1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bakan Böcek tarımda istihdamı arttıracak projeler ile geliyor

Bakan Böcek tarımda istihdamı arttıracak projeler ile geliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

bakan bocek tarimda istihdami arttiracak projeler ile geliyor 0 61le7n26

Yerelden kalkınma atağı ile 5 yıl boyunca her alanda tarım üreticisinin yanında yer alan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri ve Lider Adayı Muhittin Böcek, yeni periyotta de var olan çalışmaları yeni projelerle destekleyeceklerini söyledi. Lider Böcek, “Tarıma yönelik kuracağımız tesisler ile hem istihdama katkı sağlayacak hem de tarım eserlerinin paha kazanmasını sağlayacağız” dedi.  

Üretimin içinden gelen, halden anlayan biri olarak her vakit üreticilerin yanında yer alan Lider Böcek yeni devirde de tarımda üretimi ve çiftçinin refahını artıracak projeler ile geliyor. Lider Böcek, 5 yıl boyunca tohum, fide, fidan, gübre, makine ve teçhizat takviyeleriyle yanında olduğu tarım üreticilerini yeni periyotta de yalnız bırakmayacak. 

SOĞUK HAVA DEPOLARI

 “Ziyan etmek yok, paha katmak var” diyerek kurulacak tesislerle elde kalan yahut üretim fazlası olan eserlere katma paha sağlanacak. Üretimin ağır olduğu bölgelerde soğuk hava depoları kurularak üreticilerin eserlerini uygun kaidelerde depolaması sağlanacak, raf ömrünü uzatarak eserlerin paha kaybı önlenecek. 

HALLERDE PAKETLEME VE PAKETLEME TESİSLERİ

Hallerde kurulacak yaş sebze-meyve paketleme tesisleri ile üreticinin kendi eserini paketleyerek aracısız birinci elden tüketiciye bedelinde satışına imkan sunulacak. Yeniden hallerde kurulacak kurutma tesisleriyle eserlerin raf ömrü uzayacak. Bu eserler ekonomik pahası yüksek olacak halde mamülleştirilecek. 

YAŞ SEBZE-MEYVE KASASI ÜRETİM TESİSİ

Başkan Böcek, eser depolama ve nakliyesinde kıymetli bir sarfiyat olan kasa maliyetlerini Plastik Kasa Üretim Tesisleriyle düşürecek. Sera plastik atıkları kasalara dönüştürülecek. Üreticinin hem kasa maliyetleri düşürülecek, hem de geri dönüşümle bölgedeki plastik atıklar azaltılacak.

SÜT SÜRECE ENTEGRE TESİSLERİ

5 yıl boyunca önleyici veterinerlik hizmetleri ve süt tankı dayanağı üzere yardımlarla hayvan üreticilerini yalnız bırakmayan Lider Böcek yeni devirde de bu dayanaklarını sürdürecek. Süt sığırcılığının yaygın yapıldığı ilçelerde süt sürece ve entegre tesisleri kurularak üreticinin eserini kıymetinde satmasına imkan sağlanacak. 

BAL PAKETLEME TESİSİ

Başkan Böcek, kovan, arıcılık kıyafeti ve arı otu üzere takviyelerle yanında olduğu arı üreticilerini de desteklemeye devam edecek. Seyyar bal paketleme üniteleri Bal Paketleme Tesisi’nde üreticilerin kullanımına sunularak paketleme problemini çözülecek ve bal üreticilerinin pazar arayışın takviye olunacak. 

ARİ SÜT SIĞIRCILIĞI İŞLETMESİ

Uygun teknik ve hijyenik koşullara sahip Ari Süt Sığırcılığı İşletmesi kurularak çoğaltılacak besi hayvanları küçük aile işletmelerinin geliştirilmesi için hibe edilecek. Alabalık tesisleri kurulacak, teorik ve uygulamalı eğitimler vererek alabalık yetiştiriciliği yaygınlaştıracak. Bu sayede yeni iş imkanları yaratılarak istihdama katkı sağlanacak. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Bakan Böcek tarımda istihdamı arttıracak projeler ile geliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir