Samsung One UI 6.1 güncellemesiyle Galaxy AI yeteneklerinin kullanılabildiği Galaxy aygıt yelpazesi genişliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

samsung one ui 61 guncellemesiyle galaxy ai yeteneklerinin kullanilabildigi galaxy aygit yelpazesi genisliyor 0 Vvzbm9Q9
İlk olarak Galaxy S24 serisinde yer alan yapay zeka yetenekleri, 28 Mart prestijiyle çıkan One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte kademeli olarak Galaxy S23 Serisi, Z Flip5, Z Fold5, S23FE ve Tab S9 Serisi aygıtlarda kullanıma sunuluyor. Samsung Electronics, yeni güncellemeyle son teknoloji yapay zeka geliştirmelerini daha fazla Galaxy kullanıcısına ulaştırmayı hedefliyor. 

Samsung’un yeni One UI 6.1 güncellemesi, hayatı uygunlaştıran yapay zeka özelliklerini daha fazla Galaxy aygıtına getirdi. Halihazırda Galaxy S24 serisiyle birlikte sunulanyenilikçi ve çok taraflı Galaxy AI yapay zeka özellikleri, 28 Mart 2024 tarihinden itibaren, Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 ve Tab S9 Serisi kullanıcılarını irtibat kurmanın, yaratıcı olmanın ve üretkenliğin orijinal biçimleriyle tanıştırıyor. 

Galaxy AI daha fazla kullanıcının ömrünü iyileştirecek

Galaxy’nin yapay zeka dünyası, kullanıcılara günlük hayatını kolaylaştıran premium taşınabilir yapay zeka tecrübeleri sunmak için tasarlandı. Samsung’un en yeni teknolojileri herkes için erişilebilir kılma misyonu doğrultusunda, yeni One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte Galaxy AI yeteneklerinin yer aldığı Galaxy modelleri yelpazesi genişlerken, Live Translate’ten8 Circle to Search’e3 Not Asistanı’ndan Yaratıcı Düzenleme’ye yapay zeka teknolojisine sahip, hayatı güzelleştiren birçok yeni özellik daha fazla kullanıcıya sunuluyor. 

Mobilde web ve arama motoru tecrübesi yapay zeka ile çağ atlıyor 

Galaxy AI, taşınabilir web gezinti ve arama motoru tecrübesini ileri taşıyan birçok özelliği akıllı telefonlara taşıyor. Google ile Circle to Search özelliği, kullanıcıların ekranda gördükleri rastgele bir objeyi ya da içeriğin etrafında parmaklarıyla bir daire çizerek o obje ya da içerik hakkında Google’da arama yapmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar, en sevdikleri içeriği izlerken bir sahnede gördükleri bir objeyi merak ettiklerinde ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde, bir eseri, kıyafeti ya da aygıtı beğenip satın almak istediklerinde Circle to Search aranan objeleri farklı web sitelerindeki sonuçları sunarak süratlice bulunmasını sağlayacak. Google ile Circle to Search tıpkı vakitte yapay zeka dayanaklı genel sonuçlarla, kullanıcının pozisyonuna bağlı olarak alakalı ve şahsileştirilmiş bilgiler de sağlıyor. Web Asistanı, haberlerin ya da web sayfalarının kısa özetini oluşturarak dünyada olup bitenleri takip ederken vakit kazanılmasına fırsat sunuyor . Bu sayede web tecrübesi ve haber takibi çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da verimli hale geliyor. Bu özellikler sayesinde Galaxy S24 Serisi ile başlayan gezinti ve arama motoru tecrübesindeki bu dönüşüm, One UI 6.1 güncellemesiyle daha fazla aygıta gelerek artık daha fazla sayıda kullanıcıya pratiklik ve vakit kazandırıyor. 

Galaxy AI teknolojileri iş ortamında da hayatı kolaylaştırıyor

Chat Asistanı5, kullanıcılar sohbet ederken sohbetin bağlamına uygun yazışma içerikleri önererek, daha nitelikli bir irtibat imkanı sunuyor. Yapay zeka takviyeli Chat Asistanı, arkadaşlarla günlük sohbetler için içerik tekliflerinin yanında iş arkadaşlarıyla yahut iş ortaklarıyla yapılan yazışmalarda daha resmi ve kurumsal bir lisanda cevaplar üretebiliyor. Chat Asistanı ayrıyeten 13 lisanda çeviri özelliğiyle iletileri hakikat ve uygun bir tonda çevirerek, birebir lisanı konuşmayan iki kullanıcının sohbet aracılığıyla çarçabuk bağlantı kurarak birbiriyle anlaşabilmesini sağlıyor. Ses Kaydı Asistanı, yapay zeka ve Konuşmadan Metne transfer teknolojileriyle ses kayıtlarını yazıya geçirebiliyor, özetini çıkarabiliyor ve hatta çevirisini de gerçekleştirebiliyor ve bu sayede günlük iş yükünü azaltıyor. Not Asistanı, not tutmayı daha yaratıcı, pratik ve keyifli hale getiriyor. Yapay zeka takviyesiyle tutulan notların özetini çıkartıyor, notları özel şablonlara yerleştiriyor, kapak sayfaları öneriyor ve daha nizamlı ve üretken bir not alma tecrübesi sunuyor. Bu özellikler sayesinde günlük iş hayatında kullanılan araçlar ömrü daha da kolaylaştırarak daha verimli bir günlük tecrübe sunuyor. Yazışmaların yanı sıra toplantıların ve vazifelerin takibi daha pratik hale gelirken, iş rutinlerinde vakitten tasarruf sağlanıyor. 

Bilmediğiniz lisanlar artık seyahatinize pürüz değil 

Sözlü Çevirmen ve Live Translate ile kullanıcılar için lisanını bilmediği ülkelerde lisan bariyerlerini aşmak artık çok kolay. Kelamlı Tercüman, yüz yüze bağlantıda lisan mahzurunu ortadan kaldırıyor ve gezilen bir kentte yol tanımı almak istendiğinde konuşulan lisanda irtibat kurulmasını sağlıyor. Galaxy Buds 2 Pro birlikte kullanıldığında kulaklıkla ilişkili olarak çalışan Kelamlı Tercüman kulaklıkları çıkarmaya gerek olmadan daha akıcı bir tecrübe sunuyor. Live Translate ise telefon görüşmeleri için lokal lisanda gerçek vakitli çeviri takviyesiyle restoran ve ulaşım rezervasyonları yapabilmenize yardımcı oluyor. Bu iki özellik sayesinde bilmediğiniz lisanlar seyahatinize mani olmaktan çıkacak ve tatillerinizde lisan bariyeri konusunda telaş etmenize gerek kalmayacak. 

Yapay zeka ile fotoğraf ve görüntüler artık daha profesyonel ve yaratıcı 

Yaratıcı Düzenleme, fotoğrafları çektikten sonra dahi fotoğrafın içindeki objeleri yine boyutlandırma, pozisyonunu değiştirme ya da hizalama imkanı tanıyan, fotoğraf düzenlemeyi daha yaratıcı hale getirerek sonlarını genişleten yapay zeka dayanaklı bir özellik olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, bu yapay zeka özelliği sayesinde kendi ürettikleri fotoğraflar üzerinde diledikleri oynamaları daha az eforla daha özgürce yapabilecek. Düzenleme Önerisi, kullanıcının tercih ettiği, yapay zeka kullanan fotoğraf düzenleme uygulamalarında her fotoğrafa uygun düzenleme önerisi sunarak mevcut fotoğraf düzenleme tecrübesini bir adım ileri taşıyor. Anlık Ağır Çekim, çekilen görüntülerdeki hareketli sahneleri algılayıp aksiyon sahnelerini yavaşlatarak öne çıkarılmasını sağlıyor. Bu sayede görüntülere bir aksiyon sineması direktörünün dokunuşu eklenmesini ve görüntülerin daha profesyonel görünmesini sağlıyor. Galaxy AI ayrıyeten temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kullanıcıların kendi eşsiz duvar kağıtlarını tasarlamalarına imkan veriyor.

Galaxy AI özellikleri; ister meskende, ister işyerinde ister tatilde kullanıcıların günlük taşınabilir aygıt tecrübesini daha da düzgünleştirmek için tasarlandı. One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte, fotoğraf düzenlemeden gündelik irtibata, not tutma tecrübesinden arama tecrübesine, Samsung’un sunduğu en yeni yapay zeka yetenekleri 28 Mart 2024 tarihinden başlayarak daha fazla kullanıcının hayatını kolaylaştırmaya devam edecek. One UI 6.1 güncellemesi, bu tarihten itibaren Galaxy S23 Serisi, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 ve Tab S9 Serisi aygıtlara indirilebilir. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Samsung One UI 6.1 güncellemesiyle Galaxy AI yeteneklerinin kullanılabildiği Galaxy aygıt yelpazesi genişliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir