Eşrefpaşa’nın hidroterapi havuzlu sıhhat atılımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

esrefpasanin hidroterapi havuzlu sihhat atilimi 0 A6F1KBwT
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Buca Semt Polikliniği içerisinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Ünitesi kentteki kıymetli bir eksiği giderdi. Engelliler, yaşlılar ve sportmenler için su altı tedavilerinin de yapıldığı iki hidroterapi havuzu, muayene odaları, antrenman ve rehabilitasyon salonu, masaj üniteleri ile hizmet veren Eşrefpaşa Hastanesi, hastaların bir numaralı tercihi oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Buca Toplumsal Hayat Kampüsü’nde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Ünitesi kentin göz bebeği haline geldi. Hidroterapi Ünitesi ile değerli bir eksikliği gideren İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, şimdiden hastaların birinci tercihi oldu. Merkez; engelli, yaşlı ve sportmenler için su altı tedavilerinin de yapıldığı iki adet hidroterapi havuzu, muayene odaları, idman ve rehabilitasyon salonu, masaj üniteleri ile tam teçhizatlı tedavi imkanı sunuyor. 

Toplam 2 bin 500 metrekarelik alanda, 3 katlı binada hizmet veren poliklinikte fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetinin yanı sıra nöroloji, üroloji, enfeksiyon hastalıkları, göz hastalıkları, iç hastalıkları, röntgen, laboratuvar ve diş polikliniği hizmetleri de veriliyor.

Ücretsiz servisler var

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Ünitesi sorumlusu Dr. Ayşegül Özçoban, poliklinikte tedavi görmek isteyen hastalar için Eşrefpaşa Hastanesi ana merkez binasından fiyatsız özel servislerin olduğunu belirtti. Dr. Ayşegül Özçoban, yeni açılan klinikte daha fazla hasta kabul ettiklerini söyleyerek “Bağlı bulunduğumuz bu klinik, Buca Toplumsal Ömür Yerleşkesi içinde daha geniş, daha rahat ve daha kullanışlı olan bir alana taşındı. Burada klasik bel fıtığı, diz ağrısı, boyun fıtığı yanında ayakta tedavi görebilecek hastaların hidroterapi uygulamalarını da yapıyoruz. Fizik tedavi teknikerlerimiz fizyoterapistlerimiz ile birlikte hem Eşrefpaşa Hastanesi merkez binamızda hem de burada hizmet veriyor. İzmir’de özelde bile bu imkânlara sahip hastane sayısı az. Bizim hidroterapi ünitemiz fiyatsız olarak halkımıza hizmet verecek halde düzenlendi. Birtakım hastaları, uygun olan, fayda göreceğini düşündüğümüz ve sıhhat açısından da havuza girmesinde bir sakınca görmediğimiz hastaları yararlanması için yönlendiriyoruz. Birçok insan Eşrefpaşa Hastanesi ile ailevi bir bağ kurdu. Hizmetlerimizin katlanarak artmasından gurur duyuyoruz” formunda konuştu.

Amacımız hastalarımızın mental manada da hayat kalitelerini arttırmak

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi içerisinde bulunan havuzda hastalara uygulamalı olarak tedavi yapan fizyoterapist Mehmet Mertkayış, “Buradaki uygulamamız suyun kaldırma kuvvetiyle birlikte eklemlere binen yükü azaltıp kas kuvvetini arttırmak. Tıpkı vakitte suyun ısı ve hidromasaj tesiri ile birlikte ağrıları azaltmak ve kasları direkt gevşetmek. Maksadımız hastalarımızın yalnızca fiziki manada değil mental manada da hayat kalitelerini arttırmak. Hastalarımızla yeri geldiğinde küme olarak yeri geldiğinde birebir çalışıyoruz” dedi.

Doktorlarımızdan çok memnunum

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi alan Ömer Bircan ise hayata geçirilen bu uygulamanın kendisine çok güzel geldiğini belirterek, “Belimden ve boynumdan rahatsızdım. Sağ olsun fizik tedavi tabibimiz burayı tavsiye etti. Şu an yararını görmeye başladım diyebilirim. Kaslarımın genişlediğini hissediyorum. Hekimlerden da çok memnunum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Eşrefpaşa’nın hidroterapi havuzlu sıhhat atılımı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir