1. Haberler
  2. Gündem
  3. Soyer: “Ben yola devam ediyorum”

Soyer: “Ben yola devam ediyorum”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

soyer ben yola devam ediyorum 0

İzmir Ekonomik Kalkınma Uyum Şurası (İEKKK), İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in mesken sahipliğinde 125’inci toplantısını yaptı. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki toplantıda Lider Soyer’e veda edildi.  Duygu dolu anların yaşandığı toplantıda konuşan Lider Soyer, “Cumhuriyet’in 100. yılında bu kentte belediye başkanlığı yapmış olmak bana hayatım boyunca yetecek en büyük gurur. Lakin ben yola devam ediyorum. Zira bu ülkenin bu kıssayı hak ettiğini düşünmüyorum. Sizlerle birlikte yol yürümek istiyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 2009 yılında kurulan, kent iktisadında belirleyici role sahip kurum ve kuruluşların temsilcilerinin üye olarak yer aldığı İzmir Ekonomik Kalkınma Uyum Şurası (İEKKK) 125’inci toplantısını Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer başkanlığındaki devrin son toplantısında genel kıymetlendirme yapıldı. Heyet üyeleri tarafından Lider Soyer’e veda edilerek, sevgi ve gurur dolu kelamlar lisana getirildi.

Minnettarım

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Buraya gelirken çalışma arkadaşlarımla vedalaştım ve son toplantım için buraya geldim” diyerek kelamlarına başladı. Lider Soyer, bugüne kadar olan katkıları için İEKKK üyelerine teşekkür ederek, “Ben yola devam ediyorum. Bu yolda güçlü olmak lazım, bunu başaracağıma inanıyorum. Ben bu ülkenin bu kıssayı hak ettiğini düşünmüyorum. Bu hayat kalitesini bu ülkede yaşayan hiç kimse hak etmiyor. Apayrı bir hayat düzeyinde yaşıyor olmalıyız. Sizlerle birlikte yol yürümek istiyorum. Gücüm yettiğince devam edeceğim. Bana gösterdiğiniz yakınlık için her birinize minnettarım” dedi.

“En büyük gurur”

İEKKK’nin Türkiye’de örneği olmayan bir yapı olduğunu söyleyen Lider Soyer, “Bu şura inanılmaz değerli bir şura. Burada tarih, siyaset, arkeoloji her şey konuşuluyor. Burada büyük bir içtenlikte bütün farklılıklar masaya yatırıldı. Bu son derece değerli bir durum. O yüzden önümüzdeki süreç neyi getirirse getirsin ne olacaksa olsun bu konsey kalmalı. Bu kentin hafızasında kalmalı ve unutulmamalı. Bu şura ortak aklı, kent için ortak vicdanı, kederi tasayı taşıyan insanlardan oluşuyor” diye konuştu.  

Kendisine verilen paha için de bir kere daha teşekkür eden Lider Soyer, kelamlarına şöyle devam etti:  “Bana çok büyük bir yük yüklediniz, asla bu paha karşısında sizleri mahcup etmeyeceğimi belirtmek istiyorum. Empati yapmak en çok çaba ettiğim nokta. Empati yapmaya başladığınızda demokrasinin de yolunu açmış oluyorsunuz. Benim en çok yapmaya çalıştığım şey bu. Bu gurur bana yetiyor. Cumhuriyet’in 100. yılında bu kentte belediye başkanlığı yapmış olmak bana hayatım boyunca yetecek en büyük gurur. Hiç kuşkusuz yetişemediklerimiz, kusurlarımız, yanlışlarımız oldu lakin sizler onu bir tarafa bırakacak diğer şeyler yarattınız. Bu nezaket hiç unutmayacağım bir şey.”

Başkan Soyer’e övgü

İEKKK toplantısında Lider Soyer’den tek tek tüm heyet üyeleri övgü ve teşekkür dolu sözlerle bahsetti. O konuşmalardan kimileri şöyle:

İEKKK Lideri Mehmet Ali Kasalı: “Böyle bir toplulukta bizlere vazife verdiği için liderimize çok teşekkür ediyorum.  Çok başarılı bir devir geçirdik. Bu, sizlerin sayesinde oldu. Türkiye’ye örnek olacak bir platformda örnek işlere imza attık.” 

ESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sıtkı Şükürer: “Aklı, vicdanı, nezaketi, mütevaziliği, tatlı lisanı, kibarlığı, beyefendiliğiyle kaybetmeye yüz tutmuş pahaların örneğisiniz. Kent sizi çok özleyecek. İzmir’den tüm ülkeye örnek oldunuz.” 

EBSO İdare Konseyi Lideri Seçkin Yorgancılar: “İzmir en çok göç alan kentlerden biri. Ne keyifli ki bize Türkiye’nin yüz akı, batıya dönük bir kent haline geldik. Başta büyükşehir belediye liderlerimizin yol göstericiliğinde, kente sahip çıkmasıyla bu yol alınıyor. Hizmetlerinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum.”

İzmir Ticaret Odası İdare Heyeti Başkanı Mahmut Özgener: “Enerjiniz ve güler yüzünüz hiç eksik olmasın. Bu masanın etrafında her mevzuyu uygarca tartışma fırsatını bize yarattınız. Siyaset sayesinde sizi tanıma fırsatımız oldu. Bizim sizlerle olan dostluğumuz sonsuza dek devam edecek. Bir kardeşiniz olarak bundan sonraki süreçte bir telefon uzaktasınız”

İzmir Endüstrici ve İş İnsanları Derneği İdare Konseyi Lideri Hasan Küçükkurt: “Tunç Liderin bendeki yeri çok diğer ve değerlidir. Bilhassa Maraş sarsıntısında birlikte çalıştık. Toplumsal projelerde yardımlarını hiçbir vakit esirgemedi. Kente yaptıkları hizmetleri ise tartışılmaz. Hayatımda unutmayacağım bir arkadaşı edindim.”

Ege İhracatçı Birlikleri İdare Şurası Lideri Jak Eskinazi: “Tunç Lider ile birlikte uzun yıllar birlikte çalıştık. Kendisine İzmir’i bir Avrupa kenti yaptığı için teşekkür ediyorum. İZTARIM projesinin devam etmesi gerek. İzmir’e birlikte iş yapma kültürünü de getirdiği için bizlere ve kente çok yarar sağladı.”

İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz: “Ben sizi planlamaya değer veren bir yönetici olarak hatırlayacağım. Bölgemizi planlamaya ait olarak çok çalışma yaptık. Bundan sonra da inşallah bu yaklaşım devam eder.”

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Lideri Semih Girgin: “Hiçbir lider Kemeraltı’na bu türlü dokunmadı. Aldığı bir riskti. Kemeraltı’na ve derneğimize inanılmaz katkınız var. Kemeraltı size minnettar. Sokakta konuştuğumuz herkes sizin gidişinizden ötürü inanılmaz duygusal.”

Kurul üyelerinden Lider Soyer’e teşekkür plaketi

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, tüm şura üyeleri ismine İEKKK Devir Lideri Mehmet Ali Kasalı’ya teşekkür plaketi verdi. İEKKK üyeleri de verdikleri hizmetlerden ötürü Lider Soyer’e teşekkür plaketi armağan etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Soyer: “Ben yola devam ediyorum”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir