Sınır 41K vatandaştan tam not aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sinir 41k vatandastan tam not aldi 0 ZUY3D9bF
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımında gerçekleştirdiği yenilikçi projeler ve hizmetlerle hem trafiği hem de yolcuları rahatlatıyor. Yeni alınan otobüsler ve açılan yeni sınırlarla kent içi ulaşımı kolaylaştıran Büyükşehir, ulaşıma nefes olacak yeni bir çizgisi hizmete aldı. Buna nazaran Körfez’den Kartepe’ye 4 ilçe ortasında kesintisiz ulaşımı sağlayan Sınır 41K, vatandaştan tam not aldı.

BÜYÜKAKIN: SINIR 41 İLE TRAFİK RAHATLAYACAK

Hat 41K kısa mühlet evvel Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın iştirakiyle birinci seferine başlamıştı. Yeni sınır ile trafiğin rahatlayacağını belirten Lider Büyükakın, “Hat 41 aslında metro çizgisinin işleyeceği güzergahta bulunuyor. Metro tamamlandığında otobüsle entegre olabilecek. 4 kooperatifi birebir havuzun içine aldık. Böylelikle rekabeti ortadan kaldıracağız. Kentimize ve halkımıza iyi uğurlu olsun” açıklamasını yapmıştı.

“ÇOK HOŞ BİR HİZMET”

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir’in hizmete aldığı 41K numaralı sinirle birlikte Körfez’den Kartepe’ye tek otobüsle ulaşım sağlanıyor. Yarımca’dan Kartepe’ye gitmek için Çizgi 41K’yı tercih eden Kasım Özkaya isimli yolcu, yeni sınırdan epey şad olduğunu söyledi. Çizgi 41K projesini, ‘Çok hoş bir hizmet’ sözüyle özetleyen Özkaya, “Otuz yıldır Yarımca’da oturuyorum. Sınır 41K’nın hizmete girmesinden çok memnunum. Bugün birinci seyahatimi yapıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“ZAMAN AÇISINDAN BÜYÜK AVANTAJ”

Yolculardan Günay ve Gönül Top çifti de Çizgi 41K’dan duyduklarını memnuniyeti lisana getirdi. Körfez’den Yahya Kaptan’a gittiklerini anlatan Günay Top, Sınır 41K’nın vakit açısından büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Gönül Top ise hislerini şu sözlerle paylaştı; “Bu çizginin açılması çok hoş oldu. İzmit’e ve Kartepe’ye gidiş gelişler bayağı kolaylaştı. Gittiğiniz ara kadar ödüyorsunuz. Kocaeli’de birçok yeni ulaşım sınırı açılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz”

TAM 25 TL, İNDİRİMLİ 15 TL

4 ilçeyi birbirine bağlayan dev ulaşım atağı Sınır 41K vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Buna nazaran Sınır 41K’yı direkt kullanan tam tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 13,00 TL, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat, indirimli (Öğrenci-Öğretmen-60 Yaş) tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 7,00 TL, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat, tarifli aktarmalı çizgilerden gelip 41K çizgisini kullanan tam yolcular ise birinci iki bölge için sabit 13,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat ödeyecek. Tarifli aktarmalı sınırlardan gelip 41K sınırını kullanan indirimli yolculardan ise birinci iki bölge için sabit 7,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat alınıyor. Sınır 41K’dan sonra tarifli aktarmalı çizgilerini kullanan tam ve indirimli tarifeli yolcular ise rastgele fiyat ödemeden seyahat ediyor. Çizgi 41K’nın en uzun uzaklık fiyatı tam 25 TL, indirimli 15 TL olarak belirlendi. Orta duraklarda inip binen yolcular için biniş yapılan durağın tarifli olduğu bölgeyle inilen durağın tarifli olduğu bölgeye nazaran hesaplanarak, geri kalan bedel, fiyat iade aygıtlarına ‘Kocaelikart’ okutularak iade süreci gerçekleştiriliyor.

GİTTİĞİN YERE KADAR ÖDEME SİSTEMİ

Hat 41K’yı direkt kullanan tam tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 13,00 TL, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat, indirimli (Öğrenci-Öğretmen-60 Yaş) tarifeli yolcular birinci iki bölge için sabit 7,00 TL, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat, tarifli aktarmalı sınırlardan gelip 41K sınırını kullanan tam yolcular ise birinci iki bölge için sabit 13,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,50 TL fiyat ödüyor. Tarifli aktarmalı sınırlardan gelip 41K sınırını kullanan indirimli yolculardan ise birinci iki bölge için sabit 7,00 TL hariç, sonraki her bölge için 1,00 TL fiyat alınıyor. Sınır 41K’dan sonra tarifli aktarmalı çizgilerini kullanan tam ve indirimli tarifeli yolcular ise rastgele fiyat ödemeden seyahat ediyor. “Gittiğin kadar öde” sistemi ile vatandaşlara keyifli ve ekonomik bir seyahat sunan Çizgi 41K projesinde 33 adet check-in (yolcu bilgilendirme), 55 adette check-out (ücret iade cihazı) duraklara monte edildi.

HAT 41’İN DURAKLARI

KÖRFEZ’DEN KARTEPE’YE

1- Körfez Tren İstasyonu

2- Yabancı Lisanlar MYO D-100

3- Körfez Belediyesi

4- Körfez Kaymakamlık

5- Körfez Diş Hastanesi

6- Tütünçiftlik

7- 95 Evler

8- 44 Evler

9- Derince Geçit

10- Çenesuyu

11- Kuruçeşme SGK

12- İzmit Eğitim Kampüsü

13- Seka Devlet Hastanesi

14- Yenidoğan

15- Batı Terminali

16- Halkevi

17- Yeni Cuma

18- Kocaeli Valiliği

19- Kandıra Sapağı

20- Yahya Kaptan

21- Sabancı Köprülü Kavşağı

22- Köseköy İstasyon

23- Gazoz

24- Çelik Halat

25- Özdilek AVM

 

KARTEPE’DEN KÖRFEZ İSTİKAMETİNE DOĞRU

1- Özdilek AVM

2- Çelik Halat Fabrikası

3- Gazoz

4- Köseköy İstasyon

5- Sabancı Köprülü Kavşağı

6- Yahya Kaptan

7- Kandıra Sapağı

8- Vilayet

9- Yeni Cuma

10- Halkevi

11- Batı Terminali

12- Yenidoğan

13- Seka Devlet Hastanesi

14- Eğitim Kampüsü

15- Kuruçeşme

16- Çenesuyu

17- Derince Geçit

18- 44 Evler

19- 95 Evler

20- Tütünçiftlik Merkez

21- Körfez Diş Hastanesi

22- Körfez Kaymakamlığı

23-  Körfez Belediyesi

24- Yabancı Lisanlar MYO D-100

25- Körfez Tren İstasyonu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Sınır 41K vatandaştan tam not aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir