Peygamber Efendimiz (S.A.V.) içtiği pınardan su içip yediği yemekler yenildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

peygamber efendimiz sav ictigi pinardan su icip yedigi yemekler yenildi 0 AY3y1ihY
Fatih Karaboğa anlatımıyla Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ayak izlerinden Kutsal Seyahat: Hicret belgeseli için 480 Km’lik yol gidildi. Efendimizin yediği yemeklerin birebiri yenilerek su içtiği pınardan su içildi.

Kutsal Seyahat: Hicret belgeseli için Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) Sevr Mağarası’ndan başlayarak çıktığı seyahati tüm zorluklarıyla yine yapıldı. Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) o günün koşullarına nazaran yediği yemeklerin birebiri belgesel takımı tarafından yenildi. Süt, erak (Misvak) ağacının acı meyvesi, kuru et ve ezilmiş hurma yiyen belgesel grubu 8 günlük yolculu tüm zorluklarıyla tamamladı.

 

Efendimizin su içtiği pınarda çekim yapıldı

8 günlük güçlü seyahatte Peygamber Efendimiz ‘in ayak müsaadeden tüm gerçekliği ile yine yürüyerek anlatan Fatih Karaboğa ve belgesel takımı, yaşadıkları zorluğa karşın seyahati tamamladı. 480 Km’lik seyahatin büyük kısmını yayan yapan grup, Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V.) su içtiği Ahya pınardan su içerek çekim yaptı.

 

Konusu:

Sevr Mağarası’ndan başlayıp Kuba’da son bulan 480 km’lik bir yol, Rasulullah Efendimizle bir arada 4 kişi olan bir küme tarafından tamamlandı.  Yolun yarısı büsbütün çöllerle kaplı olduğu için açık alandaki tehlikelerle baş ettiler. Geriye kalan kısım ise derin vadiler, sarp geçitlerle tabiata karşı bir gayret gerçekleştirdiler. Tüm bu şartların yanı sıra Ümmü Hub, Zî-selem, Mecâh, Rakûbe üzere yerlerden geçip ilerlemek ise çok güçtü. Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinde “Hicret güzergahı, ibn-i İshak, ibn-i Hibbân, Taberî, ibn-i Kesir, Bilâdî, İdrisî, Ensârî üzere ünlü siyer tarihçilerinin yapıtlarından yola çıkarak yer isimleri aşikâr olup müşterek zikredilen 41 yeri ihtiva etmektedir”.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Peygamber Efendimiz (S.A.V.) içtiği pınardan su içip yediği yemekler yenildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir