Ömer Eşki süratli başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

omer eski suratli basladi 0 diUGtbdG

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, göreve başlar başlamaz “Güçlü Bornova”yı oluşturmak için çalışmaya başladı.

Günün birinci ışıklarından itibaren evvel Paklık İşleri, Fen İşleri ve Parklar Bahçeler Müdürlüğü şantiyelerinde misyonlu personelleri ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Lider Eşki, daha sonra da Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosunda belediye çalışanlarıyla buluştu. Salonu hınca hınç dolduran mesai arkadaşlarına “Bornova’ya hizmet kelamımız var. Tam performansla çalışıp, hem en düzgün hizmeti hem de işçilerin alın terinin karşılığını vereceğiz. Bornova Belediyesi’nde temel amacım iş barışını sağlamak, çalışan arkadaşlarımıza her mesai gününü bayram üzere yaşatmak istiyorum” dedi. Başkan Eşki’nin sözleri sık sık çalışanların alkışlarıyla kesildi.

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, bayram tatilinden evvelki son mesai gününde tüm Bornova Belediyesi çalışanlarıyla bayramlaştı. Güne sabahın birinci saatlerinde şantiye ziyaretleriyle başlayan Ömer Eşki, iş barışının ve huzurunun sağlanması ve halka en güzel hizmetin verilmesiyle ilgili kıymetli bildiriler verdi. Paklık İşleri, Fen İşleri ve Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyelerindeki ziyaretlerde DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç’in yanı sıra belediye bürokratları da hazır bulundu.

Büyük bir onur yaşıyorum

Temizlik İşleri Şantiyesi’nde yaptığı konuşmada evvelce mesai arkadaşlığı yaptığı insanların karşısına belediye başkanı olarak çıkmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Daha evvel buraya sendika şube başkanı ve mesai arkadaşınız, yol arkadaşınız olarak gelmiştim. Bugün ise belediye lideriniz olarak buraya gelmenin memnunluğunu yaşıyorum” dedi.

Bizim vatandaşlarımız en güzeline layık

Karanlık ve ümitsiz günlerden geçerken 31 Mart lokal seçimleriyle birlikte orijinal bir ışık doğduğunu söyleyen Lider Eşki, “Seçim sonuçları yalnızca bizim Bornova’ya dair amaçlarımızı değil, Türkiye’ye dair sorumluluğumuzu da arttırdı. Hepimiz bundan sonra yaptığımız işi daha düzgün yapmak zorundayız. Yapacağımız işleri de, daha büyük ihtimamla hayata geçirmek zorundayız. Zira şu anda Türk halkı bize yetki ve sorumluluk verdi. Bunun karşılığında bizden en düzgününü bekliyorlar. Zira bizim milletimiz bizim vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layık” diye konuştu.

Halka en güzel hizmet

Halka hizmetin en yeterlisi götüreceklerini, hizmetten tasarruf edilemeyeceğini söyleyen Lider Eşki, “Aday adaylığım ve adaylığım sürecinde kahvehanelerde, dernekler, mahallelerde 500 civarında ziyaret yaptım. Yollar ve temizlikle ilgili ıstıraplar anlatıldı. Bu meşakkatleri ve şikayetleri en aza indirmek için çalışacağız” dedi.

Bu manada hepimiz daha çok çalışacağız, lakin barış ve huzur ortamında ve birbirimize hürmet duyarak çalışacağız. Halka hizmetin temel kılındığı bir çalışma ortamını daima birlikte hayata geçireceğiz. Bornova halkına karşı vazifemizi sonuna kadar elbirliğiyle hayata geçirelim” diye konuştu.

Sendikacı liderden market çeki müjdesi

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, sendika başkanlığı yaptığı devirde hakları için uğraş ettiği çalışanlara, vazifeye gelir gelmez lider olarak market çeki muştusu verdi. Tüm çalışanları kapsayan biner liralık çeklerin teslimi de birebir gün içinde tamamlandı.

Uyumlu çalışmanın değerine dikkat çekildi

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e nezaket ziyaretinde bulundu. Kurumlar ortası işbirliğinin ehemmiyetine dikkat çekilen ziyarette, Bornovalıların refahı ve memnunluğu için uyumlu çalışmanın gerekliliğinin altının çizildiği ziyarette Kaymakam Şahiner, Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’yi yeni seçildiği misyonu nedeniyle tebrik edip muvaffakiyetler diledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ömer Eşki süratli başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir