KAREL’de Bayrak Değişimi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

karelde bayrak degisimi 0
Teknoloji bölümünde 40 yıla yakın tecrübesiyle önder pozisyonda olan KAREL’in kurumsal dönüşümü devam ediyor. Bu kapsamda Doğan Holding iştirakinin başladığı günden itibaren genel müdürlük misyonunu de yürüten  kurucu ortaklardan Yaman Tunaoğlu bayrağı tecrübeli yönetici Bora Tuncer’e devrediyor. KAREL, Tuncer’in lokal ve küresel şirketlerdeki üst seviye yöneticilik tecrübesiyle, bir dünya markası olma yolunda yeni bir periyoda adım atıyor.

Türkiye’nin en bedelli 100 markasından biri olan, önder teknoloji ve sanayi şirketlerinden KAREL, bölgesel ve küresel bir güç olma maksadıyla 2024 yılını bir atılım yılı ilan etti. 2024, kurumsallaşmanın tamamlanacağı, üretimde modernizasyon yatırımı ile KAREL’in yeni devrine başlayacağı bir yıl olacak.  KAREL’in üç kurucu ortağından biri ve Doğan Holding iştirakinin başladığı günden itibaren bu geçiş sürecinde Genel Müdürlük misyon ve sorumluluğunu da üstlenen Yaman Tunaoğlu, şirketin kurumsal dönüşümünü tamamlama maksadıyla, 18 Mart prestijiyle genel müdürlük bayrağını Bora Tuncer’e devrediyor. Mesleğinde bağımsız kontrol, finans, ticari ve satış operasyonları ile bölgesel liderlik (CEO) üzere çeşitli alanlarda misyon alan Bora Tuncer, elde ettiği memleketler arası tecrübesiyle KAREL’i bir dünya markası yapma yolunda yeni bir periyoda liderlik edecek. 

Son olarak Schneider Electric Milletlerarası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Lider Yardımcılığı vazifesinde Hindistan’dan Güney Amerika’ya geniş bir coğrafyadan sorumlu olan Bora Tuncer, KAREL’de üstlendiği yeni misyonuyla ilgili; “KAREL’e memleketler arası tecrübemi aktararak takımımızla birlikte değerli projelere imza atmak ve devraldığım bayrağı daha da ileriye götürmek üzere büyük heyecan duyuyorum” dedi. 

 

KAREL’in teknoloji alanında Türkiye’nin başkan şirketlerinden biri haline gelmesinde çok değerli katkıları olan Yaman Tunaoğlu, Haziran 2022’de şirketin Doğan Holding iştirakine geçiş periyodunu başarılı biçimde yönetti. Tunaoğlu liderliğinde şirketin cirosu ve piyasa bedelinde kıymetli artışlar meydana geldi. Tunaoğlu’nun liderliğinde şirketin kurumsallaşma dönüşümü hızlanırken, Daiichi’nin satın alımı dahil yeni alanlarda kıymetli ilerleme kaydedildi, üretimde modernizasyon çalışmaları başlatıldı. Yeniden bu devirde, şirketin yeni organizasyonel yapılanması sayesinde rekabetçiliği artarken, sürdürülebilir büyüme için kıymetli adımlar atıldı.   

Yaman Tunaoğlu, Tuncer’in misyonu devralmasıyla ilgili; “KAREL’in kuruluşundan bugüne dalda önder pozisyona gelme sürecinde rol aldığım için gururluyum. Bora Tuncer üzere tecrübeli ve vizyon sahibi bir başkanın KAREL’i daha da ileriye götürerek, küresel büyümesine katkı sağlayacak büyük başarılara taşıyacağına itimadım tam” dedi. Yaman Tunaoğlu, 18 Mart’tan itibaren İdare Heyeti Murahhas Üyesi olarak KAREL’in yeni periyoduna katkı vermeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
KAREL’de Bayrak Değişimi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir