Soyer: “Sizi bırakmayacağım”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

soyer sizi birakmayacagim 0 8D5QpR4r
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Türk Üniversiteli Bayanlar Derneği, Ege İş Bayanları Derneği ve İzmir İş Bayanları Derneği’ni ağırladı. Bayan gücünün değerine vurgu yapan Lider Tunç Soyer, “Sizlerin iş birliği ile ortaya çıkacak sinerjiyi büyütebilirsek o vakit Türkiye’de çocuklarımız, torunlarımız için umut verecek bir şey başlatmış olabiliriz. Bu İzmir’e yakışır. Asıl büyük heyecanım orada. O yüzden sizi bırakmayacağım diyorum” dedi.

Türk Üniversiteli Bayanlar Derneği (TÜKD), Ege İş Bayanları Derneği (EGİKAD) ve İzmir İş Bayanları Derneği (İZİKAD), İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’i Kültürpark İzmir Sanat’taki makamında ziyaret etti. Ziyarette TÜKD Genel Lideri Meral Güler, EGİKAD İdare Heyeti Lideri Şahika Aşkıner, İZİKAD İdare Şurası Lideri Özden Erten ve üyeler yer aldı.

Soyer: “İç açıcı bir topluluksunuz”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “İç açıcı bir topluluksunuz. İzmir nitekim Türkiye’nin 81 vilayeti ortasında öbür bir kıymet taşıyor, özellik taşıyor. Bayanların bu kentte öteki kentlerde olmayan öbür bir tartısı var. Nereye gidersem gideyim daima gözlemledim. Bu kent bir bayan kenti. Bayanların daha fazla kelamını geçirmesi gereken bir kent. O yüzden bizim bugüne kadar yapmaya çalıştığımız şey bir nezaket gereği değildi. Bugün dünyada şikayet ettiğimiz ne yaşanıyorsa hepsi erkek hâkim toplumun sonuçlarıdır. Bunu bilince, bayanı kentin idaresine nasıl daha fazla dâhil edebiliriz, buna baş yormaya başlıyorsunuz. Yapmak istediğim şey bu aslında” diye konuştu.

“Sizi bırakmayacağım”

Siyasetin ruhunun kaybolduğunu söz eden ve bayan oluşumlarının ehemmiyetine vurgu yapan Soyer, “Sizler hala cebinizden bir şeyler çıkartıyorsunuz, ailenizden, işinizden, hobinizden fedakârlık ederek bu öyküyü sürdürmeye çalışıyorsunuz. Bence bu eşsiz bir şey ve en büyük umut burada yatıyor. Toplumdaki büyük çürümenin, bedellerin ve faziletlerin kaybolmasının devası, siyasi partilerin toplumda dönüştürücü güç olmasının anahtarı sizlerde. Bilhassa bayan sivil toplum kuruluşlarında. Bayanı ne kadar çok bu kıssanın öncüsü yapabilirsek o kadar sağlıklı, geleceği olan, sürdürülebilir bir şey yapmış olacağız. Sizlerin iş birliği ile ortaya çıkacak sinerjiyi büyütebilirsek o vakit Türkiye’de çocuklarımız, torunlarımız için umut verecek bir şey başlatmış olabiliriz. Bu İzmir’e yakışır. Asıl büyük heyecanım orada. O yüzden sizi bırakmayacağım diyorum” dedi.

“Her vakit yanınızdayız”

TÜKD Genel Lideri Meral Güler, “Biz size çok alıştık. Öbür vazifelerde görmek istiyoruz, yanınızdayız. Siz bize daima takviye oldunuz. Bizler korkmuyoruz. Rujumuzu da sürüyoruz, saçlarımızı da salıyoruz, kahkahamızı da atıyoruz. Onlar bizden korksun diyoruz. Daima sizinle birlikteyiz” dedi.

EGİKAD İdare Heyeti Lideri Şahika Aşkıner, “Hiçbir isteğimize hayır demediğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi. Evvelki devir İdare Heyeti Lideri Betül Sezgin, “4 sene çok hoş çalıştık, yardımlarınızı hiçbir vakit esirgemediniz” diye konuştu.  

İZİKAD İdare Konseyi Lideri Özden Erten, “İnanılmaz şık, bayana bedel veren bir kişiliğiniz var. İzmir için çok büyük bir yarardı. Ben sizi kaybedeceğimizi düşünmüyorum, çok daha üst mevkilerde göreceğimizden eminiz. Her vakit destekçiniziz ve her vakit yanınızdayız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Soyer: “Sizi bırakmayacağım”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir