Turizmin profesyonelleri ITF’de buluşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turizmin profesyonelleri itfde bulusuyor 0 BFNSRa45
Birinci kere geçen yıl düzenlenen İstanbul Turizm Fuarı (ITF), kesimin en değerli fuarları ortasında yerini almayı başardı. “Turizm dalı tüm renkleriyle bir ortaya geliyor” mottosuyla yola çıkan ITF, bölüm oyuncularının en güçlü buluşma adresi halini aldı. Geçen yıl sağlanan güçlü işbirlikleriyle 2024 turizminin yol haritasının da çizildiği İstanbul Turizm Fuarı’nın ikincisi için hazırlıklar başladı. 9-10 Ekim 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan fuara oluşan yüksek talep ITF’yi yeni adresine taşıdı. Artan taleple birlikte 10 bin metrekarelik bir alana sahip olan Yenikapı-Avrasya Şov ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, kesimin tüm oyuncularını buluşturacak. Fuarla eş vakitli düzenlenecek olan ‘Turizm Zirvesi’nde kesim değerlendirmesi ve yeni periyot vizyonu ele alınırken, 9 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ITF Gala party ile kesim paydaşları hem yorgunluk atacak hem de networkünü genişletecek.

 

SEKTÖRÜN YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

Yeni iş ortakları bulmak ve mevcut iş ortakları ile işbirliğini artırmak maksadıyla geçen yıl birinci sefer ITF’yi düzenlediklerini anlatan Dream Project İdare Şurası Üyesi ve CEO’su Volkan Ataman, “Sadece bölüm profesyonellerini ağırladığımız fuarda çok güçlü işbirliklerine imza atıldı. ‘Turizm bölümü tüm renkleriyle bir ortaya geliyor’ mottosuyla yola çıktığımız ITF birinci yılına karşın bölümde büyük ses getirdi. O nedenle ikincisi için çok güçlü bir talep oluştu. Bu yıl ki fuarımız çok daha hoş işbirliklerine vesile olacak. Kesimin yol haritası bu fuarda çizilecek” dedi. İki gün sürecek fuarda 15 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin bir ortaya geleceğini aktaran Ataman, “Uluslararası hosted buyer programımız ile potansiyel acenta ve operatörleri 3 gün İstanbul’da en üst seviyede ağırlayarak ve destinasyonumuzu tanıtarak katılımcılarımızla bir ortaya getireceğiz. İştirakçilerimiz hem hosted buyerlarla hem de profesyonel ziyaretçilerle B2B görüşmeler yaparak ticari hacimlerine ve tanıtımlarına önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

 

TALEBİN 1.5 KAT ARTMASI BEKLENİYOR

Geçen yıl İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 bin 712 metrekare alanda düzenlenen ITF’ye birinci kere düzenleniyor olmasına karşın 13 bin 500 turizm profesyoneli ziyaret etmiş, 50 ülkeden 250 satın alıcı hosted buyer olarak yer almıştı. Ziyaretçi, stantlı iştirakçi ve hosted buyerların online randevu sistemi ile aldıkları toplantılar sonucunda fuarda 6 bin 500 B2B görüşme yapıldı. Geçen yıla nazaran talebin 1.5 kat artması beklenen fuara, yeni firmalar da katılırken geçen yılki iştirakçiler da daha büyük metrekarelerde yer alacak. 15 binin üzerinde turizm profesyonelinin ziyaret edeceği fuarda otel ve acente kontartları yapılırken erken rezervasyon kampanyalarının startı burada verilecek ve  yeni dönem mutabakatlarının birinci imzası da burada atılacak.

 

ANAHTAR TESLİM STANTLAR

Yeniliklere de imza atılan ITF’de, dal temsilcileri, firmaların fuar iştirakleri tek tip konseptte hazırlanan stantlarda olacak. Stantlarda iştirakçi firmaların muhtaçlığı olan tüm dekor, teknik, toplantı odaları, baskı ve halı ile anahtar teslim verilecek. Böylelikle iştirakçilerin daha ekonomik ve şık stant ile fuara iştiraki sağlanmış olacak. Bu sistem ile firmalar ortasındaki stant rekabeti ortadan kalkarken firmaların stant hazırlıkları için harcayacakları vakit ve maliyet yararı sağlanmış olacak. Stantlar  9 metrekareden 400 metrekareye kadar her alan için sunulabilecek.

 

ULUSLARARASI KONUŞMACILAR ZİRVEDE

Fuarla eş vakitli olarak gerçekleştirilecek ‘Turizm Zirvesi’ nde  bu sene 7 başka bahis başlığında ulusal ve milletlerarası bir çok değerli konuşmacı yer alacak. Daldaki problemler, turizmin yeni trendleri, dünya turizm gündemi üzere hususlar masaya yatırılacağı tepe sahnesiylede çok konuşulacak. 9 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilecek ITF Gala party ile iştirakçi ve hosted buyerlarlar eğlenirken networklerine de devam ediyor olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Turizmin profesyonelleri ITF’de buluşuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir