Geleceğe dönüş: Yapay zeka, ajans dünyası dinamiklerini başa döndürüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gelecege donus yapay zeka ajans dunyasi dinamiklerini basa donduruyor 0
Geleceğe dönüş: Yapay zeka, ajans dünyası dinamiklerini başa döndürüyor WPP takviyeli The&Partnership; işbirliği içinde olduğu medya satın alma ve planlama ajansı mSix&Partners ile birleşerek, yeni bir global marka olan T&Pm çatısı altında, merkezinde yapay zeka bulunan, tam entegre hizmet veren yeni bir ajans oluşturdu.

Yapay zeka, içerik oluşturma, içeriğin dağıtımı ve optimizasyonunu kapsayacak biçimde pazarlama irtibatı sürecini büsbütün değiştiriyor.

Ancak pazarlama bölümü, tabiatı gereği silolara ayrılmış olma özelliği ile yapay zekanın benimsenmesini zorlaştırıyor. T&Pm , kreatif , medya , tecrübe ve teknoloji alanlarındaki yetkinlikleri birleştirerek, uçtan uca pazarlama tahlilleri sunmak için “marka büyümesini hızlandırmak gayesiyle yetenek ve teknolojiyi birbirine bağlamayı” vadediyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Johnny Hornby yaptığı konuşmada şunları belirtti: “Geriye dönüp baktığımda, dalımızdaki kreatif ajanslarla medya ajanslarını birbirinden ayırmanın kimin fikri olduğunu bilmiyorum, fakat bildiğim bir şey var ki o da gayenin müşteri odaklı olmaktan fazla kâr hedefli olduğudur. Bu ayrım, vaktinde mantıklı görünmüş olsa bile günümüzde hiçbir mana söz etmiyor. Çağdaş markaların bu ilişkiyi kurması gerekiyor.

Zira, zeka eseri yaratıcı niyetlerin, bunları hayata geçiren akıllı medya sistemlerinden ayrılması mümkün değil. Kaldı ki tüm bunlar yapay zekadaki ilerleme sayesinde artık geniş ölçekte kişiselleştirilebiliyor. Yapay zekanın gücü bölümümüz için bir dönüm noktası, lakin ondan tam manasıyla yararlanabilmemiz için çok daha bütünsel bir yaklaşıma gereksinimimiz var.

Rakipsiz modelimizi WPP’nin yıllık 250 milyon pound bedelindeki yapay zeka yatırımıyla birleştirmek, T&Pm’nin, müşterilerimizin bu fırsatı yakalamalarına yardımcı olmak için yeterli bir pozisyonda olacağı manasına geliyor.” The&Partnership’in mSix&Partners ile yaptığı işbirliği sayesinde, müşterilerinin pazarlamayla ilgili yaşanan zorluklara entegre ve yeni tahliller sağlayarak, kendi alanlarında başarılı olan iki ajansın bir ortaya gelmesi öngörülüyor. The&Partnership; Mars, Toyota, NatWest, TELUS ve News Corp. üzere büyük müşterilerle kurduğu yenilikçi paydaşlıklar sayesinde son beş yılda gelirlerini iki kattan fazla artıran, dünyanın en süratli büyüyen kreatif ajans ağlarından biri.

Benzer formda GroupM ile ortak teşebbüs olan mSix&Partners; EA, easyJet ve PVH’den Calvin Klein ve Tommy Hilfiger üzere müşterilerine yönelik performans odaklı tahlillerdeki uzmanlığıyla kısa müddette WPP’nin en süratli büyüyen medya ajanslarından biri haline geldi. T&Pm bu bağımsız stratejisini, WPP’nin pazar önderi yapay zeka platformlarına uygulayarak ivmesini artıracak, WPP’nin yapay zeka konusunda öncü firması haline gelecek ve müşteri portföyündeki büyümeyi hızlandıracaktır. Dört kıtaya yayılmış 45 ofisindeki 1.900 çalışanıyla bu yeni birleşik şirket, Mart 2024 itibariyle faaliyete geçecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Geleceğe dönüş: Yapay zeka, ajans dünyası dinamiklerini başa döndürüyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir