Türk doğal taş kesimi 3 koldan 19 ülkeden, 40 ithalatçıyı İzmir MARBLE Fuarı’na getiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turk dogal tas kesimi 3 koldan 19 ulkeden 40 ithalatciyi izmir marble fuarina getiriyor pfziy14C

2024 yılının birinci çeyreğinde arı üzere çalışarak Suudi Arabistan, İngiltere, Güney Kore ve Çin’de pazarlama faaliyetleri yapan Ege Maden İhracatçıları Birliği, bu sefer 17-20 2024 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Marble İzmir Memleketler arası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile eş vakitli olarak “Alım Heyeti” organize edecek.

Türkiye’nin doğal taş ihracatında lider ihracatçı birliği olan Ege Maden İhracatçıları Birliği “MARBLE Alım Heyeti Organizasyonu”nda İstanbul Maden İhracatçıları Birliği ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’yle güçbirliğine gitti.

Türk doğal taş sektörünün 3 güçlü kurumu; Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Danimarka, Endonezya, Fas, Fransa, Güney Kore, İspanya, İtalya, Katar, Kuveyt, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Umman, Ürdün ve Suudi Arabistan’dan ithalatçılarla, Türk doğal taş ihracatçılarını Fuarİzmir’de düzenleyeceği “Alım Heyeti”nde buluşturacak.  

Doğal taş kesimi 2 milyar 250 milyon dolar ihracat hedefliyor

Türk doğal taş dalı olarak 2024 yılında 2 milyar 250 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini lisana getiren Ege Maden İhracatçıları Birliği İdare Heyeti Lideri İbrahim Alimoğlu, 2024 gayesine ulaşmak, 2023 yılının yaralarını sarmak için çok ağır bir tempoda pazarlama faaliyetleri gerçekleştirdiklerini, Türk doğal taş dalının bayramı niteliğindeki İzmir MARBLE Fuarı’nın azamî verimli geçmesi için 19 ülkeden 40 ithalatçıyı, yüzlerce Türk doğal taş ihracatçısıyla buluşturmak için çalıştıklarını belirtti.

“İzmir MARBLE Fuarı’nın birinci düzenlendiği yılda Türkiye’nin doğal taş ihracatı 77 milyon dolardı” diyen EMİB Başkanı Alimoğlu, “Yıllar geçtikte Türk doğal taş dalı İzmir Kültüpark’a sığmaz oldu. 2015 yılında Türk doğal taş kesimini ağırlayabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi, 330 bin metrekare alana sahip Türkiye’nin en büyük ve çağdaş fuar alanı Fuarİzmir’i İzmir’e kazandırdı. 2023 yılında rekor kırarak 150 bin metrekareyi aşan stant alanında, bin 15 iştirakçiyle gerçekleşen fuarı, 148 ülkeden 9 bin 56’sı yabancı olmak üzere toplam 79 bin 153 kişi ziyaret etti. Fuarİzmir İzmir’in kent iktisadına 100 milyon dolar katma kıymet sağlıyor. Alım heyetimizin, Ramazan Bayramı sonrasında düzenlenecek olan İzmir MARBLE Fuarı’nın ikinci bayram coşkusu yaşatmasını amaçlıyoruz. Türk doğal taş ihracatçısı firmalarımızı alım heyetimize katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye, 2024 yılının birinci iki aylık diliminde 274 milyon dolarlık doğal taş ihracatına imza attı. 

Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği “Alım Heyeti Organizasyonu”na Ege Maden İhracatçıları Birliği iştirakçi firmalara dayanak fiyatı oranında prefinansman sağlayacak. Alım heyetine iştirak bedeli 250 USD olarak tespit edildi.

Alım heyeti kapsamında 19 ülkeden gelen 40 ithalatçı firmayla ikili iş görüşmeleri programına katılmak isteyen firmalar https://bit.ly/43D9Z3y linkinden 5 Nisan 2024 tarihine kadar müracaatta bulunmaları gerekiyor. Müracaatların 5 Nisan 2024 Cuma günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine, ıslak imzalı dokümanları ise posta ile Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin Atatürk Caddesi No: 382 Alsancak İzmir adresine iletmeleri bekleniyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Türk doğal taş kesimi 3 koldan 19 ülkeden, 40 ithalatçıyı İzmir MARBLE Fuarı’na getiriyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir