Zurich, liderlik takımını Atilla Benli ile daha da güçlendiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

zurich liderlik takimini atilla benli ile daha da guclendiriyor 0 Z8YXp6n6

Sektörün sevilen ve deneyimli ismi Atilla Benli, tekrar Zurich ailesine katılıyor. Atilla Benli, 1 Nisan 2024 prestijiyle Zurich Ömür Genel Müdürü ve Zurich Sigorta Genel Müdür Başyardımcısı sorumluluklarını üstlenecek.

Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu, teknoloji odaklı yeni kuşak sigortacılığın öncülüğünü yapan Zurich Sigorta Kümesi, Mapfre Türkiye’nin hayat operasyonlarını satın almasının akabinde hayat ve ferdî emeklilik branşlarındaki büyüme stratejisi doğrultusunda liderlik takımını güçlendiriyor.

“Daha âlâ ve güçlü bir isim düşünemezdik”

Zurich Sigorta Kümesi Türkiye CEO’su Yılmaz Yıldız, Benli’nin Zurich’e yine katılmasına ilişkin şu sözleri kaydetti: “Atilla ile uzun yıllar bir ortada farklı şirketlerde sayısız muvaffakiyete imza attık. Kendisiyle yine birlikte çalışacak olmaktan son derece mutluyum. Elementer sigortacılık, hayat ve ferdi emeklilik bölümlerinde sahip olduğu engin birikimiyle, Kümemizin hayat sigortacılığı ve ferdi emeklilik alanındaki büyüme planlarına liderlik etmek için daha yeterli ve güçlü bir isim düşünemezdik.”

“Beş yıllık ortanın akabinde, yeni maksatlarla yola çıkıyoruz”

Atilla Benli ise yeni misyonlarıyla ilgili, “Beş yıllık bir ortanın akabinde, orijinal amaç ve sorumluluklarla Zurich ailesine dönüyor olmaktan heyecan duyuyorum. Birlikte daha evvel çalışma deneyimi edindiğim bu tecrübeli takımla tekrar yola çıkıyor olmak memnunluk verici” dedi.

Atilla Benli, SEDDK onayını takiben Zurich Ömür Genel Müdürü ve Zurich Sigorta Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak misyon alacak.

Atilla Benli kimdir?

Atilla Benli, İstanbul Üniversitesi Kamu İdaresi Kısmındaki lisans eğitiminin akabinde, Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Mesleğine Garanti Bankası’nda Denetçi olarak başladı. Garanti Sigorta Mali İşler, Operasyon, Acente ve Broker Dağıtım Satış Kanalı’nda çeşitli ünitelerden sorumlu Ünite Müdürü olarak misyon yaptı.

Benli, 2007 yılında BNP Paribas Cardif şirketinde; Mali İşler İdaresi, İnsan Kaynakları, Hasar ve Hukuk ünitelerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak misyona başladı. Groupama Sigorta ve Groupama Hayat ve Emeklilik bünyesinde Hasar Grubu’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Akabinde Vakıf Emeklilik’te Satış, Finans ve Mali İşler, İnsan Kaynakları, Teknik ve Aktüerya ünitelerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonlarını yürüttü. 

2016 yılında Hasar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Zurich Sigorta’ya katıldı. 2018 prestijiyle ise Zurich Sigorta’da Satış ve Dağıtım Kanalları’ndan sorumlu Genel

Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak misyonunu sürdürdü. 2019 yılında Güneş Sigorta Genel Müdürü oldu. 2020 yılında 6 kamu sigorta ve BES şirketinin birleşmesine liderlik etti. Kurulan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in Genel Müdürü vazifesini Ağustos 2023’e kadar sürdürdü. Benli, 2019 Ekim-2023 Ağustos ortasında da Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanlığı sorumluluğunu üstlendi. 2023 Eylül – 2024 Mart periyodunda ise Bupa Acıbadem Sigorta Genel Müdürü olarak çalıştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Zurich, liderlik takımını Atilla Benli ile daha da güçlendiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir