıtımızdır. Sözümüzün teminatıdır” dedi.

Günlük üretim kapasitesi 10 kattan fazla artacak

Uzun yıllar atıl kalmış olan Şaşal Su Fabrikası’nı büyük bir coşkuyla açtıklarının, kenti bir Cumhuriyet çeşmesi olan Şaşal’a kavuşturduklarının altını kıymetle çizen Lider Tunç Soyer, “Fabrikamızda, geçtiğimiz Eylül ayından bu yana 0,33’lük ve 0,75’lik cam ve 5 litrelik pet şişelerde üretim devam ediyor. Artık 3 binin üzerine market ve küçük işletmenin raflarında Şaşal var. Bugün İzmirliler pırıl pırıl Şaşal Suyu’na İzmir’in 30 ilçesinde ulaşabiliyorsa, bu bizim için en büyük mutluluktur. Suya ismini veren bu markayı İzmir’e yine ulaştırmış olmak alnımızın akıdır.  Bugün fabrikamızda, bu Cumhuriyet markasını daha da ileriye taşıyan iki kıymetli adım atıyoruz. Birincisi Büyük Dolum Tesisimiz. Büyük Dolum Tesisi’nin faaliyete geçmesiyle, Şaşal Su Fabrikası’nın tek vardiyada 16 bin 800 şişe olan günlük üretim kapasitesi 10 kattan fazla artacak. Büyük Dolum Tesisimizde tek vardiyada 0,5 litrelik pet şişelerden 168 bin adet yahut 1,5 litrelik pet şişelerden 112 bin adet dolum yapabileceğiz. Öbür kıymetli adımımız ise Şaşal suyunun doğduğu Tahtalı Havzası’nı ve bir kültür mirası olan Şaşal’ı tüm çizgileriyle anlatan Müzemiz. Burada gerçekleştirdiğimiz çeşitlerle, hemşerilerimizi Şaşal Suyu’nun tarihinde ve bugününde bir seyahate çıkarıyoruz” diye konuştu.

Gürül gürül aktık

Devletin bütün imkanlarına sahip olan merkezi idarenin kamu fabrikalarını birer birer satarken İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin refahı büyüten yeni Cumhuriyet kaleleri açmaya devam ettiğini tabir eden Lider Soyer, “Beş yılda, hükümetin İzmir’e elli yılda yaptıklarından daha fazlasını yaptık. Bayındır Süt Fabrikamızı, Ödemiş Et Entegre Tesisimizi, İzDönüşüm Tesisimizi ve natürel ki Şaşal Su Fabrikamızı açtık. İzmir’e 4 yeni fabrika, 4 yeni Cumhuriyet kalesi kazandırdık. Bu kentte atıl kalmış tek bir kamu yatırımı, işlemeyen tek bir fabrika bırakmayacağız dedik. Onları çürümeye bırakılan Elektrik Fabrikasıyla baş başa bırakıyorum.  Kelamımızı tuttuk. Sadece 5 yılda, İzmir’in 5 periyodunu garanti altına alan kalıcı işlere imza attık. Bizden evvelkilerin halının altına süpürdüğü meselelere kalıcı tahliller aradık ve bulduk. Bu yolda asla mazeret üretmedik. Önümüze çıkan maniler karşısında su üzere olduk. Ya akacak bir yol bulduk, ya da bir çatlak açıp oradan gürül gürül aktık” dedi.

Şehrimizi rant peşinde koşanlara peşkeş çekmedik

Seçim beyannamesinde 165 proje gerçekleştirmeyi vadettiğini söyleyen Lider Soyer, “Bugün, bu projeleri yüzde 87’lik bir oranda tamamlamış ve üzerine 15 büyük proje eklemiş olmanın gururunu taşıyorum. Maliyetler her geçen gün katlanarak artarken, ekonomik kriz ve yoksulluk derinleşirken biz hiçbir vakit geri adım atmadık. Sürekli ileriye yürümeye devam ettik. Bunu yaparken, kentimizi rant peşinde koşanlara peşkeş çekmedik. Memleketler arası alanda sahip olduğumuz prestij ve İzmir duruşuyla, 5 yılda milletlerarası finans kuruluşlarından 1 milyar Euro’nun üzerinde finansmanı İzmir’e getirdik. Her yıl bütçemizin yüzde 40’ını yatırımlara, İzmir’i daha da ileriye taşıyacak vizyon projelerimize ayırdık. İzmir’in her karış toprağını koruduk. Tarlalarının, meralarının rahmetini büyüttük. Üreticimizin alın terine sahip çıkarken, kentimizdeki milyonlarca vatandaşımızın besin güvenliğini sağladık. Yapamazsınız diyenlere, yolumuza taş koyanlara asla aldırmadık kardeşlerim. Zira biz İzmir’iz. Bugün açtığımız Büyük Dolum Tesisimiz ve Şaşal Müzemiz bu kararlılığımızın en hoş örnekleridir. Capcanlı ispatıdır” biçiminde konuştu.

Daima Cumhuriyet! Hep demokrasi! Ebediyen İzmir

5 yıl boyunca canla, başla, aşkla çalıştığının altını değerle çizen Lider Soyer, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Hiç kuşkunuz olmasın. Bundan sonra da İzmir’de ektiğimiz her bir tohumun takipçisi olmaya devam edeceğim. Umarım bizden sonraki idare de, 5 yıl boyunca ilmek ilmek ördüğümüz hizmet destanına sahip çıkar. Çalışmalarımızı, Belediyemizin kurumsal birikimini devralarak daha da ileriye taşır. Biz bu kent için ne yaptıysak, 4 buçuk milyonun iradesiyle yaptık. Sizlerden aldığımız güçle, ortak akıl ve vicdanla bu kente hizmet ettik. Bundan sonra üzerimize düşen vazife, bu yapıtları daima birlikte her ne kıymetine olursa olsun korumak ve daha ileriye taşımaktır. Bugüne kadarki çizgimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi’ydi. Bundan sonra sathımız, sineyi millettir. Tüm Türkiye’dir. Biz, daima birlikte, Cumhuriyetimizin ateşini ikinci yüzyılımıza taşıyacağız. Bir asırlık Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasinin tatlı güneşiyle taçlandıracağız. Kesinlikle ancak kesinlikle başaracağız. Bu ülkeye yeni, orijinal bir siyaseti getireceğiz. Hep Cumhuriyet! Ebediyen demokrasi! Hep İzmir” dedi.

Menderes demek Şaşal demek

Menderes Belediyesi Lider Vekili Erkan Özkan ise  “Menderesliler uygun bilir ki Şaşal Su bizim için çok değerli. Menderes demek Şaşal demek.  Şaşal Su’yun sıhhat açısından kıymetinin yanı sıra istihdama da katkısı tartışılmaz. Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik krize karşın İzmir’e sayısız yatırım yapan Tunç Soyer’e teşekkürlerimi sunuyorum. Menderes’te emeğiniz çok Liderim hakkınızı helal edin” halinde konuştu.

Günlük üretim kapasitesi 10 katına çıkıyor

Büyük Dolum Tesisi’nin faaliyete geçmesiyle, Şaşal Su Fabrikası’nın tek vardiyada 12 bin 600 şişe olan günlük üretim kapasitesi 134 bin şişeye çıktı.
Suya ismini veren Şaşal Su 0,33 litre ve 0,75 litrelik cam şişe ve 5 litrelik pet şişelerinin akabinde 0,5 litre ve 1,5 litrelik yeni şişelerine kavuştu.

Şaşal Müzesi’nde çeşitler başlıyor

Bir asırlık Cumhuriyet markası Şaşal Suyu’nun tarihi, fabrikanın yine heyetim süreci ve Şaşal’ın tabiatının anlatıldığı Şaşal Müzesi, “Suyun Kaynağına Yolculuk” ismi verilen tiplere iştirak sağlayan ziyaretçiler için keyifli ve bilgilendirici bir durak olarak tasarlandı.

İzmirli suya tekrar “Şaşal” diyor

İzmir’de suya ismini veren Şaşal Su, yaklaşık 200 milyon TL’lik yatırımla tekrar İzmir’e kazandırıldı. Şaşal Su, çok kısa müddette 3 binin üzerinde market ve bakkal raflarında yerini aldı.
Şaşal Suyu’nun dağıtım alanı ise günden güne genişliyor. A101, Barış Gross, Gürmar, Ege Çarşı Mağazaları, Acem Market, Fırat AVM, Alternatif Marketler ve Promosyon Marketleri ile mutabakatlı olan Şaşal Suyu’na, İzmir’in tüm ilçelerinde ulaşmak mümkün.

Başvurular sürüyor

Şaşal Su’ya tüm İzmirlilerin ulaşabilmesi için asırlık markanın satışını yapmak isteyen işletmeler satış noktası yahut bayilik alabiliyor. İşletmeler, [email protected] adresine e-posta yoluyla ya da 444 77 51’i arayarak bayilik ve satış noktası olma müracaatında bulunabiliyor.
Şaşal Su ile ilgili detaylı bilgiye sasalsu.com’dan ulaşılabilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Lider Soyer: “İzmir’e 4 yeni fabrika, 4 yeni Cumhuriyet kalesi kazandırdık”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir