İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener Nevşehir’de

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iyi parti genel lideri meral aksener nevsehirde 0 Yk6OqpA9
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, ” Hakkı yenmiş Nevşehirlinin hakkını koruduğu için vazifesinden alınan Rasim Arı’yı tekrar seçtikleri için Nevşehirlilerin karşısında şükranla, izzetle eğiliyorum.” dedi.

 Akşener, 31 Mart’ta yapılan Mahalli Yönetimler Genel Seçimleri’nde partisinden Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Arı, kendisini tebrik eden Akşener’e ziyaretin anısına yöresel el sanatları eseri çeşitli ikramlar ile mazbata örneğini verdi.

Daha sonra Belediye Caddesi’nde düzenlenen iftar programına katılan Akşener, Arı’ya oylarıyla takviye veren Nevşehir halkına teşekkür etti.

Arı’nın belediyeyi yaklaşık 500 milyon liralık borçla devraldığını belirten Akşener, vazifesinde muvaffakiyet diledi.

Akşener, şöyle konuştu:

“Bana nazaran İslam’ın, bana nazaran Müslümanların en dikkat etmesi gereken iki bahis var. Bana nazaran tahminen dinin temeli. Birisi merhamet, vicdan, bir başkası kul hakkı.

Şimdi Rasim Arı, sizin tarafınızdan seçildi. Sonra birilerinin istediklerini yerine getirmediği için, sizin vergilerinizle Nevşehir Belediyesi’nde oluşan o paranın yani bütçenin hak dışı kullanılmaması için, birilerine peşkeş çekilmemesi için çok dikkat etti.

Sonuç itibariyle bu işten nemalananların hududunu bozdu ve misyondan alındı. İşin özü ve özeti bu. Sordum biraz önce. Ne kadar para ve borç bırakmıştın dedim. Rasim Lider, yanlışsız mu hatırlıyorum? 50 milyon lira borç, 1,7 milyon dolar kasada para bıraktığını söyledi. Artık 500 milyona yakın Nevşehir Belediyesi’nin borcu var.

Şimdi temel sıkıntı bu, asıl ölçü bu. Bunlar sizin paralarınız. Nevşehir’e hizmet etmek, Nevşehirli yaşlıların elinden tutmak, Nevşehirli genç umudunu ayağa kaldırmak, Nevşehirli yaşlı bayan ve erkeklerin o gece tenceresi kaynamıyorsa o meskene bir tencere yemeğin gitmesini sağlamak belediye liderlerinin misyonu. Onun için de parayı yani sizin, hepimizin vergileriyle oluşan o bütçeyi beytülmal görüp el uzatmamaktır. Onun için de misyondan 21 ay sonra misyondan alındığında 1,7 milyon dolar nakit parayı kasada bırakır, 50 milyon lira da borç bırakır. Bugün ise 500 milyon lira borçla bulur. Sorun şu; bütün seçimler yıllardır din, iman üzerinden yürüdü. Lakin asıl sıkıntı kul hakkına ne kadar siyasetçiler riayet etti sorusu hiç sorulmadı.

Ben bugün Rasim Arı’nın şahsında Nevşehirlilerin karşısında şükranla, izzetle eğiliyorum. Niçin biliyor musunuz? Allah her birinizden razı olsun. Niçin biliyor musunuz? Siz hakkı yenmiş Nevşehirlinin hakkını koruduğu için vazifesinden alınan bir kardeşimiz, Allah beni vesile kıldı onu tekrar aday göstermeye, benim arkadaşlarımı vesile kıldı onu tekrar aday göstermeye ancak siz seçtiniz. Her birinizin karşısında hürmetle, muhabbetle eğiliyoruz. Bugün, benim Türkiye’nin geleceğine dair umudum arttı. Bugün, benim Türkiye’nin sonrasına yönelik umudum arttı.

Yani ne demek istiyorum? Hepimiz dürüstlük nutukları atıp, dürüst olduğuna kefalet koyup, seçilmesine vesile olduğumuz şahısların daha sonra kocaman bir hırsız olduğunu anladığımızda çektiğimiz acıları anlatmam mümkün değil. Mesela ben çok üzgünüm. Fakat aldığımız oy oranı ya da kazandığımız yerlerin azlığı yahut çokluğu üzerinden değil. O sizin, milletimizin bize verdiği bir ileti.

O bildirisi alır, düşünür, gereğini yani, o iletinin bize verdiği şöyle çalışın, bu türlü deyin, bu türlü konuşun, şunu şöyle yapın bildirisini alır kıymetlendirir, elbette ki onun ortaya koyduğu yol haritasına uyarız. Lakin, bugün buradan iddia edemeyeceğiniz bir memnunluk yaşıyorum. Zira bir hakkın iadesi var.

Şimdi fazla nutuk atmayacağım kardeşim. Rasim, dün olduğu üzere oğlum bugün de çalmayacaksın, çaldırmayacaksın. Seni Nevşehirliler seçti, onlardır sahibin. Alışılmış evvel Allah sonra Nevşehirliler. Ancak beni ve arkadaşlarımı vesile kıldı. Hasebiyle senin için Allah’ın karşısında ben sorumluyum. Vebalim var. Hasebiyle çalmayacaksın, çaldırmayacaksın, haksızlık yapmayacaksın ve kul hakkına girmeyeceksin.”

Belediye Başkanı Rasim Arı da programda selamlama ve teşekkür konuşması yaptı.
Programa, İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Oktay Vural da katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener Nevşehir’de

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir