Boltas İki Robotu İşe Aldı, Tekrar Eden İşleri Onlar Yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

boltas iki robotu ise aldi tekrar eden isleri onlar yapiyor 0 R1jVibSk

Lojistik bölümünün esaslı markalarından Boltas, globalleşme adımlarının yanı sıra dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarını da sürdürüyor.

Ar-Ge departmanı ile verimlilik artırıcı projeler, yazılımlar ve uygulamalar da geliştiren şirketin Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü & İcra Kurulu Üyesi Harun Özdemir, Robotik Süreç ve Otomasyon konusunda kıymetli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Özdemir, “Tekrar eden işlerimizi önemli manada robotlara aktarabildik. 2025’te kıymetli ölçüde Yapay Zekâ temelli sistemler kullanacağız.” dedi.

Lojistik bölümünde 45 yılı geride bırakan Boltas, teknoloji ve bilişim altyapısına yönelik yatırımlarını artırıyor. Şirket, Ar-Ge departmanı ile süreç geliştirici, verimlilik artırıcı projeler, yazılımlar ve uygulamalar üretiyor.

Boltas Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü & İcra Kurulu Üyesi Harun Özdemir, verimlilik artışı ve müşterilerine daha düzgün izlenebilirlik sağlamak için son 2 yıldır teknoloji altyapılarını daha da güçlendirdiklerini belirtti. Bu alandaki yatırımlarının esasen uzun müddettir devam ettiğini anlatan Özdemir, 3 Yıllık Stratejik Plan kapsamında geçen yıl ise kıymetli sonuçlar aldıklarını söyledi.

“Robotik Süreç yatırımlarını artırdık, karbon salımını azalttık”

Özdemir, “2023 yılında Robotik Süreç ve Otomasyon konusunda kıymetli yatırımlar gerçekleştirdik. UiPath iş birliği ile iki robotu devreye aldık. Tekrar eden işlerimizi önemli manada takımlardan robotlara aktarabildik. Altyapı servis sağlayıcılarımız ile iş ortaklarımız ortasındaki bilgi girişi ve bağlantısını robotlarımız yürütüyor. Servislerimize ilişkin tüm süreçlerde, kritik dokümanlarımızın sistemlere aktarılması, kontaklı operasyonların otomatik tetiklenmesi ve yürütülmesi hem verimlilik hem de süratli irtibat sağlıyor.” diye konuştu. 

Altyapılarında kıymetli iyileştirmeler yaptıklarını vurgulayan Özdemir, geniş kapsamlı izlenebilirlik ve kestirimi varış bildirimlerini sağlıklı formda yapabilecek bir sistem oluşturduklarını söz etti. Özdemir, “Teknolojiyi operasyonlarımızın ve hizmetlerimizin odağına koyarak hem karbon salımını azaltacak hem de verimliliği artıracak çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Yapay Zekâ ve Bolty verimliliği daha da artırdı

GPS sinyaline muhtaçlık duymadan pozisyon bilgisi alabilen teknolojileri üreten firmalarla çalışmalar yürüttüklerini lisana getiren Özdemir, şunları da kaydetti:

“Müşterilerimize daha uygun izlenebilirlik sağlayabilmek için yazılımlarımızı dönüştürdük, bu yıl daha görünür sonuçlar elde edeceğiz. Stratejik Planımız doğrultusunda, 2025 yılında bilgi tahlili, tahminleme, optimizasyon, planlama ve araç takibi üzere hizmetlerimizde Yapay Zekâyı değerli ölçüde kullanacağız. Teknolojik altyapımız ve uzman takımımız buna şimdiden hazır.         

Arkadaşlarımızın ‘Bolty’ ismini verdiği Üretken Yapay Zekâ ve Süreç Robotlarımızın birlikteliği ile geliştirilen platform, iş ortaklarımız için taşıma, operasyon ve depolama süreçlerine ilişkin dokümanları tanıyor, otomatik ve yanılgısız bir halde işliyor. Operasyon, depolama, finans başta olmak üzere, Üretken Yapay Zekâ ve robotlarımızın birlikteliği sayesinde verimli ve çevik süreçlere sahip olduk.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Boltas İki Robotu İşe Aldı, Tekrar Eden İşleri Onlar Yapıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir